471464
לא מן הראוי שהחלטות כאלו יתקבלו ע"י חקיקה ? אולי אם ציבור הנבחרים חשוך מכדי לקבל החלטות כאלו, זה משום שהעם "חשוך" מכדי לרצות בהן (אני דווקא תומך) ? איך הגענו למצב בו מדיניות מהותית בישראל נקבעת ע"י פקידים, לעיתים בניגוד לדעת נבחרי הציבור ?
471465
בהחלט ראוי שהחלטות כאלו יתקבלו על ידי חקיקה (למרות שבגדול כל מה שהיועמ''ש עשה היה להנחות את פקידי הרווחה לפעול לפי החלטות ביהמ''ש).
471526
איזה החלטות?
שזוגות חד-מיניים יוכלו לאמץ ילדים, או שזוגות חד-מיניים לא יוכלו לאמץ ילדים?
471547
ההחלטה שמשנה את פשוטו של החוק היבש כיום (וסליחה שאני לא מתייחס למגילות שכתבו ברק ירום הודו וחשין), במידה והחוק היבש אינו ברור (בכוונה אני לא מגביל את עצמי למקרה דנן) אז החלטה שמשנה את הסטטוס-קוו.
471549
הסטטוס קוו הוא שאני לא הולך למילואים. החוק היבש לא קובע מתי אני צריך ללכת למילואים. האם יש משהו פסול בזה שקצינת הקישור שלי החליטה שאני צריך צריך ללכת למילואים בעוד חודש? אולי צריך חוק חדש, "חוק ימי המילואים של האייל האלמוני 2008".
471551
החוק קובע במפורש (אתה מוזמן להסתכל בפקודות הצבא ובחוקים מהן נגזרה סמכותו) שלצבא יש זכות לזמן אותך למילואים *מתי שבא לו*. קצינת הקישור היא הגורם שהוסמך ע"י הצבא להנפיק את הצו (אל תדאג, זו לא יוזמה אישית שלה). לאור זאת בקשתך לחוק חדש נדחתה על הסף, תודה סליחה ושלום, המחלקה המשפטית עמק האיילים.
471552
לא ממש מתי שבא לו.

החוק קובע במפורש (אתה מוזמן להסתכל ב''חוק אימוץ ילדים'', זה מופיע בסעיף הראשון) שלבית המשפט יש זכות לתת צו אימוץ.
471554
''שואל כעניין ומשיב כהלכה''
471559
עבור הזוג חנה ועדינה, או יוסף וגאולה, או פנחס וחפני מובן שלביהמ"ש יש זכות לתת צו אימוץ, אבל האם מותר לו או ליועץ המשפטי לתת הנחיות לרשויות במקום השר הממונה? כלומר השאלה היא האם קצינת הקישור רשאית להזמין למילואים את כל הזקנים והטף ברמת גן לדוגמא.
471562
קצינת הקישור רשאית להזמין את כל החיילים ביחידה שלה (בהתאם לחוק) והיועץ המשפטי רשאי (רשאי? זה התפקיד שלו) לתת הנחיות משפטיות למי שכפוף לו.
471572
לו זה הייתי אני, היה משהו פסול מוד בהחלטה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים