אצלי זן רק שאלה... 4702
1. ניכר שאינך חובב אירוויזיונים נילהב. האם דוקא אתה הוא האדם שצריך לכתוב ביקורת מוזיקלית על האירוויזיון ועל השיר הישראלי שהיה בו? האם לא נכון יותר שאת המאמר הזה יכתוב אדם שאין לו דעה מוקדמת שלילית על מהות התחרות הזו? אולי אדם שהמילה יורופופ מילת גנאי בעיניו? אולי אפילו אדם שטרח לצפות בתחרות (או בזו של השנה שעברה או זו שלפניה)? כשם שלא ניתן לאספן יין להכריע בשאלה איזו קולה טובה יותר, אין טעם התיחס לביקורת מוזיקלית מאדם שמעיד על עצמו שכל הסיגנון המוזיקלי הזה נחות בעיניו.

2. האם אתה בעד ביטול העניין הלאומי בתחרויות ספורט (מכיון שהקבוצות אינן מיצגות את המדינות שבשמן הן מתחרות) האם אין העובדה שהשיר הללויה הושר בעיברית ע"י זמרת פופולרית בישראל, וניצפה ע"י רוב תושבי המדינה כדי להפוך אותו לשיר המיצג ת ישראל? מה אתה רוצה, שישירו על הפקקים באילון כדי שהשיר יהיה קשור להוי החיים בישראל?

3. לדעתי השיר הזה יצג את ישראל בצורה מצוינת (אם כי לא מחמיאה). הוא הראה איך אנו מתרפסים בפני הסורים. הוא הראה איך אנחנו רודפים סנסציות. הוא הראה איך הפרוטקציה בישראל עובדת ואיך אנחנו מצליחים לפשל אפילו בהעמדה של שיר אידיוטי אחד.

4. ברצוני לתקן טעות קטנה שנפלה במאמר. מזה 3 שנים אין באירוויזיון חבר שופטים. את הבחירה מבצעים הצופים במדינות המשתתפות באמצעות הצבעה טלפונית, כך שאין טעם להאשים את האנטישמיות של השופטים בתוצאות האומללות שאליהם הגיעה להקת פינג פונג אלא את זו של העולם (או לפחות אירופה) כולו (או לחילופין להאשים את הרמה המוזיקלית של הלהקה).

5. בעניין הביזיון של רשות השידור אני מסכים לחלוטין, הגיע הזמן שהגוף המנוון הזה יפורק.
אצלי זן רק שאלה... 4703
1. א. לא הייתה כאן ביקורת על המוזיקה, אלא על התופעה וכל הטררם שנילווה לה.
ב. נראה אותך מוצא מישהו שיהיה מוכן להצהיר בריש גלי שהאירוויזיון באמת מעניין אותו. (:

3. איזה מצחיקים אתם, באמת. שלוש פעמים זכינו באירוויזיון, ואז היינו אחלה. פעם אחת לקחנו מקום שלישי מהסוף, וכבר כולם מתרעמים. סליחה, אבל כל מה שאמרו על פינג פונג, אמרו גם על דנה אינטרנשיונל. היא זכתה, פינג פונג לא. להגיד שיש איזה משהו ב"העמדה" של השיר שקבעה אם הוא ינצח או לא, זה פשוט בדיחה. השיר היחיד שראיתי (בטעות) הוא זה של מקדוניה. היו שם ארבע ילדות בנות לא יותר מ-‏15, שקיפצו בעליצות, אבל ,אפעס, זייפו יותר ממני. האם לדעתך במקדוניה יש מי שמתלונן היום כמו בארץ? האם צרפת ובלגיה ממררות בעמודים הראשיים של כל העיתונים על ה"פאדיחה"? הרשה לי להטיל בכך ספק. חבר'ה, להרגע. כולה אירוויזיון.
אצלי זן רק שאלה... 4704
1. א. האירוויזיון הוצג במאמר כתחרות שולית מבחינה מוזיקלית, למרות שהוא תחרות משמעותית עבור חובבי הפופ האירופי. הכותב יצא מנקודת הנחה שפופ אירופי הוא מוזיקה נחותה. באותה מידה אפשר לומר שהאבנים המתגלגלות היא להקה חסרת חשיבות שכל השפעתה היא קידום סוג נחות של רעש שנקרא רוקנ'רול לא תצפה מאדם שטוען טענה כזו לאיזושהי התיחסות רלונטית לתחרות פרסי ה MTV השנתית (או טוני או גרמי או מה שלא יהיה).
ב. אני לא יודע איך ניתן לקבל את תוצאות הריטינג של אמש אבל אני בטוח שהיו כמה צופים לאירוויזיון גם בארץ. אני צפיתי בחלק מהתחרות ולדעתי המחדל היה כפי שצוין באחת התגובות שהלהקה לא היתה מנוסה בהופעות מול קהל גדול.

3. דנה להבדיל מחברי להקת פינג פונג היא זמרת. נכון, היא גם סנסציה (מכיון שהיא טרנס סקסואלית) השיר שאיתו היא ניגשה לתחרות מעניין מכיון שהוא יותר דאנסי ופחות מכופתר, אבל הוא שיר שנכתב ע"י צביקה פיק, מוזיקאי ותיק ויקר, והושר ע"י זמרת אמיתית. פינג פונג השאירו רק את הסנסציה וויתרה על הצד המוזיקלי. כשכתבתי העמדה התכונתי לא רק לצירה שהלהקה עמדה על הבמה ונעה לקצב המוזיקה אלא לכל ההופעה שלהם לשירה אבל גם התנועה ותלבושות (דברים שבעיני הקבוצה האנינה של קוראי האייל מהווים אולי זוטות חסרות חשיבות אבל באירוע כמו אירוויזיון הם חשובים כמעט כמו השירה. גרך אגב השיר המקדוני באמת היה גרוע אבל היו כמה שירים שיכולים היו להפוך ללהיטי MTV ואפילו אחד או שניים שהיו באמת לא רעים.

אני מסכים עם טענתך שהאירויזיון לא צריך להיכנס לעיתון לעמוד הראשון. השער האחורי או עמוד 3 מתאימים בהרבה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים