אין מידה לחייל 466594
מתוך http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/937759.html :
"מחקר שערך צה"ל בעקבות המלחמה בלבנון לא מצא קשר בין נתוני המיון הראשוניים של המיועדים לגיוס - הקב"א והדפ"ר - לתפקודם תחת אש.
...
לכאורה, הפעילות בשטחים שונה מהותית מהמלחמה בלבנון, משום שהיקף הלחימה נמוך יחסית ולעומת זאת מורכב התפקוד מפרמטרים נוספים, כמו הפגנת שיקול דעת מול אוכלוסייה אזרחית. אולם, גם הפעם לא נמצא מתאם בין הנתונים שלפני הגיוס לתפקוד בשטח."
...
"במידת מה, התברר שחיילים בעלי השכלה ואינטליגנציה גבוהה יחסית, תיפקדו מעט טוב יותר בקורסים"
...
"מחקר שנעשה באחרונה בצבא האמריקאי העלה מסקנות דומות למדי. ראש מחלקת מדעי ההתנהגות באקדמיה הצבאית "ווסט-פוינט", הקולונל תום קולדיץ, ריאיין חיילים אמריקאים וכן שבויים עיראקים שהשתתפו בקרבות במלחמה בעיראק ב-‏2003. קולדיץ מצא שיש פער גדול בין מנהיגות "רגילה", לבין מנהיגות בתנאי סכנת חיים - ושקשה להסתמך על מבחני מיון מראש כדי לנבא מנהיגות מהסוג השני."

הפתרון הוא כמובן לערוך את בחינות הקב"א והדפ"ר תוך כדי קרב.
אין מידה לחייל 527570
לא פשוט יותר לבטל את הקרבות? זה הרבה יותר נבון כלכלית.
אין מידה לחייל 527577
בשום מקום לא הראתה ישראל את מוסריותה כמו במלחמה, ואתה מוכן להשליך את כל זה בשביל עוד כמה גרושים? האם המושג "טוהר הנשק" אינו מדבר אליך?
אין מידה לחייל 527581
איזה משפטים מוזרים, אתה מרחיק פה לכת יותר מכל מי שיכול להיחשב כ''ימין'', או כמיליטנטי וכו'. בניסוח המוזר שלך זה נשמע כמעט כאילו כדאי לעשות בכוונה איזה מלחמונת, נמצא כבר על מה, העיקר שנפגין טוהר נשק.
אין מידה לחייל 527610
נו באמת כבר אי אפשר לחמוד כאן לצאן? או לפחות איזו כבשה מצודדת?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים