יש אלוהים 46927
תגובה לראשית המאמר, ש99 אחוזים מהמגיבים סטו ממהותו.
אכן אין חיים אחרים ביקום מעבר לאנושות שלנו. בריאת היקום על כל מרכיביו היתה ע"י ורא שאינו נברא, קרי-ראשוני שיצר יש אין, דבר שמתחזק היום בתאוריית הפיצוץ הגדול. מרכיבי הבריאה נבראו כל אחד בגילו, קרי- מרכיב א נולד במצב נתון שגיל מיארד שנים בעוד מרכיב ב נולד במצב נתון שגיל אלף שנה וכן הלאה, כך שהמודד בימינו במכשיריו אכן מאושש את ההנחה על גיל מרכיבי היקום, כו גם גיל מרכיבי כדור הארץ. אנו פה משתעשעים בקיומן של תרבויות חיצוניות, שמעולם לא הוכח קיומן ומתקימות בעולמם שבעלי אינטרס כלכלי-טכנולוגי ליצירת צורך בהשקעת משאבים המשרתים את שלהם לקיומם וצמיחתם על חשבון משלם המיסים.
חישבו על זה, איש אינו מתעמק מה יעודו של האדם ומדוע נוצר תבונתי שכזה, מה תכליתו ?לאכול ולמות? מה תרומתו?
אם יש אלוהים, יתייצב ויאמר דברו 46934
ממש כפי שכתבתי במאמר, ברור לחלוטין שהמאמינים בבריאה יראו בספר הוכחה לכל דבר, תוך התעלמות מכוונת המחברים (אבל ראו תגובתי הקודמת). הדבר דומה למי שמחליט שיש אלוהים פשוט משום שזכה בלוטו.
תודה שהארת את עיני 46936
איך לא חשבתי על זה קודם?
יש אלוהים 46966
שאלה מענינת,

האם אלוהים ברא עולם שלם ומוחלט גם מבחינת כל הדברים שקיימים בעולם הזה ועם מבחינת הזמן שנברא יחד איתם?

זאת אומרת ,האם מפעם לפעם הוא צריך להתערב ולעשות איזה תיקונים קטנים פה ושם או שהכל כבר קבוע מראש ,כולל כל התקלות?

אגב ,הייתי יפה אם תזדהה בשמך המלא.
יש אלוהים 47020
משעמם לאלוהים? איזה אינטרס יש לו לברוא עולם שיראה *כאילו* הוא בן 15 מליארד שנה? מה זה נתן לו? ולמה הוא ברא בעלי חיים שיראו *כאילו* הם התפתחו אחד מהשני?

הטענה שלך היא טענה שאי אפשר לסתור אותה. לא משנה מה נמצא ומה נגיד, אתה תגיד שאלוהים ברא את זה ככה מראש. אז תגיד, יופי. בינתיים אני לא מוצא שום סיבה לחשוב שהיה אלוהים. לכל היותר, אני מוכן להגיד שיכול להיות שהיה אלוהים שהתחיל את המפץ הגדול, ומשם והלאה הוא לא נוגע בכלום, לא עושה כלום, לא מדבר עם אף אחד, ובכלל, הוא מכור לקוויק 3 ואין לו זמן לכלום. אז יופי. עם אלוהים כזה אין לי בעיה. אבל אני גם לא ממש מתכוון לעשות משהו שקשור אליו.
יש אלוהים 47029
והוא עובד ב OOD.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים