אני לא מאמין... 4707
יש לי כל כך הרבה מה להגיד בנושא הזה שכן אני חושב שההופעה הזאת לא הייתה ביזיון כלל!
דבר ראשון אם אתה אומר שהשיר והאנשים ששרים אותו לא מייצגים את ישראל או לפחות את חלקה אני מציע לך ללכת ומהר לרחובות תל אביב ולשים קץ לתמימות!
בנוגע לדגלים אני בטוח שהם הביאו להבנה כלשהיא באירופה שישראל כן מעוניינת בשלום וזו מדינה דמוקרטית עם חופש ביטוי שלכל אחד מגיע להתבטא איך שהוא רוצה גם אם זה לא הצורה שאתה מאמין בה!
בנוגע להופעה אני חושב שהם עשו אחלה הופעה גם אם השיר לא זכה בסוף היה לנו לפחות ייחודיות על שאר המדינות שכל שיריהם היו נראים זהים ומשעממים אנחנו הבאנו הופעה מיוחדת ועל זה אתה חייב להסכים!
חוץ מזה אם באירוויזיון הזה השיר של גרמניה זכה מקום חמישי שאם הוא לא השיר הכי חרא ששמעתי בחיים שלי אני לא יודע מהו אז אולי באמת האירוויזיון הפך בשנים האחרונות להחלפת נקודות בין מדינות בעלות יחסים ואולי גם אנטישמי!
בנוסף לזה אתה לא יכול להתעלם מהעובדה שאנחנו בין השירים היחידים שביצעו לפחות חלק מהשיר בשפה שלהם שכן זה כל מהות הארוויזיון או כפי שדעתך הכל כך לא אובייקטיבית מכנה ארוביזיון!
אני חושב שהארוויזיון הוא חלק ממופע יפה שמאחד מדינות פעם בשנה למשהו באמת מיוחדשגם אם זה קיטש מנסה ליצור מן יחד ופירגון של מדינות העולם אחד לשני תוך התמודדות על הטוב ביותר!
מה לעשות שאיחוד מדינות לא נגמר רק בכדורגל או כל ספורט אחר!!!!!
אני בטוח שאם היינו זוכים מקום ראשון כל זרם התגובות היה שונה וחבל שרשות השידור מפרגת רק לזוכיה הראשונים ויודעת להאשים אותם רק אחרי שכמובן הפסידו שכן אחרת לא הייתה כועסת כלל!
חוץ מזה אני מעדיף ביזיון כזה של להקה שאני חושב שבאמת עשתה הופעת גדולה ומיוחדת מול ביזיון עם פחות האשמות תקשורתיות של שירה בציבור עם שרלה שרון וזכיה במקום 24!!!!
האם נהפכנו להיות באמת על כדי כך מרובעים!?
אני לא מאמין... 4768
אם השיפוט באירויזיון הוא פולטי ולא מוזיקלי?
איך אתה מסביר את הניצחון של דנה אינטרנשיונל לפני שנתיים כאשר מצב יחסי החוץ של ישראל היה על הפנים?
איך אתה מסביר את העובדה שבשנה שעברה הגענו למקום מכובד (שביעי אם זיכרוני אינו מטעה אותי)?

אני מסכים שלפוליטיקה יש השפעה על הניקוד שהשירים מקבלים (זהו כנראה ההסבר ל 6 הנקודות שקיבלנו מצרפת) אבל ההשפעה היא שולית.
אני לא מאמין... 4771
קשה לי להאמין שניצחונה של דנה לא הושפע מחגיגות היובל, ומהשתייכותה לקהילה ההומוסקסואלית.
אני לא מאמין... 4774
למיטב ידיעתי גם פינג פונג שיכים לקהילה הזו.
אני לא מאמין... 4813
אני לא שמעתי על זה. למיטב ידיעתי, זו רק חרושת שמועות. וגם אם כן, זה די מיושן אחרי דנה.
שיפוט פוליטי 4802
בוודאי שיש בארוויזיון שיקולים פוליטיים
בחלוקת הנקודות. כל מדינה מחלקת נקודות ל-‏11 שירים, כאשר אנחנו יודעים שכשמדרגים כמות כזאת של שירים, שהמכנה המשותף לרובם הוא בינוניות מרובה, אז קשה להתבסס רק על שיקולים אמנותיים. יש גם שיקולים תדמיתיים (וההנחה היא שבמיקרה של דנה הם באו לכדי ביטוי), וגם שיקולים פוליטיים.
לדוגמה, המדינות הבלטיות בדרך-כלל די נדיבות זו לזו.
מדינות יריבות נוטות לקמצנות הדדית.
גרמניה, עם אוכלוסיה תורכית גדולה, בד"כ יותר נדיבה ביחסה לתורכיה ממדינות אירופיות אחרות, וגם כלפי ישראל היא מראה איזו מידת חסד, במידה והשיר שלנו הוא בסדר יחסית.
בארוויזיון האחרון איסלנד היתה "חביבת המהמרים", אבל ראית איך בהצבעה שבדיה עקפה אותה, כי לשבדיה יש יותר שכנות מפרגנות מלאיסלנד.
אפשר להעלות השערה אחרת, לפיה שבדיה לקחה בגלל שהזמרת שלה היתה יותר בייב (כוסית) מנציגת איסלנד. בכל מיקרה גם זה נימוק לא-אומנותי, שיכול לשחק תפקיד, אבל בדיקת חלוקת הנקודות לפי מדינות תומכת בהנחה ששיקולים פוליטיים ממלאים תפקיד מורגש בהכרעה.
מצד שני, להגיע מ"יש שיקולים פוליטיים" ל-"כולם אנטישמיים" זה קצת מוגזם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים