החילונים נמאסו עלי 476054
אפשר להפסיק לגנוב?
קדימה חילונים רעים תפסיקו לגנוב כסף אחר כך תפסיקו לאנוס נשים שעובדות אצלכם , ואז תלכו לאכול חמץ בפסח על פי החוק החדש.
החילונים נמאסו עלי 476059
איזה שטויות אתה כותב. החילונים בלבד גונבים (דרעי וחבריו מש"ס), רק הם אונסים (הרב הקדוש מבני ברק שאונס נשים תמימות). ומה קרה בשבועות האחרונים בכל אותם מקרים של גילוי עריות והתעללות בילדים בקרב משפחות חרדיות?
וקצב, נשיא המדינה לשעבר, גם הוא דתי וגם הוא אנס.
אל תתלה את כל הפשעים בחילונים. החיים של הדתיים אינם טהורים כפי שהיית רוצה שנחשוב.
לפעמים נראה לי שדווקא דתיים מועדים יותר לפשע.דתי שהתפקר, שהפסיק להאמיןועדיין חי עם הקהילה, מועד יותר לפשע מפני שכל הערכים המוחלטים שעל פיהם הוא חי מתמוטטים ואין מה שיחזיק אותו מבחינה מוסרית. הוא חי חיים כפולים- דתי ומאמין נוכח הציבור וכופר ופושע בפועל.
יש לי שאלה 476060
האם אני צריך לחכות ש*כל* החילונים יפסיקו לגנוב ולאנוס, או שמספיק שאני בעצמי אפסיק לגנוב ולאנוס ואז אני יכול לאכול חמץ? אני שואל כי אם זה רק אני - אז אני אעשה מאמץ לא לגנוב ולאנוס בימים הקרובים (כי אני מאד אוהב לאכול חמץ בפסח), אבל אם זה כולם - אז כבר עדיף לי לגנוב ולאנוס.
יש לי שאלה 476076
החילונים הם יותר גרועים וכולם אנסים פוטנציאליים.
יש לי שאלה 476077
נכון. ובעיקר הם מתעללים בילדים או שוכחים אותם במכוניות.
למה זה קשור לאכילת חמץ 476078
מה כל כך קשה לכם שבוע אחד לכבד את מסורת ישראל ?
אתם מוכנים לעשות עשרות דברים שהם בון טון , כדי לכבד כל מיני הסכמים תרבותיים.
אבל מה? דבר שקשור ליהדות ? מלחמת חורמה נגד זה.
אולי תוציאו אנרגיה על תאונות דרכים , שעבוד נשים , שליטה של 19 משפחות על כל המדינה , עושק עובדים זרים , פדופילים , סוטים וכדומה?
למה זה קשור לאכילת חמץ 476079
אבל כשאין לחם אין אנרגיה...
וידוי 476084
אני חייב להודות - הכל באשמתי. לפני כשנה, בחוה"מ פסח, התלבטתי האם להשקיע את האנרגיה שלי באכילת חמץ או במלחמה בתאונות דרכים, שעבוד נשים, שליטה של 19 משפחות על כל המדינה, עושק עובדים זרים, פדופילים, סוטים וכדומה. אני מודה - שגיתי. בחרתי לאכול חמץ ולא לפתור את כל הבעיות האלו. השתא, אם ירצה השם, אשקיע את האנרגיה בכיוונים אחרים.

תודה.
וידוי 476118
חבל, אם היית משקיע לפחות איזו פרוסה או שתיים באחת מ-‏19 המשפחות, מצבנו היה קצת יותר טוב היום. לא בסדר! לא בסדר!!
וידוי 476130
זה בדיוק העניין. סוף סוף אנחנו מבינים מדוע שולטות בנו היום 10 משפחות, כאשר לפני שנה היו רק 18. בטח צירפת אליהן את משפחת מוכרי החמץ הארור הזה. טוב לראות שאתה לוקח אחריות, אבל רצוי לגבות אותה במעשים!
למה זה קשור לאכילת חמץ 476117
קודם כל ''אנחנו'', זה לא אנחנו, אנחנו - זה כל אחד בפני עצמו ודעותיו עימו.

שנית, ''אנחנו'' לא עושים דברים דווקא משום שהם, עפ''י נקודת הראות התמוהה שלך - ''בון טון''. אתה מדבר על מישהו דמיוני לגמרי שאתה קורא לו ''אתם'', מבלי שיש לך שמץ של מושג על מי אתה מדבר, מה הוא עושה ומהם מנהגיו של אותו מיסטר ''אתם'', שקיים רק בדמיונך ולא במציאות.

שלישית, קשה לנו (החברה, המדינה) מאוד לעשות משהו בקשר לסוטים ופדופילים היות שרובם נמצאים במגזר הדתי-חרדי שיש לו עדיין מנהג מגונה לחפות על סוטים ופדופילים - בייחוד אם הם רבנים גדולים וחשובים. במגזר הנ''ל עדיין מקובל, למרבה הצער, לא לתת למשטרה, לרשויות הרווחה ולגורמים המטפלים לטפל בסוטים ובפדופילים אלא לתת להם כבוד והגנה ולהשתיק באלימות (גם באלימות פיזית) את מי שמתריע כנגדם. הדברים האלה משתנים, אבל מעט מדי ולאט מדי, ובינתיים הסבל הוא רב.
קצה הקרחון 476063
באמת, חילונים, תפסיקו לאנוס, תשאירו את העבודה לרבנים ולגבאים.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים