להגיע להסכם עם אבו-מאזן על מדינה פלשתינאית 469101
זו הדרך היעילה ביותר לנצח את החמאס.

ביום שבו הפלשתינאים בגדה יכריזו על מדינה שתוכר על-ידי העולם, החמאס יפסיד. החמאס נלחם למען מדינה אחת בין הגדה לירדן. החמאס נלחם כי זה האינטרס שלו שצה''ל ייכנס לעזה. מטרתו של החמאס (בחסות ובתמיכת איראן) היא למשוך את הכיבוש כדי שישראל תאלץ לתת זכות בחירה לכל הפלשתינאים או להיות מוכרזת כמדינת אפרטהייד.

כניסה של צה''ל לעזה, המשך הסגר, או אסון הומניטרי - כל אלה משרתים את מטרותיו של החמאס - להגיע למצב שבו אופציית שתי המדינות תרד מעל הפרק. זה המשחק שאויבנו משחקים, לצערי. חמאס נלחם בעד הכיבוש, לא נגדו.
להגיע להסכם עם אבו-מאזן על מדינה פלשתינאית 469102
התכוונתי למדינה אחת בין הים לירדן, כמובן...
להגיע להסכם עם אבו-מאזן על מדינה פלשתינאית 469148
על זה נאמר - you wish. ביום שבו ישראל תחתום עם אבו-מאזן על הסכם, חמאס לא יתקרב אפילו להתפרקות או הפסד: הוא פשוט יציג את אבו-מאזן כמשת"פ ובוגד שהתפשר עם ישראל על מעט מדי, וימשיך בדרכו לכיבוש כל השטח בין הים לנהר - ואולי אפילו יותר מבעבר.
להגיע להסכם עם אבו-מאזן על מדינה פלשתינאית 469163
"ימשיך בדרכו לכיבוש" וכו' - איך יעשה זאת? איזה סיכוי יש לו להצליח בכך בעולם שיכיר בגבולות של ישראל ובמימוש זכות השיבה למדינה הפלשתינאית בלבד?
להגיע להסכם עם אבו-מאזן על מדינה פלשתינאית 469173
מי זה "העולם" הזה שאתה מצפה שיכיר בכיבוש ובאפרהייד שהם בסיס קיומה של הישות הציונית האימפריליסטית בלב האומה הערבית?
להגיע להסכם עם אבו-מאזן על מדינה פלשתינאית 469240
לא הבנתי. אני לא מצפה מהעולם להכיר בכיבוש בגדה, אבל אני כן מצפה ממנו להכיר בגבולות המעודכנים של מדינת ישראל. הוא כבר עשה את זה פעם אחת, ועכשיו צריך שוב. אתה לא חושב שהכרה של האו"ם במדינה פלשתינאים עם גבולות מוגדרים, במדינת ישראל עם גבולות מוגדרים, ובכך שזכות השיבה תהיה לפלשתין תהווה מכה ניצחת לחמאס?
להגיע להסכם עם אבו-מאזן על מדינה פלשתינאית 469245
לא, למה שזה יהיה המצב? החמאס (כמו חיזבאללה לפניו, וכל הארגונים הפלסטינים בעשור האחרון) יוכל תמיד להגיד שההסכם הוא ניצול אימפריאליסטי‏1 של החזירים היהודים והאמריקאים את האומה הערבית בסיועו של המשת"פ בן המוות אבו-מאזן, ושהחמאס, תנועת השחרור האמיתית שאינה כפופה לאדון הקפיטליסטי יפעל בנחישות על מנת להשליט מדינה איסלאמית על כל שטחי פלסטין בין הים לנהר כפי שהובטח ע"י אללה.

שלא לדבר על כך שכל הסכם שנחתם עם אבו מאזן הוא אות מתה, הוא לא יכול להשליט את מרותו בעזה, וספק רב אם הוא יכול לעשות זאת גם בגדה.

1משום שלפלסטינים מגיע כל השטח בין הים לירדן או בגירסה למתונים: משום שאמנם נחתם הסכם אבל בהסכם הופקרו גבעות "הכנס כאן שם של אזור גאוגרפי זעיר", ישנם עדיין X אסירים בידי ישראל, והמקומות הקדושים בסכנת חורבן.
להגיע להסכם עם אבו-מאזן על מדינה פלשתינאית 469249
זו תהיה מכה הסברתית לחמאס, אין ספק. אבל היא לא תהיה "ניצחת", הוא לא יתפרק מנשקו או מדעותיו.

אמרת שהעולם (אתה מתכוון לאו"ם?) "צריך" להכיר - שוב - במדינת ישראל. למה לעזאזל? האו"ם הכיר בה פעם אחת, ב-‏29 בנובמבר 47, בעודו מורכב בעיקר ממדינות אימריאליסטיות שדיכאו את מרבית עמי אפריקה ואסיה. מדוע אתה חושב שזה יקרה שוב, כאשר העמים האלה חופשיים יותר לומר שהם לא רוצים את הציונים כאן? ומדוע אתה סבור שמישהו יסכים אתך, שהילדה הקטנה שגירשת (לא אתה, סבא שלך) מעכו לג'נין אינה זכאית לשוב לביתה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים