48057
"כל המערכות הקולטות הן אנלוגיות". האם לא ניתן לייצג מידע אודות כמות ועוצמה באופן דיגיטאלי? גם אם תניח יחודיות של תהליך אנלוגי, למשל חוסר יכולת התאמה חד חד ערכית לסדרות מסוימות (הנעדרות למשל מספרים אי רציונליים)
עדיין יתכן smoothing לסדרות כאלה. דווקא הפסיכופיזיקה מלמדת אותנו משהו על תהליכי "החלקה" וטרנספורמציות כאלה.
נכוןה שאובד מידע כלשהו, אך האם נחוץ דיוק ברמות כאלה לתהליכי החיים?
מה שמביא אותנו לשאלה הפונקציונלית. "ההכרה היא יחס בין רמות". מהו מבנה יחס זה?
האם התודעה היא זניחה, מעין אפיפנומנון ("צל" מיותר של תהליכים אחרים)? נכון, יש לנו ידע המכונה "ידע פרוצדוראלי", כזה שאינו מצריך תודעה. התודעה יכולה רק להפריע: חשוב על מרבה רגליים המודע להליכתו.
אם כן, אם התודעה אינה מערכת פונקציונלית נפרדת, לא ניתן לכבותה או להעצימה. אך לפעמים רצוי לעשות את זה או את זה, ואנו אכן עושים זאת, למשל monitoring הכרתי יזום של פעולות. או משתדלים להמנע מלחשוב על "פילים לבנים" דבר שלא תמיד עולה בידינו.

המשך יבוא בעזרת כבודו.
נוקטורנו בעיצומת ההילולה 48062
וכמו מתוך זנב מערכת האינקופאטיביליטי צץ ועולה לו הדרדר שחימש במשלו את בליל הביצה הפועה: אשרי וטוב לי במעקמי קיבולת השכטריזם הידוע לשימצה, וכמו מבקש הוא לבקוע אל אור המשק הטמון בכנפי פרפרי הלילה המאוננים, אשר ליבם לא ינום בהחמצם אל מול אותה גדמוניות מעוועוות - הגיעה השעה להתפצל אל תוך אותם אלפי יקומים המתרוצצים במוחי כעכברושים במנוסה מצוללת טובעת, וזאת לאחר שטבלו באספמיית דבלולי שמן החיטים שממנו נעשה בצק החיים. וכך בטיגוני לביבות השומן הנוטפות כווזוב נשכח, מתגלעת לה מטמורפוזת ההכרה בחיביונה החיצוני, כמבקשת לרקב או לקרב את קץ הלילה הניפלא, בואכה אל כסיות הצנע המשתגלות ממעמקי הזיית מכונת הזמן השבלולית שעושה שמות במוח האדם הניקלה. החיים אינם משל כי אם בצל, ולכן החיים כבצל מהווים את צנון היצירה הפואטי במוחו המשוייף של הקודח מאהבה. תנו לי נקודת חיכוך, ואזיז את העולם.
ההכרה בין רמת הדרדר למבנה יחס הרמה בנוי ברמה הדיגיטלית הדרושה למפץ רציונלי מושהה.
סלט מילים 48075
מפחיד עד כמה הסכיזופרן עשוי להדמות לנו בעיני הבער או השוטה.
נוקטורנו בעיצומת ההילולה 48264
:-))))))))))))))))

זריקת העידוד שהאייל הזדקק לה בימים קשים אלה. גדול מהחיים.
נוקטורנו בעיצומת ההילולה 48266
לפי עוצמת החיוך פרקת את הסנטר...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים