הממ 48049
האם ניתן להסיק (בצורה אבסטרקטית כמובן) שבני האדם חושבים בדיוק כמו כל דבר אחר חי בעולם אבל ההבדל היחידי הוא עצם המורכבות של התקשורת בין הרמות השונות במוח ובנוסף העובדה שהמוח עצמו מכיל יותר איזורים בעלי תפקידים מאשר בעלי חיים אחרים?
איך, אם כן, מסבירים את ההתפתחות הפיזית\צורנית של בני האדם בהקשר זה?
הנונ 48066
1. לא בהכרח: אם הבנתי נכון, מודל הרמות של התודעה יכול לאפשר שהפעלת רמות גבוהות תהיה חלק מהתליך החשיבה, ולאו דווקא שכל מה שהוא "חשיבה" יהיה ברמה הנמוכה ביותר; יתכן שהמודל אפילו מחייב זאת. ואז בעלי חיים שאין להם רמות גבוהות, לא יחשבו כמו בני אדם.

2. גם ההבדל הכמותי ברמה הנמוכה יכול לגרום לחשיבה לא להיות "אותו דבר" באנשים ובחיות אחרות.

3. מה זה בכלל "בדיוק כמו", כאשר יש הבדלים? באיזה אופן זה כמו?

4. איזו התפתחות פיזית-צורנית (או פיזיתצורנית) צריך להסביר?
הנונ 48067
בעלי חיים מהווים סינרוניזציה מופלאה של חושים הכרתיים בלתי מודעים במעמקיהם. ''חשיבה'' בתור מונח קוגנטיבי משולה לפעמים רמת החייה הגבוהה ביותר, שהיא חיית ההומו ספיאנס הידועה והמוכרת.
ההתפתחות הפיזית-צורנית מסבירה את צורתו הפחוסה והמופלאה של ראש הכלב, אשר מודעותו מונחת באפו שיכול להריח למרחקים את טיגוניי הענוגים.
נקודת ''בדיוק כמו'' עומדת ביחס אנלוגי ישיר להשפעת חלוקות הקשב הנסתרות שטמונות בפקודות מודעות בצורת ''שב'' או ''ארצה'' בתודעת הכלב במיקרה הזה, שבתרבות הסינית יכול בהחלט להחשב כאדם (שנת הכלב) או כמאכל תאווה (האו-האו מיניון).
התחזות והסתה 48077
מה מעמדה המשפטי של התחזות באינטרנט למטרות הסתה?
האם יש כאן עבירה על חוק העונשין?
התחזות והסתה 48102
הסתה היא הסתה, היא אסורה בכל צורה, אם בגלוי ואם בהתחזות.

השימוש בניק שלך באמת מעצבן, אבל אם מדיניות האתר היא לא לבצע רישום של ניקים אין הרבה מה לעשות נגד זה. אולי הצל החדש שלך באמת נקרא מיכאל (לא שאני מאמין בזה, אבל זה מצביע על הבעיה של המערכת)?

אתה יכול לשאוב נחמה פורתא מכך שכתובת המייל מאפשרת לדעת מי המקור ומי החיקוי, אבל אני מסכים איתך שמה שנעשה כאן הוא חזירות.

אם תתחלנה כעת להתקבל הודעות ממישהו שיתחזה לדנידין אני מתכוון לבקש מהמערכת להסירן בטענה שיש רק דנידין אחד, אין לי מושג אם בקשתי תתמלא. נא לא לראות את המשפט האחרון כאתגר.
התחזות והסתה 48118
תופעות כאלה מדאיגות גם בהקשרם הרחב יותר. בניגוד לאלה המבחינים בדקויות באופן חד (מה שלא מאפשר לכל אחד להתחזות לדנידין) הרי מדובר גם בעוורון להומור. הומור מעיד על גמישות ויצירתיות (כמובן, בניגוד לדמוי הומור, כגון תרועות צחוק כשמישהו מועד ונחבל).
חשוב מכל, עוורון להומור לא גורר התעלמות מהמשפטים ההומוריסטים, אלה להבנתם באופן הגורר פעילות לא תקינה, ההפוכה למגמתם המקורית. בעוד הומור מביא לעידון והחשת תהליכי יצירתיות, הרי שכאן הוא מפורש דווקא כ"היתר" לפעילות פורעת, לשימוש בכוח באופן לא מובחן וכוללני, ולאובדן הגבולות. זאת בדומה לילד בעל נזק מוחי
מנימאלי (MBD) ןהפרעות קשב.

מאידך, הבנה דקה מאפיינת תכופות גישה אחראית בעיקרה.

בהערכה על חוכמת האחריות ועירנותה.
התחזות והסתה 48121
הסתה, מיכאל? האם סאטירה (מוצלחת או לא) היא הסתה? האם שרון וליבנת צריכים לתבוע את יוצרי "זו ארצנו"?

שתי דרכים לזהות את מיכאל השני: הוא לא משתמש באימייל שלך (או בכלל, למעשה).
שנית, אתה יכול פשוט להתחיל להשתמש בשמך המלא בשדה השם. הסיכוי שיש עוד מיכאלים בין קוראי האתר הוא, איך לומר, די גדול. הסיכוי שיש עוד מיכאל שרון הוא טיפה נמוך יותר. כל עוד אתה ממשיך להשתמש בשם "מיכאל" בלבד, אין לך אלא להלין על עצמך.

בכל אופן, הייתי רוצה לבקש מהמיכאל השני להפסיק. אמנם שאבתי עונג מסויים מהשעשוע המילולי, אבל הבדיחה כבר נגמרה, ואין טעם למשוך אותה עוד. כרגע, זה רק מזיק לדיון באייל. רק חסר לי שגם הוא יתחיל לדבר עם עצמו...
התחזות והסתה 48123
נו, לדבריך, גם הפרוטוקולים של זקני ציון או קריקטורות גזעניות ארסיות המזמינות ג'נוסייד הינם סאטירה?
יוצרי "זו ארצנו" מציגים ביקורת, מוצלחת או לא, אך לא מלבים יצרים תוך "אספקת" כתובת חשופה וזמינה לפגיעה אלימה באופייה. נעדר שם יסוד הארס והעוות המשניא.
התחזות והסתה 48139
אוי, עשה לי טובה. הוא צחק על הצורה שבה אתה כותב. איזה פגיעה אלימה זה מזמין, תגיד לי? התגובה ההיסטרית שלך לא מוסיפה לך כבוד.
צורה 48191
עד כמה שאני יודע "חשיבה" היא כושר שתלוי בקיום קליפת המוח שיש רק ליונקים עילאיים והיא הכי מפותחת באדם. לפי המודל שבמאמר, המחשבה היא שלב גבוה תודעה גבוה ותלוי בשלבים מקדימיים של קליטת מידע חושי ועיבודו לחוויות מוחיות. זה מתבצע במערכת העתיקה ביותר של המוח, המערכת הלימבית, שקיימת אצל חיות. לכן סביר להניח שחיות חשות ומרגישות.

על הקשר בין הגוף והמוח ראה תגובתי
תגובה 42580

יש פה את הנחת ה"מערכת" שיש לה אירגון והתמחות ויחסי משוב בין חלקים שונים. ההנחה הסבירה היא שגם לחומר האורגאני יש חשיבות להפתחות ולתפקוד המערכת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים