כמה הערות / שאלות 480688
1. בדוגמה לפעולה של מכונת טורינג המתוארת בכתבה אם רק תוסיף המכונה 0 במקום הסיפרה האחרונה (לאחר הזזתה) קיבלנו הכפלה של המספר הבינארי ב-‏2. זה כבר משהו בעל משמעות והמכונה תוכל לבצעו לכל קלט נתון - יפה פשוט וגאוני.
2. אם הבנתי נכון מכונת טיורינג לא יודעת אם תוכל לסיים לבצע את הפעולה המוטלת עליה. מה קורה אם אינה יכולה לסיים? האם היא נתקעת (ומוציאה חלון כחול ...) או שתרוץ עד אין סוף?
3. למה הפסקתם באמצע המאמר? זה מעניין מאוד אבל קצר.
4. איזה גרפיקה מגניבה כל הכבוד.
כמה הערות / שאלות 480689
3. כפי שכתוב בכותרת, זהו חלק ראשון של המאמר. החלק/ים הבא/ים בודאי יבוא/ו במהרה.
כמה הערות / שאלות 480715
אם היא לא יודעת אם תוכל לסיים או לא, איך היא תדע להוציא "מסך כחול"?
כמה הערות / שאלות 480837
''מסך כחול'' או כל התראה אחרת יכולים לבוא אחרי ''התקעות'' לדוגמה אם ההוראות יבקשו מהתוכנה לבצע חלוקה באפס. לזה הכוונה. כמובן שלא תהיה התראה בתחילת ההרצה אם אין אפשרות לחזות זאת.
כמה הערות / שאלות 481266
אי הכרעה פירושה שהמכונה תרוץ למשך זמן לא ידוע, אולי אינסופי, אם היא נעצרה הרי שזהו הפיתרון.
כמה הערות / שאלות 480826
3. זה תלוי. אם המכונה מגיעה לסיטואציה שבה אין לה הוראה מה לעשות, היא "נתקעת". מכיוון שמבחינה פורמלית-מתמטית סיטואציה שכזו אינה מחוייבת המציאות (אפשר להגדיר לה שבכל מקרה שכזה היא תיכנס למצב שאומר "עצרי!"), לא מבדילים בין "היתקעות" שכזו ובין עצירה מכוונת.

מה שכן עלול לקרות הוא שהמכונה תיכנס ללולאה כלשהי - למשל, תלך ימינה צעד בכל סיבוב, בלי קשר למה שהיא קוראת על הסרט (במובן הפורמלי זו לא לולאה, אבל לא ניכנס לזה). בסיטואציה שכזו המכונה אכן לא תעצור אף פעם; זה עשוי לקרות גם בתוכנות מחשב "אמיתיות", שכדי לעצור אותן נדרשת התערבות חיצונית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים