איש חינוך שמעל בתפקידו, ועמוק 47614
בן שבת וסגנו הינם מנהיגי האיגוד המקצועי של המורים. ככאלה הינם אנשי חינוך, בראש וראשונה. זאת כשם שבראש הסתדרות הרפואית עומד רופא, ובראש הסתדרות המהנדסים - מהנדס. כיצד היינו מגיבים לו התברר שראש התאחדות המהנדסים
הינו עבריין תכנון מושחת, כמהנדס גשר כפר המכבייה. או שראש הסתדרות הרופאים קנה בכסף תואר דר' לרפואה. ובהתאם לכך, גם מושמעת ברקע הדברים הטענה שהרפואה הנלמדת בבתי הספר לרפואה הינה חסרת ערך - שכן ראש הסתדרות הרופאים הפגין, הוא ולא אחר, את זלזולו בידע הטמון בה - והידע היחיד החשוב בעניני מזור הינו של שאמאנים שבטיים. ולא עוד, אלא שבמסע המעל ברפואה וערכה נמכר, למשל, ציוד רפואי מבתי החולים לגורמי סחר מפוקפקים, כאפשרות המתיישבת ותואמת סיטואציה כזאת.
או שאיש משטרה בכיר, במקום לפעול בנחרצות לפזור מתפרעים שהתפרעותם מטרימה מרי המוני ושפיכות דמים בין שני לאומים, מעל מתפקידו, ולאחר עישון נרגילה עם המתפרעים, הצטרף עם כוחותיו למיידי האבנים.

האנלוגיה כאן ברורה. אין דין תלמיד המעתיק בבחינה, כדין איש חינוך בכיר- רגע, הרי מדובר בבכיר מכולם - שמעל במעש החינוכי בצורה הקשה ביותר, והפגין, הוא ולא אחר דוגמא שלילית ואת הציניות העמוקה ביותר האפשרית בעניני החינוך עליהם הוא מופקד. זאת באופן המעודד תלמידים, בפרט שתחום עיסוקם אינו רלוונטי ישירות ללימודם, כגון ציור או פיסול, למשל, לזלזל אף הם בידע לא רלוונטי ישירות לעיסוקם, לקנות עבודות מוכנות וכד'.
מורה ומחנך בישראל 47768
יו''ר הסתדרות המורים הוא מורה, ומכאן איש חינוך. על כך אני מסכים. אבל למיטב הבנתי את התפקיד, זה טפשי קצת לקרוא לו ''איש חינוך בכיר''. הוא יו''ר ועד, כלומר נבחר לתפקידו משום כישורים פוליטיים טובים יותר (יכולת טובה יותר לנהל סכסוכי עבודה, אם ניזכר באילו נסיבות היינו שומעים את שמו בעבר), לא בגלל היותו מחנך טוב יותר, או אפילו מורה טוב יותר. זה כמובן חמור, מה שהוא עשה - חמור כמו כל מורה שהיה עושה זאת, לא פחות ולא יותר.
מורה ומחנך בישראל 47772
מינויים לעמדות בכירות במערכת, אכן אינם תמיד משקפים המיומנות הטובה ביותר בתחומה, אלא כרוכים לעיתים במיומנויות אדמיניסטרטיביות, יחסי ציבור, יצוגנות כלפי גורמי חוץ וכד'. אדם שעיני רבים נשאות אליו במערכת ומחוצה לה, הינו בר-חומרה שבעתיים בהציגו ''אנטי-מופת'' החותר עמוקות מתחת לבסיס המקצועי והאתי של הקבוצה אותה הוא מייצג.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים