482427
'
כשישים תגובות בפרק זמן של 12 שעות מעידות בראש ובהתחלה על איכפתיות מעתיד קיום האייל. משום אי-הכרות עם המערכת, תרתי, יכול רק להציע רעיון משול(ה)ב לפתרון הבעיה.

ניתן לעודד קימום דור חדש של עורכים, חיילים וסטונדטים, ע"י יצירת מלגות קיום צנועות לאלה העוסקים במלאכה. מצד אחד הן/ם ממילא מוכנים ומזומנים לערוך ולקיים את האתר במסורתו מימים ימימה. דור הביניים, מכיוון האמצע, והמבוגרים יותר שבינינו, לבטח יאותו לסייע במימון דמי הכיס לצעירים(*). במקום שיעבדו כמלצריות/ים שייתעסקו עם המוס הקנדי.

בכמה מהסקרים בזמן האחרון הופיעו הצבעות של מאתיים ומשו - שלוש מאות ויותר. כלומר, מאות קוראים וכנראה אלפים. קל יהיה לגייס סכומים נכבדים בהיות רוב האוכלוסייה הזאת מבוססת יחסית. צריך רק חש' בנק ידוע, ואחריות אזרחית בנט.

ומצידי שהממסד הנוכחי יבחר בלעדית את היורשים. הן עשו את העבודה עד עתה - הם לבטח ירצו את הטוב ביותר עבור כולן/ם.

(*) חישוב פשוט. אם מבלים פה כ-‏80 קוראים-כותבים-פעילים. עוד כמאתיים יותר פאסיביים. אלפים בלתי מזוהים, אבל משתמשים. די לקבוצת הייחוס הראשונה להקציב 50 ש"ח לגולגולת לחודש כדי לקיים כאן בכבוד מערכת תוססת. שלא להזכיר כי יהיו מי שישמחו לתת הרבה יותר לטובת שימור האתר.
482463
נראה לי שההתעסקות עם הכספים בשיטה זו היא תובענית כמעט כמו ניהול האתר עצמו.

מבחינת כסף, אני כן חושב שאפשר להרווית משכורת של אדם אחד או שניים מפרסומות. אבל האם זאת באמת הבעיה?
482465
אגב, אם האתר ידרוש מהקוראים 50 ש"ח לחודש, זה יגרום לו להשתנות בצורה דרסטית, ותתפלא, אבל אני לא בטוח שהוא יתקיים כך יותר משנה.
482469
'
הרעיון הוא לא *לדרוש* דבר מאף אחת. כן לפתוח חש' בנק לטובת האייל, לפרסם כאן את מספרו, ולאפשר לקוראים להתנדב כמידת יכולתם וכמובן בעילום שם. כבר בזמן הקרוב. זה גם יהווה אינדיקציה למידת המחויבות האזרחית של הגולשים פה מעבר לסוגיית המערכת האקוטית.
נאה דורש 482486
אני חושב שגם כך האתר ישתנה. אני כבר מדמיין את התגובות בסגנון "אני תרמתי לאייל X שקלים. כמה אתה? אם פחות מחצי X, אין לך זכות להתווכח איתי".
נאה דורש 482488
'
לכן הצעתי כוללת אך תמיכות אלמונימיות היישר לחש' בנק בחסות המערכת בלבד. שום רישום. מלבד, אולי, מספר המשתתפים במאמץ הלוגיסטי כל רבעון, ואולי חודש בירחו. בערך כמו מס' הצפיות באתר האייל בפרק זמן נתון. [בהינתן שהותקן כאן מונה כזה]
נאה דורש 482489
צ'מע, המערכת כאן לא מטורפת וזה שהתמיכה תהיה אלמונית, זה מובן מאליו. גם אם הרשימה תהיה ידועה לעורכים עצמם, או לאדם אחד אחראי‏1 (לא ברור לי אם הוא יצטרך להיות יותר אחראי או יותר משוגע לקחת על עצמו את הג'וב הזה) - הנוגעים בדבר והמופקדים עליו ישמרו על דיסקרטיות מלאה, זה ברור לגמרי - או שלא תהא לאתר תקומה עוד.

העניין הוא שגם אם התמיכה תהיה באלמוניות ובסודיות מלאה ומובטחת לא פחות מזו של בנק ליכטנשטייני - עדיין ההתנצחויות ממחלקת "כמה שילמת?" "אתה לא מהמשלמים אז מאיפה לך החוצפה לדבר?" - יחגגו - כשם שכיום פורחות באופן סדרתי, אחת לכך-וכך זמן, חגיגות ה"לאלמונים אין זכות דיבור", "האלמונים הם חבורה של פחדנים", וכיו"ב. זה לא יהיה אסון, אבל גם לא יהיה נעים וייתכן שיפחית במשהו את אחוז המשתתפים, שלהערכתי נמצא כבר ממילא בתהליך פיחות של שנתיים לפחות.

אציין לעניין זה כי גם אני כבר חשבתי לחזור היום לרגע לניק הקדום שלי ולהצהיר כאן, בדומה לכמה איילים מזוהים ואמיצים, על מחוייבות כספית, אך במחשבה שניה נמנעתי מלעשות זאת. לו האוירה היתה נעימה ו"מקבלת" יותר - ייתכן שהיו פחות אלמונים ומתאלמנים, יותר מזוהים (בין אם בניק או בשם, עם כתובת דוא"ל או בלעדיה) וגם יותר המצהירים בגלוי על נכונותם לתרום. בסיכומו של דבר, הכותרת הנוגעת ללב של ערן, "אייל קורא עושים באהבה, או לא עושים בכלל" - מתגלה לאורך הדיון כנכונה ביותר מובנים מכפי שהוא עצמו התכוון והנושא בכללותו מתגלה כמורכב יותר ויותר. (תגובה 482399).

1 אם, בניגוד לדעתם של המסכימים עם ערן, כן יוחלט על תמיכה - יהיה, כפי שאתה עצמך אומר, צורך לבדוק את המצב בשטח בכל תקופה מסויימת ולהבטיח תמיכה כוללת ברמה סבירה שלא תגווע אצל חלק מן התומכים אחרי התלהבות ראשונית של חודש-חודשיים - מעקב כזה, אם רוצים שיהיה יעיל ושיאפשר תחזית ותחושת בטחון לזמן-מה (אחרת, לאחר השינוי הדרסטי, יעבדו בסופו של דבר על ריק, בלי דלק נפשי ומעשי) - לא יוכל להתבצע, לדעתי, בלי שמות ו/או פרטים מזהים ובלי איזשהו קשר ישיר עם האנשים - ולא יוכל להסתמך רק על מספר המשתתפים ועל הסכום הכולל.
יש אתר בשם 482496
"פורום השדים האדומים" אתר של עוכרי ישראל :-) (הפורום של אוהדי הפועל תל אביב), כדי להחזיק את האתר הם עשו מגבית רצינית. לא רק שלאלה שתרמו אין והם לא מרגישים שיש להם זכויות יתר, האופטימי שתרם ואירגן את כל עיניין התרומה, הוא אחד מאלה שהכי "יורדים" עליהם בפורום.
ה"אורחים", כלומר מי שאינו מגדיר עצמו כאוהד הפועל שרוף, אכן נחשבים במעמד נחות יותר שצרכים להיזהר בדבריהם, אבל זה טיבעי לגמרי בהתחשב במהות ומטרת האתר.

לכן, לא נראה לי שלדאגה שלך יש על מה להתבסס. וההצעה של המוס ניראת לי ממש לעיניין, שווה לנסות אותה, מה יש לנו להפסיד?
יש אתר בשם 482498
'
התעוררתי בבהלה. שכן אדום מקומה שניה דפק על דלתי בעוצמה נוכח התגובה של שלושת החתולים דהלן.

רק שברבע הגמר ניצבה נכוחה עוגמת טילטול הגזע מול יכולת הכידרור. עם כל הכבוד למיעוט המכובד של הרוסים בתוכנו, המשחק מול ספרד חשף חולשה דוסטייקטיבית של חוליית ההגנה והקישור. משו דטרמניסטי למרות השפעת חוס הידליניק על הכנסיה הפרבוסלאבית.
יש אתר בשם 482509
אם יש מישהו שהבין את הפסקה השניה, שיקום (וגם שיסביר, לעזאזל, בשיטת מילה-אחרי-מילה-אחרי-מילה-בלי-להחסיר-מילה - לטמבלית כמו לטמבלית).
יש אתר בשם 482576
'
ליסנציה פואטיקה.
יש מקרים בהם הליריות של הפרוזה אינה נזקקת להוכחה. נותר רק לחזות ולהשתאות נוכח יופי המובאה.
יש אתר בשם 482577
אוי, נכון, נכון, כמה נכון וכמה מרגש - ליריות, פרוזה, קואליציה עם פפריקה. מה נפלא היה הדבר, לו אוסף האותיות הרנדומלי שבתגובה 482498 היה מכיל משהו - קורט מיקרוני, לו קמצוץ מיקרוסקופי - מכל אלה. הדוסטייקטיבית יש לה קשר עם דוסטוייבסקי או שממש לא?
יש אתר בשם 482579
'
דוסטייבסקי, כמייצג תוגת הרוסיות הפיאודלית, טרום לנין וסטלין, אכן משויך למחצית הראשונה של משחק הכדורגל ביורו 2008. מרגש או לא את שרידי הקולניאליזם האירופי המאוחד בתוגת עברו, האוליגרכים והמיליארדים מסיטים את עיקר משחק השדה ממערב אירופה למזרח. פוטין יזם את המהלך. בסופו של דבר 150 מיליון מוז'יקים שריריים ובנויים לתפארת משרגת השרירים יבעטו החוצה קוקסינלים כדוגמת נבחרת ספרד ופורטוגל. כולל כריסטיאנו רונאלדו וכאלו. לא גרמניה. הגרמנים תמיד בתמונה.
Ende Sieg 482714
אז מי לקח בסוף?
Ende Sieg 482716
הקוקסינלים.
Ende Sig 482719
Ach So.
Ende Sig 482721
anscheinend
Ende Sig 482724
הפתיל הזה נועד, מן הסתם, להראות שסגירת האייל אינה בהכרח משהו רע.
Ende Sig 482730
אל יתהלל סוגר כמפתח.
Ende Sig 482731
מה זה הפתיל הזה?
Ende Sig 482800
נונסנס
יש אתר בשם 482715
אגדת המוז'יק השרירי והמשורג. אתה מתרגש יותר מדי מעולמם של סופרים ונסחף לכל מיני מיבנים ורבליים. אפשר להשתעשע איתם כמה שרוצים, אבל הם שייכים יותר לתחום הפואזיה ופחות לתחום המציאות.
תרגום מוס לנשים 482578
"רק שברבע הגמר‏1 ניצבה נכוחה עוגמת טילטול הגזע‏2 מול יכולת הכידרור‏3. עם כל הכבוד למיעוט המכובד של הרוסים בתוכנו, המשחק‏4 מול ספרד‏5 חשף חולשה דוסטייקטיבית‏6 של חוליית ההגנה‏7 והקישור‏8. משו‏9 דטרמניסטי‏10 למרות השפעת חוס הידליניק‏11 על הכנסיה הפרבוסלאבית‏12."

1 של יורו 2008. שהוא טורניר אליפות אירופה לנבחרות שמתנהל בימים אלה (ז"א הטורניר עומד להסתיים מחר בערב, בגמר הקלאסי בין גרמניה לספרד)
2 של נבחרת גרמניה. על שם תורת הגזע של אדולף היטלר...
3 של נבחרת פורטוגל.
4 של נבחרת רוסיה בחצי הגמר של יורו 2008.
5 קריא, נבחרת ספרד בכדורגל.
6 "פיודור מיכאילוביץ' דוסטויבסקי" סופר רוסי ידוע, החטא ועונשו, האידיוט, האחים קרמזוב...
7 בכדורגל, חוליית ההגנה היא החוליה האחורית, בדרך כלל השוער והבלמים, לפעמים גם המגנים, שתפקידה העיקרי להגן על שערה.
8 בכדורגל חוליית הקישור היא החולייה שנמצאת במרכז המגרש, בדרך כלל הקשרים, לפעמים גם המגינים (פעם קראו להם רצים), שתפקידה הוא להעביר את הכדור מחוליית ההגנה לחוליית ההתקפה, כמו גם לעזור לחוליית ההגנה וההתקפה, להחזיק את הכדור, ולמנוע מהיריבים מלהחזיק את הכדור.
9 "משהו" בלי ה', כנראה בשביל לא להזכיר את השם המפורש.
10 דטרמיניזם, הטענה שכל פעולה נגרמת באופן חד משמעי לפי הפעולות שקדמו לה.
11 חוס הידינק (הל' נכנסה בשביל לבלבל נשים שמחפשות בגוגל בלי להכיר שמות של כדורגלנים) כדורגלן הולנדי מפורסם בעברו, כיום מאמן נבחרת רוסיה בכדורגל, אותה נבחרת שניצחה את ההולנדים ברבע הגמר ושהפסידה לספרדים בחצי גמר יורו 2008.
12 "הכנסייה הפרבוסלבית הרוסית" היא כנסיה אורטודוקסית שמוקדה ברוסיה והיא הכנסיה הפופולרית ביותר ברוסיה.
תרגום מוס לנשים 482580
'
אהבתי ביותר את הפרשנות והאמיתות הגלומות.
תרגום מוס לנשים 482584
''דוסטייקטיבית'' צ''ל ''דוסטוייבסקאית''.
תרגום מוס לנשים 482587
'
בהחלט.
ההיית או חלמתי סיוט... 482503
זה קצת מעליב, ההשוואה בין המקום ההוא לאייל.
ההיית או חלמתי סיוט... 482549
האוהדים יתגברו.
נאה דורש 482508
לאחר קריאת כל התגובות עד כאן, לא נראה לי שכסף יעזור כאן במשהו. אינני מבין הרבה בניהול אתר ולכן אולי חלק מהדברים שאני כותב הם אידיוטיים. נראה לי שיש כאן מספר נקודות :
א. מאמרים. היות שהמאמרים באייל משמשים כמעוררי דיון שהוא העיקר, אפשר להשתמש במאמרים/פוסטים ממקומות אחרים- כבר הציעו את זה קודם. מאמרים של אנשים מעוררי מחלוקת כמו ביכלר וניצן, שלא נותנים להם לפרסם במקומות אחרים, אולי ישמחו לעזור.הם בסיס מעולה ומעורר לדיונים.
ב. חדשות. אפשר לבקש ממשתתפי האייל לשלוח הצעות לחדשות שנראות להם.גם אני יכול לעשות את זה.
ג. עריכה. זו בעיה כי כאן צריך להשקיע זמן ועבודה:
לגבי מאמרים -אפשר לעשות מה שהציעו כאן אחרים, אפשר לערוך פחות. הבעיה העיקרית היא הביקורת או כפי שחלק קוראים לה -הצנזורה. זהו דבר מחוייב המציאות אם לא רוצים להגיע לטוקבקיאדה האלימה שרואים בעיתונים. אולי אפשרי פתרון של חלוקה (שוב, אינני מתמצא בניהול אתר לכן אולי ההצעה שלי אידיוטית) או תורנות בין עורכים תורנים רבים -אולי כשזה יהיה פעם בשבועיים, גם לשעברים יהיו מוכנים להתגייס.
נאה דורש 482512
ב. ביכלר וניצן היו כאן (דיון 2192). אני לא בטוח שהם ישמחו לחזור.
נאה דורש 482514
ראיתי שהיו כאן ועוררו דיון מאד ער.התייחסתי בעיקר לדיון הער.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים