בעלי זכויות יתר! צנזורה מבישה 47989
באתר מופעלת אכיפה של הענקת זכויות יתר לבעלי הודעות מסויימות - הודעותיהם מסומנות זמן ממושך "כהודעות חדשות"
וצינזור בעלי הודעות אחרות. מנועי הזכויות אינן האלימים ונוקטי הגסויות והתעוב ברקב הקוראים - כפי שמקובל באתרי דיון דמוקרטיים המעודדים ביקורת. גם אם הדבר "ינומק" כתופעה אקראית או בנימוק דמיוני אחר (שפה קשה להבנה, למשל, או נימוק רטורי/פופוליסטי כלשהו, למשל "התנשאות" כיד דמיונו של האומר) הרי יש יסוד לאפשרות שהאתר מצונזר כדבעי.
בעלי זכויות יתר! צנזורה מבישה 47991
דוגמא להתערבות ''מה זה מתוחכמת''. כתבתי ''בקרב הקוראים''.
הדבר שונה ל-''ברקב הקוראים''. הודעה מתקנת שלי הופיעה מספר שניות ונמחקה. הדבר אמנם משעשע את האוהבים תחכום ממוחשב, כגון יוצרי הוירוסים הצעירים ואחרים -הרי דוגמא גם לשעשוע פופוליסטי שעומד מאחוריו צנזור כבד המסווה עצמו כמשהו ''ממזרי''.
אין צנזורה באייל 47996
מיכאל,

אתה רואה צל הרים כהרים. הודעתך הופיעה פעמיים (זה קורה לעיתים), ומחקתי אחת מהן. אם טעית בהודעתך הראשונה ורצית להחליף "רקב" ל"בקרב" יכולת לשגר הודעה בת שורה אחת, ולא לשלוח את *כל* ההודעה שנית. קשה מאוד לקוראים לעקוב אחר הבדלים שכאלה.

אם נותרו בליבך חשדות נוספים אבקשך לא לענות לי על הודעה זו כי אם להפנות אותם למערכת ואני בטוח שתיענה.

שמעון
אין צנזורה באייל 48001
לא ידעתי שאתה עוסק בהתנדבות בתחזוק האתר, בנוסף לשאר כישוריך ופועלך.
מה לעשות, ואנו פועלים כבני אנוש, לא תמיד "גדולים מן החיים", כפי שנראים כמה מהמשוררים שסקרת אותם.

נ.ב., דומני שלא הגבת בדיון החשוב בשירתו של שכטר.
האם מדובר בכמעט-שרלטן או במשורר הלאומי הבא של ספרי הלימוד בספרות, בעל החזון הנבואי החצוב מילה כסלע?
תגובתי בדיון על שכטר 48013
ראה: http://www.haayal.co.il/reply.php3?id=754&rep=43...
לא צנזורה, הייתי מנחש. 48051
הייתכן שהעורכים נוהגים כמוני? דהיינו: מתעלמים לחלוטין מתוכן רוב ככל ההודעות שלך, בשל השפה המליצית-להכאיב שיש בה? אני לא משוכנע שאתה נוהג בתום לב, שכן העירו לך על כך, ואינך טורח להתמודד עם בעיה זו. נוח לך יותר, כמובן, לראות בכל מקום קונספירציה נגדך. לו יהי.
אמור הרבה 48058
אמור הרבה פעמים "בקבוק בלי פקק".

איך היה?
כמה הרבה? 48059
ואם תשאל, כמה הרבה, אומר, כל המרבה, הרי זה מסובך.

אבל נסה קצת לעמם את המאמץ ההכרתי (או קישבי) המלווה את הפעולה. למשל חשוב באותו זמן על בוליטיקה (הופס :).
אתה יכול כך לווסת את הכרתך - במקרה זה להנחיתה (להפחית "עוצמתה") - המופנית כלפי פעולתך. מה שמראה שההכרה ניתנת לויסות, ואם כן, הינה לפחות מערכת פונקציונלית, כלומר "קיימת". זאת גם אם היא כוללת מספר יחידות מוחיות ומספר תהליכים.
אמור הרבה 48065
נסה גם לומר ברצף "נחש נשך נחש" ולקינוח "ברוך שלא עשני אתה יודע מה". אני חושב שזה מועיל ומבריק.

היה טוב?
בתשובה ל-מיקאל 48074
אתה אפילו לא קיים - ראה תמונת ראי של שמך.
היה טוב? "היה רע לתפארת".
אין באייל שום צנזורה 47992
מיכאל,

דומני שאינך יודע כי במסך האישי שלך אינך רואה את הודעותיך מוצגות כהודעות חדשות, משום שהמערכת מתוכנתת כך שהיא אינה מבשרת לכותב התגובה שהוא כתב הודעה חדשה (ההנחה היא שהוא עצמו יודע זאת). אתה רואה את הכתובת ''יש הודעות חדשות'' רק כשמשוגרות תגובות של כותבים אחרים. אין צנזורה באייל למעט גסויות וכו' כמפורט בתנאי השימוש.

לטעמי, בטרם שיגרת הודעה זו יכולת, קודם כול, לפנות למערכת בדואל ולברר את הנושא. אין למהר להכפיש או לירוק לבאר שאתה שותה ממנה.
מודה ועוזב - 47993
אם טעיתי, אבקש סליחתכם. התופעה היתה קיימת זמן רב. זאת בנוסף לפניות בוטות-לשון כלפי, חרף טירחתי וחרף העובדה שניסיתי לתת את המיטב שבי, תוך השקעת זמן ניכרת. בנסיבות אלה, סבורתני שנסיבות פנייתי ברורות, גם אם טעיתי.
בעלי זכויות יתר? צנזורה? 47997
צר לי, מיכאל, אבל נדמה שאין יסוד לדבריך. אשתדל לא להיות טכני מדי בהסבר.

בעניין התגובות החדשות:

1. הסימון "תגובות חדשות" אינו נעשה לכל תגובה בפני עצמה, אלא מבוסס על שני נתונים פשוטים: תאריך פרסום התגובה, שאינו משתנה מרגע שפורסמה, ותאריך הביקור האחרון שלך (כקורא) בסיפור. אם כבר ביקרת בסיפור אחרי שהתגובה פורסמה, היא לא תסומן כחדשה; אם לא ביקרת בסיפור מאז שפורסמה, היא כן.

לצורך כך המערכת שומרת, עבור כל קורא, מתי ביקר לאחרונה בכל אחד מהסיפורים.

2. אם אתה קורא את האתר ממספר מחשבים שונים, ואין לך "חשבון משתמש" (שכל אחד יכול לפתוח עבור עצמו), יתכן ותראה את אותה תגובה מופיעה פעמיים כ"חדשה" (פעם אחת על כל מחשב).

3. כדי למנוע הצקה מיותרת, תגובות שאתה-עצמך כתבת לא גורמות להודעה "יש תגובות חדשות" *עבורך*. עבור כל האחרים, ההודעה מופיעה.

ובנושא הצנזורה:

4. אין לאף אחד במערכת אפשרות *לערוך* תגובה מרגע שפורסמה (למען האמת, אני אישית כן יכול לעשות זאת, בעזרת עדכון ישיר של מסד הנתונים - דבר שלא עשיתי מעולם).

5. לעורכי האתר (דובי, שמעון גלבץ, ערן בלינסקי, ירדן ניר, ניר יניב ואנוכי) יש אפשרות להסיר תגובות. הסיבה הנפוצה ביותר להסרה היא "תגובה כפולה" - תגובה שנשמרה פעמיים, בד"כ בגלל טעות של הכותב (לחיצה כפולה על "אשר", למשל). במקרה כזה אחד העותקים מוסר. אגב, זוהי הסיבה הנפוצה ביותר להסרת תגובות. כל הסיבות האחרות (קללות ונאצות, השמצות והוצאת דיבה, הסתה לדבר עבירה וכו') הן נדירות בהרבה. גם תגובות ריקות (ללא כל תוכן), שאנשים משאירים לפעמים (כדי לבדוק איך המערכת עובדת?) מוסרות.

6. מבדיקה במסד הנתונים גיליתי כי אכן נמחקה הודעה שלך מדיון זה: עותק של ההודעה לה אני עונה כעת, למעט תיקון הטעות האמור (ברקב/בקרב). הרשה לי להבהיר: *אף אחד* מעורכי האתר לא שינה את הטקסט מ"בקרב" ל"ברקב" (אלא אם מישהו הצליח לפרוץ לשרת ולגלות בנוסף גם את הסיסמה למסד הנתונים. לא מצאתי כל עדות לפריצה שכזו, ואני בספק אם התרחשה).

לדעתי מהלך האירועים היה פשוט:

א. פרסמת תגובה שכללה שגיאת כתיב. קורה.
ב. גילית את השגיאה, ופרסמת תגובה חדשה, מתוקנת.
ג. אחד העורכים ראה את התגובה הכפולה, לא שם לב להבדל הקטן, ומחק את העותק הלא-נכון (המתוקן, במקום זה השגוי).

זה הכל. לא צנזורה, לא קונספירציה, ולא שעשועים. סתם טעות אנוש מצידך, ואחריה טעות-אנוש מצד אותו עורך.
הערונת קטנה 48002
במקרה של ''הודעה כפולה'' כדאי למחוק את הקודמת בזמן, כדי למנוע הישנות מקרים כאלה בהם הכותב שיגר את ההודעה שוב עם תיקון קל.
בעלי זכויות יתר? צנזורה? 48003
עניני ומבהיר. תודה לך. מתנצל על הטחת אשם לא ראוייה, שהינה דבר שיש לגנות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים