בבורמה כמובן אין הרוגים, אה? 477927
478514
לכל איש יש שם, אבל חלקם ממש קשים להגיה.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 478865
'
העיקר, בשם הגדרת הלאום, שהחונטה הצבאית בבורמה תכתיב מי תחיה ומי ימות ברעב ומגיפות. זו תמצית האנושיות החדשה. רוח האו''ם.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 481890
'
רבע מיליון קורבנות ציקלון ישירות, עוד כשלושה מיליון העתידים למות בקרוב, לא עושים רושם רב על התודעה הבינ''ל. העיקר הבעיה הפלשטינאית.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482136
סליחה, אבל לפני הכל, ראוי לזכור שעם כל התנהלותו הדיקטטורית של שלטון הגנרלים בבורמה - ציקלון, שלא כמו כיבוש, שלטון על עם זר במשך 40 שנה וכיו"ב אישומים בינלאומיים כלפי ישראל (בין אם נכונים או לא או נכונים חלקית) - הוא תופעת טבע, לא מעשה ידיה של מדינה ריבונית - ונזקיו חמורים מאלה של טורנדו. שוב סליחה על אזכורה של אמת מטאורולוגית פשוטה שאין להשוותה עם הבעיה הפלשתינית, שהיא עניין אחר לגמרי.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482149
'
סליחה, אבל בניגוד לקיום מדד ג'יני לאיכות חיים, קצת קשה יותר לאמוד אומללות. משום מה אני נוטה לספור את גופות הקורבנות. שלטון הרשעה בבורמה (בדומה לחמאס בעזה) מנע סיוע בינ''ל לנפגעי הציקלון. החונטה אחראית למותם של מאות אלפים. בלונדון לא יקומו חוצץ נגד הנאצו-בודהיזם. כמו לא במקרה של דהרפור. שם נרצחו פי כמה מונים של הרוגים בשנים האחרונות מסך כל חללי הערבים במאבקים ובמלחמות מול ישראל והציונות לאורך הדורות.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482159
סודן הרבה פחות לחיצה מישראל.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482160
'
מה יחס היחץ?
אם לא נרצה להילחץ - אין זו אגדה!
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482190
מה יקרה לסודן אם מחר בבוקר האקדמיה הבריטית תכריז עליה חרם?

כמובן שאנחנו לא חייבים להתרגש מכל שיעול קטן של האקדמיה הבריטית.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482215
'
ברור שלסודן כלל לא משנה דעת האקדמיה הבריטית עליה. גם לא למוגאבה. עובדה, מצפצפים וממשיכים בזוועות כרגיל. מה שאמור להטריד אותנו כישראלים וכיהודים זה הלך הרוח הניאו-נאצי הנושב ממסדרונות האוניברסיטאות האנגליות. שוב דמות היהודי זיס כמוקד בעיות העולם. אין ג'נוסייד מתמשך באפריקה, לא קיימים משטרי אימים כדוגמת בורמה וצפון קוריאה. רק צהל המחסל בכירי ופעילי כנופיות טרור בסיכול ממוקד.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482220
הוא שאמרתי: על ישראל הרבה יותר קל לאקדמיה הבריטית ללחוץ מאשר על סודן.

למשטר האימים בצפון קוראה יש כמה גרעינים קטנים בחצר (ולא של חמניות). מהסיבה הזו השכנים שלהם מבקשים להתנהג איתם בעדינות ולא ללחוץ חזק מדי.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482224
'
הוא אכן כשאמרת. קל יותר להחרים את ישראל בהינתן תשתית אנטישמית מלכתחילה. לפעול נגד עוולה זועקת ומתמשכת כדוגמת המתרחש בזימבאבווה או בורמה זה לא PC, ובעיקר לא מכניס כסף ממקורות סעודיה ערביה.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482231
אז לטענתך הבעיה אינה התשתית האנטישמית המקומית אלא המעורבות של העם השמי האחר (אם כי אולי חלקים קצת יותר ימנים שלו).
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482249
'
לא מתיימר לשקלל את כל מרכיבי עוינות האקדמיה (והמדיה, וחלק מהפוליטיקה) הבריטית כלפי ישראל. המצע הרעיוני נשען כנראה על שנאת יהודים גרעינית. הקטליזטור של תקופתנו הם כספי הנפט שמזרימים הסעודים כתמיכות ותרומות (וקניית אינטרסים כלכליים). בנוסף ניתן לחשוב על מוטיבים של קנאה בעם קטן, חיוני ומיוחד, לעומת הדרדרות הממלכה המאוחדת לאומה של חוליגנים שיכורים, ערסים מסוממים ופושעים עם מבטא פקיסטני-קוקני. שלא לדבר על מזג אויר מדכא.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482263
הפוסל במומו וגו'
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482272
'
התכוונת למום המוזכר בחידה הראשונה של דיון הטריוויה? והאם מדובר במום מולד או נרכש? (כאלמונימי מהוקצע בוודאי לא תתקשי/ה להרחיב בנושא וגו')

[אגב, ניסוח השאלה קצת הטעה. דובר על *כינוי* האישיות במום שלא לקה בו. למעשה, זה שמו של פאריד אל-אטרש ולא כינויו (כמו למשל איזה מלך פרנקופוני שכונה "הקירח")]
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482974
אין הבדל בין ימין ושמאל אצלם - מבחינת היחס אלינו.
גם בימין וגם בשמאל לא סובלים אותנו, בלשון המעטה. בקושי תמצא אצלם שמאלנים-יפי-נפש שמזדהים עם הצד השני (כלומר - איתנו).
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482162
אכן תשובה לעניין. אנחנו מאד הומניסטים בהתנהגות שלנו בשטחים- יחסית לסטלין, לסוהרטו, לחונטה בבורמה.. איזה הגיון מדהים. אני מניח שאתה גם מאד נגד הפוסט מודרניזם והרלטיביזם. אז מיסטר מוס: החונטה בבורמה איננה נקודת התייחסות בשבילי. אנחנו הלא מופיעים כדמוקרטיה היחידה במיזרח התיכון עם יומרות שצה"ל הוא הצבא האנושי ביותר בעולם והכיבוש שלנו הוא כיבוש נאור והרבה יותר טוב ממה שהיה קודם. נובלס אובליז'.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482178
'
אכן כי כן - מאז השתלטות ישראל על הגדה והרצועה ב-‏67 השתפר מצב תושבי השטחים הללו ללא הכר. תוחלת החיים ברצועת עזה, למשל. באופן פרדוקסלי דווקא הציונות היא שתרמה עשרות מיליוני שנים נוספות לקיום הציבור הפלסטיני. אבסולוטית. ללא עניין ההשוואה עם זוועות אמיתיות המתרחשות ברחבי העולם, ובעיקר במרחב הערבי והמוסלמי. דהרפור אמרנו?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482180
אני מודה שלא לגמרי הבנתי אותך. האם אתה חולק על הטענה שביחס לשאר הצבאות הפעילים כיום ברחבי העולם (כולל צבא ארה"ב למשל), לצה"ל אמות המידה המוסריות המתקדמות ביותר?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482182
טוב שכתבת ''שאר הצבאות הפעילים''. לפחות מניסיוני, כל מילחמה מלאה זוועות ולכן ההשוואות מאד קשות. אין ולא היתה מלחמה ללא זוועות. זוועות הן דבר אימננטי במילחמה ונעשות על ידי החברה הטובים והנורמטיביים. צר לי לאכזב תפיסות רומנטיות שקיימות אצלך.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482288
אני שוב נאלץ להודות שאיני מבין אותך: לא את הסיבה לטון התוקפני ולא את עמדתך ביחס למה שכתבתי, בפרט לאור תגובה 482195 ("ב*זה* הוא צודק", כאילו שאמרתי עוד משהו).
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482291
סליחה על הטון התוקפני. התכוונתי רק למה שהסברתי מאוחר יותר, שאמות המוסר של הצבא האמריקאי רופפות אף יותר משל צה''ל.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482185
איך הגעת למסקנה הזאת? במה "אמות המידה המוסריות" של צה"ל מתקדמות יותר מאלה של צבא ארה"ב? איך מודדים את זה?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482195
בזה הוא צודק. המדידה נעשית על פי מבחן המעשה . מבחן המעשה בקוריאה, ויאטנם ועיראק מראה שאמות המידה המוסריות של צבא ארה''ב רופפות יותר משל צה''ל. כנראה בגלל תחושת הכוח שלהם.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482197
אז תסביר לי אתה במה הוא צודק. איך אתה (והוא) מודדים את אמות המידה המוסריות של צה"ל וצבא ארה"ב? למיטב ידיעתי, צבא ארצות הברית לא מתחזק משטר אפרטהייד דה פקטו, לא מאלץ את אזרחי המדינה שלו לשרת אותו ולא מבצע הוצאות להורג ללא משפט של פושעים (ושכניהם). האם אני טועה?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482204
לא טענתי שצה"ל יותר מוסרי; טענתי שבגלל תחושת העוצמה של ארה"ב, הצבא האמריקאי הרשה לעצמה לעשות דברים שצה"ל לא הרשה.התחרות איננה על יתר מוסריות אלא על דרגה נמוכה יותר של אי מוסריות.
צבא ארה"ב תחזק מישטרים אפלים בהרבה ממישטר האפרטהייד בשטחים-מסכים איתך שזה מישטר אפרטהייד. החישופים שעושה צה"ל בשטחים הם מישחק ילדים לעומת מה שעשה צבא ארה"ב בויאטנאם. ההפצצות וההפגזות שביצע צה"ל- גם בלבנון, יכולות להחשב למעודנות לעומת פרקטיקת ההפצצות של צבא ארה"ב. לגבי חיסולים? האמריקאים אינם ילדים. הם לא יתחשבו במה תגיד קונדוליסה רייס.הם מחסלים גם מחסלים ללא מישפט.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482205
"התחרות איננה על יתר מוסריות אלא על דרגה נמוכה יותר של אי מוסריות" אני שונא שלילה כפולה, ואני לא בטוח שהבנתי מה כתבת כאן. האם ה"תחרות" היא לא על למי יש "אמות המידה המוסריות" מתקדמות יותר?

גם צה"ל תחזק (ומתחזק) משטרים אפלים. ויאטנם נגמרה כמה שנים, ואני חשבתי שאתם מדברים על היום. מה היא פרקטיקת ההפצצות של צבא ארצות הברית? תזכיר לי, מתי האמריקאים חיסלו פושעים ללא משפט?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482214
הם מחזיקים עכשיו אסירים ברחבי העולם (אתמול קראתי שגם בפולין יש להם בית סוהר) ללא שום הוכחות או מישפט. האמריקאים מחסלים גם מחסלים, רק שלא בדרך שלנו כי הם מפעילים אחרים לחיסולים. רק לדוגמה: בין היתר הם הרעילו סיגרים שהיו אמורים להיות מסופקים לקסטרו. קרא קצת על הלחימה האמריקאית בפלוג'ה והשימוש החופשי בהפצצות מן האויר גם במקומות אחרים בעיראק. ויאטנם לא היתה אפיזודה בתולדות ארה"ב, היא היתה איזה שיא ברצף. ההתערבות האמריקאית בפנמה ובגרנדה היו ברוטליות מאד אף הן. הפצצות סרביה על ידי נאט"ו למרות שהמטרה היתה למנוע טבח בקוסובו, היו הפצצות נרחבות שלא ליטפו את האוכלוסיה האזרחית שלא היתה אשמה.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482221
גם ישראל מחזיקה אסירים, הרבה פעמים עם משפט מפוקפק מאד.

נסיון ההתנקשות בקסטרו לא היתה בגלל שהוא היה פושע.

צבא צריך להיות ברוטלי, זה התפקיד שלו.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482228
אילו מין תשובות אתה עונה לי? כל אלו שאנחנו מתנקשים בהם הם פושעים? עצם המצב שמדינה כמו ארה"ב מארגנת נסיונות רבים להתנקש במנהיג של מדינה אחרת היא הדוגמה לכל מה שכתבתי.כל מה שאנחנו עושים בקטן ובפחד מה יגידו -עושים האמריקאים בגדול ובלי הפחד הזה.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482236
אני עונה את התשובות שיש לי. אני עדיין מנסה להבין איך צבא שמחזיק אפרטהייד דה פקטו, שמפציץ בית כל יושביו בגלל שישן בו רוצח, שמגייס את אזרחיו בכח, זוכה לכך שתתאר אותו כצבא המוסרי ביותר בעולם, בזמן שצבא שנלחם כנגד רודנים רוצחי המונים ומנסה להפיץ את הדמוקרטיה והחירות ברחבי העולם זוכה להיות "צבא לא מוסרי". אז, נכון, צבא ארצות הברית רחוק מלהיות כליל השלמות המוסרית, אבל איך אפשר להשוות בכלל בין מעט החריגות האי מוסריות שלו, חריגות מהם מתנער הציבור האמריקאי (שים לב ששני המועמדים לנשיאות התנערו מעינויים), לאי מוסריות ברוב מה שצה"ל עושה כסטנדרט ב-‏40 השנים האחרונות? ואם כבר השוות, איך אפשר להוציא את צבא ארצות הברית פחות מוסרי מזה של צה"ל?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482240
"אני עונה את התשובות שיש לי. אני עדיין מנסה להבין איך צבא שמחזיק אפרטהייד דה פקטו, שמפציץ בית כל יושביו בגלל שישן בו רוצח, שמגייס את אזרחיו בכח, זוכה לכך שתתאר אותו כצבא המוסרי ביותר בעולם, בזמן שצבא שנלחם כנגד רודנים רוצחי המונים ומנסה להפיץ את הדמוקרטיה והחירות ברחבי העולם זוכה להיות "צבא לא מוסרי". ".
סלח לי סמיילי אם המענה שלי לא יהיה כל כך סימפטי, אך לגבי ארה"ב אתה פשוט יודע את העובדות ברמה הרדודה של התעמולה .דבריך לגבי ארה"ב נשמעים כסיסמאות שהיום הרבה אמריקאים כבר אינם מאמינים בהן.אם אתה רוצה לנהל שיחה על הנושאים הללו כדאי שתתחיל ללמוד ולקרוא לא רק מאתרי סי.איי.איי . או ספרי לימוד שלנו.
ההערה הלא סימפטית השניה נוגעת לאי הקריאה שלך את דברי: היכן תארתי את צה"ל כצבא המוסרי ביותר בעולם? הנקודה המרכזית בדברי היתה שצבא-במיוחד צבא שעסוק בסוגים שונים של לחימה במיוחד בלחימת שיטור ודיכוי, איננו מוסרי בהגדרה. טענתי היתה שצה"ל, מכורח הנסיבות הבין לאומיות, אינו מרשה לעצמו להיות ברוטלי כמו הצבא האמריקאי והוא עדיין ברוטלי למדי.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482248
יש לך עוד הרבה מאד מה ללמוד אם אתה רוצה להשמע לא סימפטי.

אני מקבל את המידע שלי מהרבה מקורות שונים וסותרים. אם העובדות שאני מכיר אינן נכונות אשמח לקבל את העובדות הנכונות (רק, בו ננסה להבדיל בין עובדות לפרשנות. למרות שאשמח לקבל את שתיהן).

כשהאלמוני אומר ש"שביחס לשאר הצבאות הפעילים כיום ברחבי העולם (כולל צבא ארה"ב למשל), לצה"ל אמות המידה המוסריות המתקדמות ביותר?" ואתה אומר שהוא צודק, אני מסיק שאתה טוען שצה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם. טעיתי? תקן אותי.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482294
אני לא יודע. כשאני למדתי עברית המשפט האומר ש"שביחס לשאר הצבאות הפעילים כיום ברחבי העולם (כולל צבא ארה"ב למשל), לצה"ל אמות המידה המוסריות המתקדמות ביותר" משמעותו לא היתה שצה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם, אלא רק ששצה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר מבין הצבאות *הפעילים*‏1 בעולם.

___
1 ואני יכול לחשוב על לפחות צבא בלתי פעיל אחד, של מדינה מערבית נאורה, שצה"ל מוסרי ממנו.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482305
צודק, תוסיף לשם את ''הפעילים''.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482985
1 איזה?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483036
זה ש[לא] הגן על אזרחי סברניצה
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482980
שמגייס את אזרחיו בכוח?
מה פסול מצאת בשירות חובה? זה משהו שקיים ברבות ממדינות העולם, כולל שוויץ שכבר כמה מאות שנים לא היתה מעורבת במלחמה!
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482991
"מה פסול מצאת בשירות חובה?" אההם... אתה שואל ברצינות? אתה באמת לא חושב שיש פסול מוסרי במניעת חירויות בסיסיות מאזרחים?

"זה משהו שקיים ברבות ממדינות העולם" מה שהופך אותו למוסרי?
"כולל שוויץ שכבר כמה מאות שנים לא היתה מעורבת במלחמה" וזה הופך אותו למוסרי?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 482997
לא.
ישראל זקוקה לגיוס חובה על מנת לשרוד. זו לא מניעת חירות בסיסית מאזרחים. אין שום פסול בזה שאזרח יגן על מדינתו.

אתה דורש מישראל את הבלתי אפשרי.
אנחנו נמצאים באיום קיומי, בפועל, מאז שמדינת ישראל נוסדה. ואתה דורש מאיתנו הרבה יותר ממה שמקיימות בפועל מדינות המערב הנאורות שאינן מעורבות ולא היו מעורבות במלחמה שנים על גבי שנים.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483000
כן. אם ישראל קוקה לחיילים על מנת לשרוד, ואם אזרחי ישראל רוצים שהיא תשרוד, אז שיועילו להתגייס (ו/או לבחור ממשלה שתגבה מספיק מיסים על מנת שיוכלו לשלם מספיק לצבא שכיר/צבא קבע). אין פסול בזה שאזרח יגן על מדינתו, יש פסול בזה שמדינתו תכריח את האזרח להגן עליה.

כן, איום קיומי, שמענו. אני זוכר את האיום הקיומי הזה כבר כמה עשרות שנים, וכל פעם שהתברר שהמאיים הוא נמר של נייר, מצאו לנו איום קיומי אחר.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483004
אני חושבת שצבא מקצועי הוא מותרות של מדינות שאין עליהן איום קיומי, ועל כל פנים זה רעיון רע. ואפילו רע מאוד.

צה''ל הוא מערכת שמנה ומטומטמת.
מה שמציל אותו הוא גיוס החובה, שבכל שנה חלק ניכר מהשנתון מתגייס אליו, וחלק מהם אנשים אינטיליגנטים. לו הצבא היה מקצועי, מי שהיה מתגייס אליו היו אותם אנשים שהיום מצטרפים למשטרה.
ואוי לנו אם צה''ל היה נראה, מתפקד ומתנהג כמו משטרת ישראל.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483010
את החלק הראשון ("אני חושבת שצבא מקצועי הוא מותרות של מדינות שאין עליהן איום קיומי") אני לא מבין. אם יש על המדינה "איום קיומי" ואזרחיה רוצים שהיא תתקיים, מה ומי מונע מהם להתגייס לצבא? יש להניח שמי שלא יתגייס לצבא כזה הוא מי שלא רוצה שהמדינה תתקיים ומי שמאמין שאי גיוסו יעזור לקיומה של המדינה מאשר גיוסו.

צבא מקצועי הוא רעיון רע, אפילו רע מאד, אבל יש רעיון רע ממנו: צבא לא מקצועי.

"צה"ל הוא מערכת שמנה ומטומטמת. מה שמציל אותו הוא גיוס החובה" לצחוק? כל מי שבזבז את זמנו בצה"ל צריך לדעת: צה"ל הוא מערכת שמנה ומטומטמת *בגלל* גיוס החובה.
"לו הצבא היה מקצועי, מי שהיה מתגייס אליו היו אותם אנשים שהיום מצטרפים למשטרה" זה תלוי כמה המדינה היתה נותנת למי שמתגייס, בצבא ארה"ב, למשל, יש כמה וכמה אנשים מאד חכמים‏1.
"ואוי לנו אם צה"ל היה נראה, מתפקד ומתנהג כמו משטרת ישראל" אני לא מכיר את המשטרה מספיק טוב, אבל אם היא מתפקדת ומתנהגת גרוע יותר מצה"ל אז כבר עכשיו אוי לנו.

1 טוב, לא חכמים כמו הישראלים, הרי אין דבר כזה, אבל בכל זאת חכמים בסטנדרטים של גויים. חלקם יהודים, אבל זה לא נחשב
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483018
אם האזרחים סבורים שחוק גיוס חובה אינו במקום ועבר זמנו, הרשות בידם לעשות מעשה. משום מה טרם ראיתי ולו הפגנה אחת בעד ביטול החוק.

אכן בצבא ארה''ב יש כמה אנשים מאוד חכמים.
גם במשטרת ישראל יש כמה.
אנשים חכמים תמצא בכל מקום.

השאלה מי הם הרוב.

מה שעובד בארה''ב - לא בהכרח יעבוד כאן.
ואל תשכח שלארה''ב יש מספיק אוכלוסין בכדי לקיים צבא מקצועי, ומספיק ריחוק מאיומים על מנת שבפרוץ מלחמה רצינית יהיה מספיק זמן לגיוס חובה ואימון המגוייסים.
לנו אין את זה.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483021
אם רוב האזרחים חושב שחוק גיוס חובה אינו במקום הרשות בידם לעשות מעשה, אם מיעוט האזרחים חושב שחוק גיוס חובה אינו במקום, הרשות היחידה שלהם היא ללכת לכלא...

"השאלה מי הם הרוב..." ואת טוענת שבצה"ל הרוב חכם?!

"מה שעובד בארה"ב - לא בהכרח יעבוד כאן." ומצד שני מה שעובד בארה"ב - לא בהכרח לא יעבוד כאן. אז מה, אנחנו עם סגולה, ששונה מכל העמים, ומה שעובד בשאר העולם לא יעבוד אצלינו, בגלל שהפיזיקה שלנו שונה משל אחרים?

"ואל תשכח שלארה"ב יש מספיק אוכלוסין בכדי לקיים צבא מקצועי" גם לישראל, זה רק יעלה יותר, אבל זה עולה יותר גם עכשיו.
"ומספיק ריחוק מאיומים על מנת שבפרוץ מלחמה רצינית יהיה מספיק זמן לגיוס חובה ואימון המגוייסים" תזכירי לי, מה המרחק בין קובה לארה"ב? ובין קנדה לארה"ב? בין מקסיקו לארה"ב? ומה המרחק בין טוניס לישראל? בין עיראק לישראל? בין איראן לישראל?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483054
אני לא מכירה מספיק חיילים אמריקאים כדי להשוות.
בגיוס גורף, חזקה על אחוז מסויים מהחיילים שיהיו לא-טיפשים.

לא עושים נסיונות בקיום של מדינה. בטח שלא בשם "זכויות" אי-הגיוס של כמה אנשים שלא חפצים בזה. אם המצב כרגע מתפקד - דיינו בזה.
אחרי שיהיה שלום במשך 60 שנה, ולא מלחמה בהפסקות במשך 60 שנה, נוכל לדבר.

איזה סכסוך יש בין קנדה לארה"ב? ומה הסבירות של פלישה בימינו אלה מכיוון מקסיקו?
זה שיש על ישראל כמה איומים קיומיים רחוקים, לא סותר את זה שיש עליה כמה קרובים יותר. ושטח הרבה יותר קטן שיוכל להכבש בתוך ימים.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483069
"בגיוס גורף, חזקה על אחוז מסויים מהחיילים שיהיו לא-טיפשים" ובגיוס לא גורס, חזקה על הגוף המגייס שיוכל לקבוע איזה אחוז מהחיילים יהיו לא טפשים. נשמע לי יותר טוב.

"לא עושים נסיונות בקיום של מדינה בטח שלא בשם "זכויות"..." אני כותב תחת הנחת היסוד שתפקידה של המדינה הוא לקיים זכויות, אני מבין שאת לא מקבלת את ההנחה הזאת, ומחזיקה בהנחה הפוכה (שבין קיומה של המדינה לזכויות אזרחיה הבחירה צריכה להיות בראשון). אני לא רואה איך אפשר לגשר על פער כזה.

קנדה כבר הספיקה לשרוף את וושינגטון, מקסיקו נלחמה כבר כמה פעמים נגד ארה"ב, קובה (שכחת את קובה) הכניסה פעם טילים גרעיניים לשטחה.

איזה איומים *קיומיים* קרובים יש לישראל? ירדן? מצרים? סוריה? לבנון? עזה? הגדה? קפריסין?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483072
באוף טופיק מסויים ( סליחה) אני רוצה להתייחס לביטוי "איום קיומי". הרבה פעמים אנו שומעים ש X הוא איום, אבל לא איום קיומי. למשל, החיזבאללה לא נחשב איום קיומי, לפחות עד לפני כשנתיים. ירי הקאסמים אינו איום קיומי, והמחבלים המתאבדים אינם איום קיומי. אני לא יודע מתי איום עובר מסתם איום לאיום קיומי. במקרים מסויימים, איומים הם לא קיומיים בדיוק משום שהמדינה מחזיקה צבא בסדר גודל מסויים, או מחזיקה שטח מסויים.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483082
בשביל שקסאמים, קטיושות או מחבלים מתאבדים יהפכו לאיום קיומי הם צריכים להרוג הרבה אנשים (נגיד, אם יהרגו 40% מאזרחי המדינה, אפשר להגיד שמדובר בסכנה קיומית), אני לא חושב שזה סביר במיוחד בלי קשר לגודל הצבא. (מצד שני, יכול להיות שמספיק אנשים ישתכנעו ששלוש ההרוגים של אתמול הם "סכנה קיומית", ויחליטו לשנות את המדינה ולהפוך אותה לדיקטטורה נוספת, ואז זה כן "סכנה קיומית" אבל מסוג אחר, ולא מהחמאס או מהחיזבאללה, אלא מישראלים שכל כך חרדים למדינה עד שהם שכחו למה היא קמה, ולכן ישמידו אותה, את המהות שלה, בשביל לשמור "עליה". זה נשמע לי הרבה יותר סביר ומסוכן מכל השכנים שלנו ביחד)
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483085
נשמע הרבה יותר מסוכן מכל השכנים ביחד - כן, בהחלט. יותר סביר? - אתה רומז שיכולה להצטבר אצלנו מסה קריטית של מטורפים כאלה? נקווה שלא.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483095
אני רומז שאני לא משוכנע שאין אצלנו כבר עכשיו מאסה קריטים של אנשים (שאני לא חושב שהם מטורפים) כאלה.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483089
ההגדרה שלך לאיום קיומי היא תמוהה קצת; אתה נשמע כמו מי שאומר "איום קיומי זה רק אם פוגעים לי בלב או במוח, אבל אם סתם מוציאים לי עין או קוטעים לי יד זה לא איום קיומי". מבחינתך אפילו מיליון הרוגים הם עוד לא איום קיומי (בסה"כ 15% עלובים). אתה טועה; מדינה קיימת לא רק כדי לתת זכויות אדם לאזרחיה אלא גם (ואולי קודם כל) כדי להגן על הזכות שלהם לחיים. לכן, איום קיומי על מיליון תושבים הוא איום קיומי על המדינה.

אתה זוכר, אגב, מה היה כאן בתקופה הקשה של הפיגועים ב-‏2002? עד כמה אנשים התהלכו שפופים, כמה עסקים נסגרו וכן הלאה? בסך הכל בפיגועים בימים ההם נהרגו אזרחים במספרים לא גדולים במיוחד - לא שונים מהותית ממספר ההרוגים בתאונות דרכים באותו פרק זמן, נניח. אילו במקום מאתיים או שלוש מאות הרוגים היו נהרגים אז עשרת אלפים איש (משהו כמו 0.15% מהאוכלוסיה) מי שהיה מסוגל היה מסתלק מפה - ומי שהיה מסוגל הם העשירים והמשכילים. זה סוג של תהליך שעלול בהחלט להביא להתמוטטות מוחלטת של המדינה.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483093
מה שהוא אמר.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483096
כשאני אומר "איום קיומי" אני מתכוון לאיום על הקיום (ולכן, המילה "קיומי"), זה לא שכל איום אחר הוא לא רציני או מפחיד, אבל לא כל איום רציני או מפחיד הוא "קיומי". אם האלמוני התכוון לפירוש אחר (שאני לא מכיר) אז טעיתי בקריאה שלו, ויש לקרוא את התגובות שלי תחת ההסבר הזה.

אז כן, איום על היד, על הרגל או על העין הוא לא איום קיומי, איום על הראש, על הלב או על מערכת הנשימה הוא קיומי. כי בלי יד, עין או רגל אני אמשיך להתקיים, בלי ראש, לב או מערכת נשימה אני לא אתקיים. וכן, מליון הרוגים זה נורא ואיום, אבל זה לא איום קיומי.

המשפט "מדינה קיימת לא רק כדי לתת זכויות אדם לאזרחיה אלא גם (ואולי קודם כל) כדי להגן על הזכות שלהם לחיים." לא מובן בעיני, איפה אתה מוצא שלילה בין חלקיו (כמו שה"לא רק ... אלא גם..." מרמז)? אני חושב שהתכוונת לכתוב "מדינה קיימת כדי לתת זכויות אדם לאזרחיה כולל (ואולי קודם כל) הזכות שלהם לחיים" לא?

למה מתייחס ה"לכן" בתחילת המשפט "לכן, איום קיומי על מיליון תושבים הוא איום קיומי על המדינה"?

אני זוכר את 2002, ועל זה חשבתי כשכתבתי את מה שכתבתי בסוגריים.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483111
כן, אני יודע שאתה נוהג לפרש דברים במובן המילולי הצר ביותר שניתן לייחס להם. זה לא חדש, וידעתי את זה היטב כשכתבתי. אבל הענין הוא לא אם האיום הזה יחסל אותי או לא; הענין הוא האם זה איום שאני צריך להיות מסוגל להגיב כלפיו באותה מידה של חומרה. אם, למשל, יתקרב אלי מישהו במטרה לא להרוג אותי אלא לעקור לי עין, מבחינתי התגובה למצב כזה צריכה להיות זהה ברמתה למצב שבו הוא מנסה להרוג אותי; כלומר, אם אין דרך לעצור אותו בלי אלימות לגיטימי להפעיל אלימות עד כדי הריגת האיש הזה אם הדבר הכרחי. אדם שיגיד לי שהוא מוכן במצב כזה לוותר על העין שלו אם הברירה היא להרוג את השני ייראה בעיני תמוה ולא מוסרי.

אגב, קצת תמוהה בעיני גם ההנחה שאתה מניח בקלילות כאילו המדינה תמשיך להתקיים למרות מיליון הרוגים. אם היה נהרג כאן כל אדם שביעי היית מעז להשאר כאן? לגדל כאן ילדים?

לגבי זכויות האדם, ובכן, המממ... כמדומה, זכור לי שאייל כלשהו, באחד הדיונים בינינו, קבע שהוא מוכן לאמץ את מה שאמר פעם השופט חשין על אהרן ברק - שמצדו שיתפוצצו ארבעים-חמישים איש, העיקר שתהיינה זכויות אדם. מי היה האייל הזה? רגע... סמילי, סיימלי, משהו כזה. אם אתה מכיר במקרה את האייל הזה תשאל אותו, הוא יסביר לך בדיוק את הקונפליקט שקיים לפעמים בין זכויות אדם לבין הזכות לחיים.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483119
"אם, למשל, יתקרב אלי מישהו במטרה לא להרוג אותי אלא לעקור לי עין, מבחינתי התגובה למצב כזה צריכה להיות זהה ברמתה למצב שבו הוא מנסה להרוג אותי" אולי אתה צודק, בכלל לא התייחסתי לעניין התגובה לאיום קיומי מול התגובה לאיום לא קיומי. עדיין, אין סיבה לקרוא לאיום שהוא לא איום קיומי "איום קיומי". זה בכלל לא קשור ל"פירוש דברים במובן הצר שלהם", זה קשור להיסטריה שרואה כל דבר במשקפיים הצרות של "איום קיומי", ולא מסוגלת להבחין בדקויות בכל מה שנוגע לתחומים מסויימים. אז אני לא חושב שיש על ישראל איום קיומי אני גם לא חושב שיש על ארה"ב איום קיומי אני כן חושב שיש איומים אמיתיים על שתיהן, והרבה מהאנשים שמתגוררים בישראל רואים כל איום על מדינתם כאיום קיומי בלי סיבה מוצדקת.

"אם היה נהרג כאן כל אדם שביעי היית מעז להשאר כאן?" תלוי באפשרויות שעומדות בפני, אבל אני לא דוגמא.

אין, לדעתי, קונפליקט בין זכויות אדם לבין הזכות לחיים, הזכות לחיים היא חלק מזכויות האדם. יש, לפעמים, ואולי לזה התכוונת, קונפליקט בין זכות אדם אחת לזכות אדם אחרת (או, בהכללה, בין שתי קבוצות זרות של זכויות, אבל איך יכול להיות קונפליקט בין שתי קבוצות שיש להם איברים משותפים?).
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483139
הקונפליקט אינו בין זכויות אדם לבין הזכות לחיים, אלא בין זכויות אדם אחד לבין הזכות לחיים של אדם אחר.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483146
אתה חושב שלזה התכוון תשע נשמות?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483148
כן.
אבל אם מה שמעניין אותך זה לא מה אני חושב, אלא למה התכוון תשע נשמות, למה שלא תשאל אותו?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483150
בסדר. תשע נשמות, לזה התכוונת?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483159
אכן כן.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483158
אם איום הוא חמור מבחינתי כמו איום קיומי (גם אם יתכן שהוא לא מאיים על עצם הקיום) אז אני צריך להתיחס אליו באותו אופן, כלומר להכין את הצבא בהתאם ולנקוט בכל מיני פעולות למניעת התרחשותו. . אם אתה מעדיף, אפשר מצדי להגדיר "איום חמור" שיכיל את כלל האיומים הקיומיים יחד עם איומים חמורים כמו הרג של אלפי אזרחים, מתקפה כימית סורית וכוכב נולד 9. זה יסיר את העומס המיותר מהמלים "איום קיומי", אבל לא יעזור לך לעצם הענין כיוון שבני אדם יסתכלו על "האיום החמור" באותה מידה של חרדה בה הם מיחסים כעת ל-"איום הקיומי".

אגב, אתה לא תחשוב שיש איום קיומי על ישראל גם אם יהיה נשק גרעיני בידיה של מדינה שהנשיא שלה קובע השכם והערב שיש למחוק את ישראל מהמפה?

בתגובה 387755 כתבת:
"כולנו מוכנים לשלם בחיי אדם בשביל חרותנו, ו-‏50 אנשים בשנה זה ממש מחיר זעום (באוכלוסיה של שש מליון). בשורה התחתונה, ההשפעה של מחיר כזה על תוחלת החיים של כולנו היא ממש נמוכה, ואם נוסיף לחישוב את העלייה בתוחלת החיים שנובעת בדרך כלל מחיים במדינה עם זכויות, הרי שהרווחנו (ואם לא, אז לא, עדיין, זה מחירה של החירות).."
זה נראה לי קונפליקט מובהק, גם אם אתה פוטר את המחיר כזול בהינף יד.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483161
לפני שנמשיך, יש לי תחושה שאתה נובח (ולא, אני לא קורא לך כלב) על העץ הלא נכון. קראת את תגובה 483097

אגב, לא יודע. זה תלוי בכמה נשק גרעיני זה נשק גרעיני, וכמה יש קשר בין ההצהרות למעשים של אותו נשיא. בכל מקרה, זה משנה לצורך העניין (או לצורך עניין כלשהו בכלל)?

זה נראה לי כקונפליקט אבל קונפליקט בין החירות לבין הזכות לחיים, ולא קונפליקט בין הזכות לחיים לזכויות אדם.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483165
רוב האנשים מסווגים תחת המלים "איום קיומי" את מה שאתה קראת לו "איום אמיתי" ואני קראתי לו "איום חמור". לך זה מפריע; אתה סבור שזה גורם להם לראות כל איום קטן כהרה גורל. יתכן שאתה צודק, אבל מה שאני אומר הוא שאם היית מחליף את המינוח המקובל ל-"איום אמיתי" או "איום חמור" לא היית מרוויח כלום כיוון שאותם אנשים היו מתיחסים באותו אופן לאיום תחת המינוח החדש.

זה לא מאד משנה. אני רק מנסה להבין באיזו סיטואציה גם אתה תסכים שקיים איום קיומי על המדינה.

שם דובר על זכויות (זה היה בהתיחסות לאמירה של חשין על ברק שמצדו שיתפוצצו, העיקר שתהיינה זכויות אדם).
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483170
רוב האנשים יודעים עברית ויודעים להבדיל בין ''קיומי'' ל''חמור'' לא פחות טוב ממני וממך. האלמונית בחרה ב''קיומי'' בכוונה, והבדילה אותו מהאיומים שעומדים בפני ארה''ב שלטענתה, אינם קיומיים. אני מאמין שהיא יודעת מה זה ''קיומי'' כמוני וכמוך. הרי אין ספק שגם ארה''ב עומדת בפני איומים חמורים. אבל אם נעצום את העיניים חזק חזק, אז אולי נצליח לשכנע את עצמנו שאנחנו עומדים מעל הזמן וההיסטוריה, ונוכל לקרוא לאיומים שלנו ''קיומיים'' ולשלהם ''חמורים'' ולהצדיק בזה את כל מה שנרצה. רוצה לומר, אם האלמונית הייתה מחליפה את ה''איום הקיומי'' ב''איום חמור'' היא לא הייתה מגיעה לניגוד אליו היא שאפה.

אם יהיה צבא שיעמוד לפני כיבושה, אם היא תהיה על סף פשיטת רגל, אם היא תעמוד על סף מהפכה (או מהפך קיצוני, שישנה את ערכיה מהיסוד), אם היא תעמוד לפני פיצול, אם היא תעמוד לפני איחוד. בטח יש עוד כמה, בסופו של דבר לא המצאנו את ההיסטוריה, מדינות חדלו להתקיים גם לפנינו, ואפשר לבדוק ולראות מה גרם לזה.

אז חשין אמר שטות ואני לא קראתי אותה בתשומת לב מספיקה...
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483176
אני לא משוכנע שרוב האנשים משתמשים ב-"קיומי" במשמעות החמורה שאתה מייחס לו; לדעתי הם משתמשים בו במשמעות דומה למה שאני קראתי "חמור". מה לעשות,בעיני רוב האנשים אין הבדל מהותי בין מתקפה שקוטלת שבע מאות אלף איש לכזו שקוטלת שלושה מיליון. האיומים שארה"ב עומדת בפניהם הם הרבה פחות חמורים משלנו. היא לא נמצאת תחת איום כלשהו מצד שכנותיה ואף אחד לא מדבר על מחיקתה מהמפה.

ואתה חושב שאם שבע מאות אלף תושבי גוש דן ייהרגו ויחד איתם יפסיקו לתפקד כל הבנקים וההנהלות של כמעט כל החברות הגדולות במשק המדינה לא תגיע לסף פשיטת רגל? אם כך אז אני מציע לגופי הדירוג הבינלאומיים לתת לישראל דירוג AAAAAAA+++++++.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483186
אתה מכיר משמעות אחרת? אתה באמת משתמש במילה חמור במקום קיומי?

"איומים שארה"ב עומדת בפניהם הם הרבה פחות חמורים משלנו" הרבה פחות? אתה בטוח? על סמך מה?

"היא לא נמצאת תחת איום כלשהו מצד שכנותיה ואף אחד לא מדבר על מחיקתה מהמפה" היא כן נמצאת תחת איום של שכנותיה, וכמעט כל מי שמדבר על מחיקתנו מהמפה מדבר גם על מחיקתם (יחד עם עוד כמה שלא מדברים עלינו בכלל).

גם בלי גוש דן, כולל כל החברות בו, המצב הכלכלי של ישראל טוב משל סוריה. אם זה נקרא בעינך איום קיומי, אז סוריה, כנראה, כבר לא קיימת (ואז, בעצם, פתרנו את הבעיה שלך, לא?).
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483216
עם כל הכבוד, קצת יותר קשה למחוק את ארה''ב מהמפה מאשר למחוק אותנו.
ועם כל הכבוד, שוב - המצב הכלכלי של ישראל אחרי שכל אוכלוסיית גוש דן נמחקה, כולל השלכות שאתה לא חושב עליהן כלל, יהיה הרבה יותר גרוע משל סוריה.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483232
עם כל הכבוד, סוף סוף הצלחתי לשכנע את תשע נשמות לעבור מדיון על איומים חמורים לדיון על איומים קיומיים, אתה באמת רוצה לחזור לדון על איך מוחקים מדינה מהמפה?

ועם כל הכבוד, השמדת *כל גוש דן* היא הרבה יותר מ700,000 הרוגים, ועקב מגבלות אנושיות, אני לא יכול להתייחס להשלכות של דברים שאני לא חושב עליהם...
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483378
אני טוען שהאיומים על ארה"ב הם פחות חמורים על סמך העובדה שארה"ב היא לא אי בתוך ים עוין שגודלו בשטח, אוכלוסיה ותל"ג עולה עליה עשרות מונים ורובו מצוי איתה ביחסי מלחמה מאז קמה. אם אתה רוצה אז גם על סמך הפרופורציות בין מספרי ההרוגים האמריקאים מפעילות עוינת בעשורים האחרונים לבין גודל אוכלוסיית ארה"ב לעומת המספרים המקבילים אצלנו.

איזה איום קיים על ארה"ב מצד שכנותיה? קנדה טוענת שארה"ב היא שטח קנדי מאז ומעולם ואם הטריטוריה לא תוחזר לה אז מה שנלקח בכוח ישוחרר בכוח? מקסיקו סבורה שעל פי עקרונות הקתוליות ארה"ב היא חלק מדאר-אל-אפיפיור ואסור לה להשאר בידי הכופרים הפרוטסטנטים, ולכל הפחות עליה להחזיר לבתיהם בכל רחבי ארה"ב מאתיים מיליון מקסיקנים החיים במחנות פליטים?

לא שמעתי את נשיא איראן מדבר על מחיקת ארה"ב מהמפה. גם בימים בהם מנהיגי מדינות ערב התחרו אלה באלה בקריאות להשלכתנו לים הם לא איימו למחוק את ארה"ב. גם באמנת החמאס אין קריאה למחוק את ארה"ב. מעבר לכך, העוצמה האמריקאית הופכת קריאות למחיקת ארה"ב לדיבורים ריקים, אלא אם הן באות מצד מעצמת על כמו ברה"מ עליה השלום; לעומת זאת מחיקתה של ישראל היא אופציה ריאלית הרבה יותר, וממילא האיום עליה גדול יותר.

המצב הכלכלי של ישראל בלי גוש דן הוא אולי טוב יותר משל סוריה *אם המערכות מתפקדות*; בלי שרותי בנקאות, קווי תקשורת, וכיו"ב יתר המשק הישראלי לא יוכל לתפקד, ומצבו יהיה גרוע משל סוריה מהר מאד. חוץ מזה, ישראל ניצבת תחת איום מתמיד שהחלשות משמעותית שלה יחסית למצבה הנוכחי תזמין מתקפות.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483386
אם אנחנו מדברים על איום על הקיום, יש מקום להתייחס לגודל היחסי של האוכלוסיה שנמצאת בסכנה. אבל, אם ירדנו מהדיון הזה, ועכשו אנחנו מדברים על החומרה של הדיון, אז אני לא מבין למה 700,000 אמריקאים זה חמור פחות מ-‏700,000 ישראלים.

קובה, למשל, ניסתה להכניס טילים גרעיניים הרבה לפני שאיראן חלמה על זה.

"לא שמעתי את נשיא איראן מדבר על מחיקת ארה"ב מהמפה" ואיך היית מפרש אחרת את הכינוי "השטן הגדול"? שטן?

"מעבר לכך, העוצמה האמריקאית הופכת קריאות למחיקת ארה"ב לדיבורים ריקים" *העוצמה האמריקאית*? אתה בטוח שכתבת את זה? הרי לפני רגע נטען כאן שמדובר על צבא כושל שלא מסוגל לנצח זבוב..

"המצב הכלכלי של ישראל בלי גוש דן הוא אולי טוב יותר משל סוריה *אם המערכות מתפקדות*" ואתה טוען שהמערכות בחיפה וירושלים יפסיקו לתפקד במקום לתפקד בתפוקה כפולה?!
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483406
בהתייחסות לארה"ב כאל "שטן גדול", אין בכדי איום על קיומה.

ואף אחד לא מבטיח שאם המערכות בגוש דן יפסיקו לתפקד, המערכות תפוקתן של המערכות האחרות תגדל.
אם יד ימין שלך תכרת, יד שמאל שלך תתחיל לעבוד, מיד, בפי-שתיים מהירות?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483439
"בהתייחסות לארה"ב כאל "שטן גדול", אין בכדי איום על קיומה." מה הקשר?

"ואף אחד לא מבטיח שאם המערכות בגוש דן יפסיקו לתפקד, המערכות תפוקתן של המערכות האחרות תגדל." אנחנו מדברים עלינו, הישראלים. אם את תשמעי שהמערכות בגוש דן הפסיקו לתפקד לא תעשי ככל יכולתך על מנת שהמערכת במקום בו את חייה תתפקד טוב יותר? לא תעשי ככל יכולתך לעזור להחזיר את המערכות האפשריות לתפקוד מלא? סביר שכן, אבל אם לא, את הטענות על כך תפני לעצמך (ובהכללה לישראלים).
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483463
כמדומני טענת
""לא שמעתי את נשיא איראן מדבר על מחיקת ארה"ב מהמפה" ואיך היית מפרש אחרת את הכינוי "השטן הגדול"? שטן?"

ואני טוענת, שאין בכינוי "השטן הגדול" בכדי להעיד על שאיפות אירניות להשמיד את ארה"ב.

ובכן, זה הקשר.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483473
לא יודע עלייך, אבל כשאני חושב על מישהו שהוא שטן אני בהחלט שואף לבטל אותו. (למעלה טענת שאין בזה איום, וזה אולי נכון, רק שזה לא קשור)
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483501
*כל* מי שאתה חושב שהוא שטן?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483504
כן, בוודאי, למה שארצה ששטנים ימשיכו להתקיים?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483556
ודאי שזה קשור, הרי ניסית לטעון שארה"ב מאוימת. תגובה 483386:

"לא שמעתי את נשיא איראן מדבר על מחיקת ארה"ב מהמפה" ואיך היית מפרש אחרת את הכינוי "השטן הגדול"? שטן?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483562
ניסיתי לטעון, טענתי, ולמיטב הבנתי הראתי את נכונות הטענה שלי, שמדברים גם על ביטולה של ארצות הברית ולא רק על ביטולה של ישראל.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483605
ונועה השיבה לך שכינויי שטן למיניהם לא מהווים עדות לאיום על ארה"ב. עכשיו תאמר לי שיש הבדל בין לאיים על מדינה לבין לשאוף לביטולה?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483606
לא, אני אומר שאם אין הבדל אז על שתיהן יש איום, ואם יש הבדל, אז זה נושא אחר. בכל מקרה, לגבי הסעיף הנקודתי הזה, של דיבור על ביטול, אין הבדל.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483615
אז למה לעזאזל שאלת "מה הקשר"? יכולת פשוט לומר שראיית המציאות שלך שונה ושבעיניך נאומי סרק של פנאטים שיעיים על שטן גדול ושטן קטן הם איום ממשי בדיוק כמו האיומים על ישראל ולגמור בזה את העניין.

במחשבה שנייה, עזוב. נואשתי כבר. המערכת מוזמנת למחוק את הפתילון שהודעתי יצרה כאן, הוא חסר תכלית בעליל.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483623
יכולתי פשוט לומר ש"ראיית המציאות שלי..." אבל, משום מה, אני מעדיף לכתוב את מה שאני חושב. סליחה.

שאלתי מה הקשר בגלל שרציתי להבין מה הקשר. אני חייב להודות שאני לא מבין מה רע בזה. אישית אני מעדיף לקרוא דיונים בהם יש קשר בין הודעה אחת לשניה, להבדיל מדיונים בהם כל אחד כותב על משהו אחר. אני מוצא את זה יותר מעניין. האם אני במיעוט?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483679
לא לא, בזה אינך במיעוט. אתה במיעוט רק בין אלה שזו העדפתם ובכל זאת הם לא נוהגים לפיה.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483674
למה אתה חושב? אם תקרא את נאומי בוש לאחר נובמבר 01 תראה שרוח הדיבורים על ציר הרשע נושקת להגדרות שטניות. ארה"ב רוצה לחסל את מישטר האייטולות כבר מאז שהוא קם -בעיקר בגלל שהעז לקום. יצירת מערכת תעמולה המציירת את היריב כשטן, איננה המצאה איראנית.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483418
ברה"מ ניסתה להכניס לקובה טילים גרעיניים לפני 45 שנה. אנחנו מדברים על המציאות היום, כמדומני. אולי תספר לי מי מנסה היום להכניס לקובה טילים כאלה, ואז אני אסכים איתך שהוא מאיים על ארה"ב.

את הכינוי שטן אני מפרש ככינוי המבטא את שנאתו של נשיא איראן לארה"ב. כאשר בוש קורא לסוריה, קובה, לוב וצפון קוריאה "ציר הרשע" הוא לא מתכוון להעלים את המדינות האלה מהמפה, וכך גם כאן.

תראה לי איפה *אני* טענתי שמדובר על צבא כושל ואז יהיה על מה לדבר (אגב, בשום מקום לא נטען מה שאתה אומר - גם ע"י מגיבים אחרים. לכל היותר נטען שלא היו לו לאחרונה הצלחות מרשימות - מה שנכון).

בוודאי תפסקנה לתפקד. אם תמחק את ההנהלות של כל החברות הגדולות (שרובן יושבות בתל אביב); אם תמחק מערכות שלמות (כמו הבנקאות) ותשתיות מרכזיות (כמו מסוף הפצת הדלק המרכזי); אם תעלים מהשטח את קבוצת הצרכנים הגדולה והעשירה בארץ - אז המערכות יפעלו בתפוקה כפולה? תשמע, חבל שאתה באמת לא עורך דין, הייתי ממליץ למנות אותך לתפקיד במשרד המשפטים - היית יכול להחליף שם את ההיא שהגישה פעם חוות דעת ש-"המתלונן רק הרוויח ממות אשתו".
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483442
הממשל בקובה היום הוא אותו ממשל (טוב, כמעט אותו ממשל, ולפני שלוש שנים זה היה אותו ממשל) שרצה להכניס טילים גרעיניים.

"כאשר בוש קורא לסוריה, קובה, לוב וצפון קוריאה "ציר הרשע" הוא לא מתכוון להעלים את המדינות האלה מהמפה, וכך גם כאן" בוודאי שכן, לא בתור תוכנית פעולה אקטיבית, אבל לא על זה שאלת אותי.

"תראה לי איפה *אני* טענתי שמדובר על צבא כושל ואז יהיה על מה לדבר" אתה לא כתבת את זה, אבל משום מה היתה לי הרגשה שאני היחיד שלא מסכים עם הטענה הזאת (ואם כל שאר הטענות, חלקן לדעתי מופרעות לחלוטין, שעלו כאן). יהיה מאד נחמד לדעת שמישהו אחר מסכים איתי במשהו.

כן, המערכות יפעלו בתפוקה כפולה, בגלל שהמערכות בנויות מבני אדם, ובני אדם יודעים להפיק מעצמם תפוקה כפולה כשצריך וכשהם רוצים.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483458
הממשל בקובה מעולם לא רצה להכניס לשם טילים גרעיניים. ברית המועצות רצתה לעשות זאת, וקסטרו נאלץ להסכים. בהערת אגב כדאי לציין שארה"ב ניסתה עוד לפני כן להתנקש בקסטרו בשלל דרכים ואילו קובה לא ניסתה להתנקש בנשיא ארה"ב ואף לא ארגנה פלישה לארה"ב במטרה להפיל את השלטון בה. לכן האיום הקיומי נשקף מצד ארה"ב לקובה ולא להפך.

לא נכון. הוא רוצה להשיג מהן דברים מסוימים. כך למשל לוב וצפון קוריאה שינו את מדיניותן, וארה"ב הפסיקה להתיחס אליהן באופן הזה.

אם אני לא כתבתי אל תתווכח איתי על זה. מספיק לי מה שאתה מתווכח איתי על מה שאני כן כותב.

צריך ורוצים זה נחמד; השאלה מה *אפשר*. אם אין אספקה של דלק מכוניות לא יסעו. אם אין אספקה של כסף חברות לא תפעלנה. גם למוטיבציה יש מגבלות. מעבר לכך, אני כלל לא בטוח שבמצב של קטסטרופה אנשים יתנהגו באופן שמיועד לתת את המקסימום לכלל ולא באופן שמיועד להציל את עצמם ואת הקרובים להם ביותר.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483474
הממשל בקובה לא "נאלץ להסכים" הוא היה יכול לפרק את הברית עם ברה"מ, ולהכנס לברית עם ארה"ב.

אני מבטיח לך שגם אם ישראל תשנה את מדיניותה (למשל, תפסיק להיות יהודית, ותהפוך להיות מדינה מוסלמית) נשיא איראן לא ינסה להשמיד אותה. (ולא, אני לא חושב שישראל צריכה לעשות את זה)

אה, אז לך מותר להכניס הערות אגב, ולי אסור?

כסף זאת לא בעיה אמיתית, ברגע שהחברה נהפכת למגוייסת, כולם מתגייסים, ובמילא לא מתחשבנים על כסף. דלק - כבר עכשיו יש מחסנים שמוכנים למצבים כאלה. לגבי התנהגות הישראלים במצב חרום, אולי אתה צודק, אבל זה כבר עניין אחר לגמרי.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483479
''אני מבטיח לך שגם אם ישראל תשנה את מדיניותה (למשל, תפסיק להיות יהודית, ותהפוך להיות מדינה מוסלמית) נשיא איראן לא ינסה להשמיד אותה. (ולא, אני לא חושב שישראל צריכה לעשות את זה)''.

מזל.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483491
כן, קסטרו יכול היה להפוך את עורו, כמו שישראל יכולה "להחליט להיות" מוסלמית. היא רק תחדל להיות ישראל - מה יותר איום קיומי מזה?

תכניס הערות, בכיף, רק תנסה לעשות זאת כך שיהיה מובן שאלה הערות ולא ויכוח.

אתה טוען שחברות יפעלו בלי לקבל ובלי לשלם כסף? לא שמעתי שגם בחברות מגויסות במיוחד עשו את זה. בכל אופן, משק כמו המשק שלנו שמבוסס במידה רבה על יצוא ויבוא לא יוכל להסתמך על כך שגם ספקים ולקוחות בחו"ל יגלו אותה רוח של אחוות אחים. מחסני דלק לא מועילים אם אין תשתית שמאפשרת לחלק את הדלק הזה. התנהגות אנוכית במצב חרום היא תופעה אנושית ולא ישראלית; אם הייתי צריך להמר דווקא הייתי מנחש שישראל מצויה בצד החיובי של הסקלה יחסית לרוב מדינות המערב בתחום הזה.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483496
:) עדיין, קסטרו היה על סף הכנסת טילים לקובה.

רוב החברות לא יפעלו, בטח שלא בהתחלה, רוב האזרחים, מן הסתם, יתגייסו לעזרה.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483503
אתה יותר מדי מתבסס על תרחישי אופטימום. בוא לא נהיה כל כך אופטימיים.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483513
אני מציע לבנות צבא מקצועי ויעיל, אתם מציעים להחזיק צבא חובבני ולא יעיל, מי כאן יותר אופטימי?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483505
א. המימשל בקובה לא היה יכול להכנס לברית עם ארה''ב גם אם היה רוצה.הוא הוגדר כוירוס שמסכן את ההגמוניה האמריקאית בחצי הכדור המערבי.
ב. הטילים בקובה לא סיכנו את ארה''ב יותר משהטילים האמריקאים בהרי הטאורוס בתורכיה- סיכנו את בריה''מ. לארה''ב היה יתרון ענק במשגרים, במפציצים אסטרטגיים ובראשי חץ. ההערכה היום היא שהסובייטים רצו להרחיק את הטילים האמריקאים מגבולותיהם ואת הרעיונות שהיו בארה''ב, בדבר האפשרות לנצח בעזרת המכה המקדימה.
הייתי חסיד מאד קטן של האימפריה הסובייטית, אבל אני חסיד גדול של אי הסחפות אחרי תעמולה.במבט לאחור, התעמולה האמריקאית היתה לא פחות בוטה וטואלית מהסובייטית רק יותר מתוחכמת ומעודנת.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483506
לאמריקאים גם היו פחות גולאגים.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483531
איך דבר-מה יכול להיות "לא פחות בוטה" ובו-בזמן "יותר מעודן"? האין בוטה ומעודן הפכים?
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483552
הם הפכים אך לא בתעמולה. תעמולה יכולה להיות בוטה אך לתת לך תחושה של מעודנות.
נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון 483767
שיחדש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • שוטה הכפר הגלובלי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • שוטה הכפר הגלובלי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • שוטה הכפר הגלובלי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • צפריר כהן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • שוטה הכפר הגלובלי
  דזבין אבא בתרי זוזי... • סמיילי
  דזבין אבא בתרי זוזי... • ירדן ניר-בוכבינדר
  דזבין אבא בתרי זוזי... • סמיילי
  דזבין אבא בתרי זוזי... • ירדן ניר-בוכבינדר
  דזבין אבא בתרי זוזי... • סמיילי
  דזבין אבא בתרי זוזי... • ירדן ניר-בוכבינדר
  דזבין אבא בתרי זוזי... • סמיילי
  תורת המשחקים • ירדן ניר-בוכבינדר
  תורת המשחקים • סמיילי
  תורת המשחקים • ירדן ניר-בוכבינדר
  תורת המשחקים • סמיילי
  תורת המשחקים • ירדן ניר-בוכבינדר
  תורת המשחקים • סמיילי
  תורת המשחקים • איציק ש.
  תורת המשחקים • סמיילי
  תורת המשחקים • איציק ש.
  תורת המשחקים • סמיילי
  תורת המשחקים • אנטילופה
  תורת המשחקים • סמיילי
  תורת המשחקים • איציק ש.
  תורת המשחקים • דורון הגלילי
  דזבין אבא בתרי זוזי... • האייל האלמוני
  דזבין אבא בתרי זוזי... • סמיילי
  דזבין אבא בתרי זוזי... • האייל האלמוני
  דזבין אבא בתרי זוזי... • סמיילי
  דזבין אבא בתרי זוזי... • האייל האלמוני
  דזבין אבא בתרי זוזי... • שוטה הכפר הגלובלי
  דזבין אבא בתרי זוזי... • שוטה הכפר הגלובלי
  דזבין אבא בתרי זוזי... • שוטה הכפר הגלובלי
  דזבין אבא בתרי זוזי... • סמיילי
  שלושה בסירה אחת • שוטה הכפר הגלובלי
  שלושה בסירה אחת • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ירדן ניר-בוכבינדר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  ואין לי שום מושג מה יהיה מה יהיה • ירדן ניר-בוכבינדר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • דורון הגלילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • דורון הגלילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • דורון הגלילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • שוטה הכפר הגלובלי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • א. דה בוטון
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • דורון הגלילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • שוטה הכפר הגלובלי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יאיר טורנברג
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ערן בילינסקי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  מי שר את "הצבא הכי חזק"? • ערן בילינסקי
  מי שר את "הצבא הכי חזק"? • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • צפריר כהן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  טיעון יפה • אח של אייל
  טיעון יפה • איציק ש.
  טיעון יפה מאוד • שוקי שמאל
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • צפריר כהן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • צפריר כהן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • שוטה הכפר הגלובלי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ברקת
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • דורון הגלילי
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • שוטה הכפר הגלובלי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • שוטה הכפר הגלובלי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • מאן דהוא
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • מאן דהוא
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • אנטילופה
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • אנטילופה
  צבא ארצות הברית • ב/ברקת
  צבא ארצות הברית • האייל האלמוני
  צבא ארצות הברית • אנטילופה
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • האייל האלמוני
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • שוטה הכפר הגלובלי
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • easy
  צבא ארצות הברית • שוטה הכפר הגלובלי
  צבא ארצות הברית • האייל האלמוני
  צבא ארצות הברית • שוטה הכפר הגלובלי
  צבא ארצות הברית • האייל האלמוני
  צבא ארצות הברית • דורון הגלילי
  צבא ארצות הברית • שוטה הכפר הגלובלי
  צבא ארצות הברית • אנטילופה
  צבא ארצות הברית • נועה ו
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • אנטילופה
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • אנטילופה
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • דורון הגלילי
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • דורון הגלילי
  צבא ארצות הברית • ארז לנדוור
  צבא ארצות הברית • דורון הגלילי
  צבא ארצות הברית • ארז לנדוור
  צבא ארצות הברית • איציק ש.
  צבא ארצות הברית • אנטילופה
  צבא ארצות הברית • איציק ש.
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • תשע נשמות
  צבא ארצות הברית • סמיילי
  צבא ארצות הברית • האייל האלמוני
  צבא ארצות הברית • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  בבטן הבהמה • סמיילי
  בבטן הבהמה • האייל האלמוני
  בבטן הבהמה • סמיילי
  בבטן הבהמה • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • דורון הגלילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  36 • העוזר האיטי של הארכיבאי לשעבר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • שוטה הכפר הגלובלי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  כתב פלסתר • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • יהונתן בר
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • דורון הגלילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • דורון הגלילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  מאות אלפי הנפגעים • אנטילופה
  מאות אלפי הנפגעים • האייל האלמוני
  מאות אלפי הנפגעים • אנטילופה
  מאות אלפי הנפגעים • איציק ש.
  אלפי הנפגעים • אנטילופה
  אלפי הנפגעים • שוטה הכפר הגלובלי
  אלפי הנפגעים • האייל האלמוני
  אלפי הנפגעים • שוטה הכפר הגלובלי
  אלפי הנפגעים • אנטילופה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • עוזרו האלמוני של סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ליסה
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • א. דה בוטון
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • א. דה בוטון
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • א. דה בוטון
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • תשע נשמות
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • שוקי שמאל
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • א. דה בוטון
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • שוקי שמאל
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • שוקי שמאל
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • שוקי שמאל
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • שוקי שמאל
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • דורון הגלילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • איציק ש.
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • ראובן
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  אני רק הערה • תשע נשמות
  אני רק הערה • אנטילופה
  אני רק הערה • ברקת
  אני רק הערה • אנטילופה
  אני רק הערה • האייל האלמוני
  אני רק הערה • סמיילי
  אני רק הערה • תשע נשמות
  אני רק הערה • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • מוס גולמי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • סמיילי
  תמיד יש פעם ראשונה • easy
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • מוס גולמי
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • האייל האלמוני
  נעזוב כל מאות אלפי הנפגעים מהציקלון • נועה ו

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים