כל האפשרויות מוטרפות בעיני 469460
מי שחושב שבזה שישראל הוציאה את המתנחלים ואת הצבא מעזה היא היא סיימה את הכיבוש טועה. שליטה במעברים ובגדה המערבית, שהיא חלק מהמדינה הפלסטינית העתידית, הוא המשך הכיבוש בפועל.
הפתרונות שמוצעים כאן וברחוב הישראלי בכלל תמוהים בעיני. אנחנו איננו הקורבנוןת של הסכסוך הזה וכל נסיון להציג את עצמנו ככאלה הינו נלעג.
כל האפשרויות מוטרפות בעיני 469492
נכון; הרי ידוע שהציבור הישראלי הוא זה שלעולם לא יסכים לכל הסדר פרט לזה שבו כתוב שמדינת ישראל תתפרש בין הים לנהר, ושהפלסטינים ייזרקו לים. ידוע שהפלסטינים רק מתחננים אלינו כל יום - ומוכנים להציע לנו כמעט הכל - ורק אנחנו ברגע האחרון תמיד מטרפדים את ההסכם. גם ידוע שאם רק היינו עוזבים את המעברים בעזה לנפשם ומתקפלים משטחי הגדה המערבית, הצד הפלסטיני היה רואה את הכיבוש כחלק מהעבר ומפסיק את האלימות. הקורבנות הפלסטינים האומללים - רק רוצים לסיים את הסכסוך הזה, ואנחנו לא נותנים להם. כמה נורא.

(לפעמים אני לא מבין איזה אנשים הזויים חיים כאן. ברצינות.)
כל האפשרויות מוטרפות בעיני 469550
אפשר שלא להיות הקורבן, ועדיין להיות הצד היותר "הגיוני"/הומני. בחיים, מי שהופך את השני לקורבן הוא לא בהכרח הפחות הגיוני/הומני, אלא היותר חזק.
כל האפשרויות מוטרפות בעיני 477864
אמת. הכיבוש לא הסתיים, אבל אני מצפה מאויבינו לא לירות עלינו משטחים מהם אנו נסוגים.
כלומר - לא שאני באמת מצפה - ציפיות יש רק לכריות - אבל זה שהם יורים עלינו קסאמים מעזה, ומתקיפים אותנו מלבנון, מוריד מאוד את הסיכויים של פינוי שטחים נוספים בעתיד הקרוב.
כל האפשרויות מוטרפות בעיני 477873
להפך. הנסיגות מלבנון ומרצועת עזה היו החלטות של הנהגות אשר לקו במורך-לב בעקבות כשלונות צבאיים. הכישלון הצבאי בהתמודדות נגד ההתקפות מלבנון ומעזה, ימשיך להחליש את ההנהגות הישראליות ויעודד אותן להמשיך במתווה הנסיגות ללא תמורה.
כל האפשרויות מוטרפות בעיני 477963
מאיזה שטחים שהם מחזיקים כרגע לא נסוגנו? מאיפה אתה רוצה שהם ירו עלינו?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים