מוכן לנסות 482519
אמנם איני מגיב פה כמעט ובאופן כללי איני פעיל במיווחד באייל אבל אני מעריך מאוד את העבודה שנעשת פה ואת רמת המאמרים והדיונים שמתקיימים בעקבותיהם. האתר נמצא במועדפים שלי כבר כמה שנים ומדי מספר ימים אני נכנס לקרוא ולהתעדכן.

ההצעה שלי היא כזו: אני מוכן לקחת חלק במלאכת העריכה אם אחד מהעורכים הנוכחיים יחנוך אותי באמצעות המייל או בכל דרך אחרת שתראה לו. בנוסף אלי יצטרפו עוד קוראים שמעוניינים לקחת חלק בזה וחושבים שיוכלו למצוא זמן פנוי בשביל זה. בהתחלה נהיה עורכי משנה, מתלמדים, ובהמשך העורכים המותשים יבחרו מספר עורכים קבועים מבנינו, את המתאימים ביותר. כן, זה נשמע כמו תוכנית ראלטי - "עורך נולד" אבל אני חושב שזה יכול להצליח, שזה עשוי להיות פתרון טוב.
מצד שני מאוד יכול להיות שאני טועה והרעיון אווילי ובעיני העורכים הוא בכלל לא ימצא חן.

מי ירים את הכפפה?
מוכן לנסות 482522
אני אנצל את ההודעה שלך כדי לחזור בערך על מה שטלי כתבה למעלה, וביתר פירוט. אם אתם חושבים שאתם יכולים להיות מתאימים, אנא עשו מה ששני אנשים כבר עשו: שלחו הודעה לכתובת editors@haayal.co.il והציגו את עצמכם. אין הרבה טעם שתגיבו כאן ותציעו לנו הסדרים מסוג זה או אחר, כי אני די משוכנע שלא "ננהל משא ומתן" עם אנשים באופן פומבי שכזה.
מוכן לנסות 482524
מה זאת אומרת "אם אתם חושבים שאתם יכולים להיות מתאימים"?
הגדרתם את הדרישות:
* עברית ברמה טובה - יחסית לשממה שמסביב זאת לא בעיה. החשש הוא מרצח על רקע רומנטי מידי צבי חזנוב.
* נכונות להשקיע זמן בעריכה (בהתנדבות כמובן) - הנכונות קיימת. השאלה *כמה* זמן (הערה ‏2 בתגובה 482405) נותרה ללא תשובה.
* מזג גרוע‏1 - בכך אני מצטיין, אין ספק.

___
1דיסלקציה קלה, פוסלת את המועמד?
כי התשובה מורכבת. 482525
עריכת מאמר לוקחת בין כמה שעות לכמה ימים, אבל ניתן גם לבצע הגהה, שהיא מלאכה זריזה יותר. אבל, כמו שערן כתב, לא נראה לי שזו הפלטפורמה המתאימה לדבר על זה - אם יש נכונות, בהחלט אפשר למצוא הסדרים ספציפיים לכל מתנדב מתאים, אבל בדואר אלקטרוני.
כי התשובה מורכבת. 482526
אכן הפלטפורמה הנוכחית אינה הפלטפורמה המתאימה לדיון האם אני אהיה או לא אהיה חבר מערכת האייל. אבל היא בהחלט הפלטפורמה המתאימה לליבון הפרטים המעניינים את כל המועמדים הפוטנציאליים (וגם את אלה שאינם, פשוט כדי שיקבלו איזה שהוא מושג מהי השקעת חברי המערכת).
התשובה "עריכת מאמר לוקחת בין כמה שעות לכמה ימים" היא תתל"א. תוך כמה זמן "צריך" (עם או בלי המרכאות) להשלים את המטלה. כמה שעות ביום? בשבוע? בחודש?
אני סבור שהתשובה לשאלה זאת היא המשמעותית ביותר לגבי רוב המועמדים הפוטנציאליים (וגם לגבי אלו שאינם רואים עצמם ככאלה - אבל אולי ישנו את הערכתם בהתאם לתשובה).
כי התשובה מורכבת. 482538
אני אוסיף מעט על מה שערן כתב: הרעיון הוא שמאמר המגיע למערכת לא ימתין יותר מכמה שבועות לעריכה. בזמן האחרון, זה לא תמיד קורה. בעולם אידיאלי:
- מרגע שמאמר נכנס למערכת, קוראים אותו לפחות 3 חברי מערכת בתוך שבוע, ומחווים "בעד או נגד"
- מרגע שמאמר התקבל, עורך אחד אמור לקחת אותו על עצמו ולערוך אותו בתוך 2-3 שבועות
- מרגע שמאמר נערך, הוא אמור לעבור הגהה בתוך שבוע-שבועיים

כמו שערן אמר, קשה מאוד להעריך כמה עבודה זה לוקח בפועל בכל שבוע, במיוחד בהתחשב בכך שהתהליך הזה לא מתפקד כיאות כבר די הרבה זמן. אני משקיע באייל בין שעה בשבועות שבהם אין לי זמן (להשקיע באייל, זאת אומרת) ליומיים עבודה בשבועות שבהם אני משלים פערים.
אני מנחש - וזה רק ניחוש - שבמצב שבו יש (נגיד) שלושה עורכים שעובדים בקצב סביר, כל אחד מהם ישקיע בין חצי יום ליום עבודה בשבוע באייל, דהינו, בערך 6 שעות. ובמקרה של עריכת מאמרים - בניגוד למעקב אחרי תגובות - אין שום בעיה שהעבודה תתבצע שלא בזמן אמת.

זה עונה על השאלה? אם לא, אשמח להרחיב, כי אתה צודק - זה מידע חשוב.
Those were the days my friend,
We thought they'd never end
482625
בהזדמנות זאת, אם כבר נוגעים בנושא משכי הזמן החולפים בין פרסום לפרסום - מה עם החלק השני של דיון 2980? האם יש סיכוי שהוא יופיע בקרוב, או שהעניינים באמת יגעים מדי? (רק לרגע של העלאת זכרונות מימי הזוהר ומבלי לרצות לגרד לאף אחד שום פצעים - כל ארבעת חלקי "מתי מטיל אלוהים...", מיסודו של ירדן - הופיעו בתוך אותו חודש, חודש נובמבר 2002)
Those were the days my friend, 482628
אל דאגה. הוא יופיע.
כמה עולה חליפה ליתום? 482527
אין לי תשובה טובה לשאלת הכמות. ובכל זאת אנסה לשפוך קצת אור, אולי אצליח לא להפחיד יותר מדי (אם כי במהלך כתיבת התגובה אני רואה שזה לא מעט...)

כשמאמר מגיע למערכת העורכים מחווים עליו דעה. בדרך כלל אנחנו מסתפקים בשני "בעד" אם אין אף "נגד" כדי להחליט על קבלת המאמר. לוקח זמן כמובן עד שעורכים אכן קוראים את המאמר.

עריכת מאמר נמשכת בין שעה (במאמרים לא ארוכים מדי וכתובים היטב) לחמש עשרה שעות (עברית לקויה, מבנה בעייתי וכו'). הערכה כוללת קריאה של המאמר, תיקונים לשוניים של ניסוחים ממש-ממש בעייתיים והאחדה לפי כללי כתיב שיש לנו. שילוב קישורים (לפעמים הכותבים מספקים קישורים בעצמם), מציאת תמונות ברישיונות מתאימים ושילובן במאמר. לאחר העריכה נדרשת הגהה של המאמר על ידי עורך אחר, אשר בדרך כלל לוקחת לי בין רבע שעה לחצי שעה. כשהגרסה הסופית מוכנה אנחנו משתדלים לקבל את אישור הכותבים לגרסה זו. כמובן שיש תכתובת בין העורכים לגבי ניסוחים או בעיות ספציפיות.

עדכוני חדשות (אגב, לדעתי כבר קרוב לשנתיים כמעט לא כתבתי כאלו) נכתבים בזמן קצר יותר וכוללים איסוף קישורים, שכתוב הידיעה (שהרי אין לנו מערכת חדשות ואנחנו מסתמכים על אתרי החדשות הקיימים, ולא נפר את זכויות היוצרים שלהם). לי זה בדרך כלל לקח מדקות ספורות ועד שעה בעדכונים קצת יותר מסובכים, שבהם רציתי להביא את מירב נקודות המבט והתגובות.

סקרים בדרך כלל פשוט מושלכים לחדר העורכים, ואז אנחנו מתדיינים על האפשרויות (ובדרך כלל גם זה לא עוזר כי הקוראים מעלים אפשרויות שלא חשבנו עליהן).

אני לא יכול להעיד לגבי כל העורכים, אבל אני משתדל לעבור על כל הדיונים כדי להסיר תגובות שלא עומדות בתנאי השימוש שלנו. פעם ממש הקפדתי על זה. היום יש לי שלושה דיונים עם כמה מאות תגובות שלא נקראו שממתינות שאמצא זמן פנוי.

מאז שדובי עזב, בדרך כלל אחד מאיתנו מתפקד כ"עורך ראשי" ואז הוא או היא מנדנד לכל השאר שיעשו משהו, כמו גם מנהל את תור המאמרים שנכנסו למערכת, וזה גוזל זמן נוסף.

ויש כל מיני דברים אחרים, כמו סמלילים לחגים, כל מיני שאלות ובקשות שאנחנו מקבלים בדואל, ועוד. אם שכחתי משהו, חברי המערכת מוזמנים להוסיף, או לתרום מנסיונם להערכות.

כל ההערכות לעיל אינן מבוססות על מדידה (מעולם לא רשמתי לעצמי כמה זמן לקח לי לערוך מאמר) אלא על הערכה. אז כמה זמן זה יוצא? כמו שאומרים בשורת הנידונים למוות: זה תלוי. פעם, כשבאמת השקעתי הרבה זמן, זה היה (בניכוי זמן הקריאה וההסרה) כנראה קרוב לעשר עד חמש-עשרה שעות בשבוע ואולי אפילו יותר. היום זה פחות. הרבה פחות.
כמה עולה חליפה ליתום? 482528
(בעצם זה קצת טפשי לכתוב ''מאז שדובי עזב'', כי לפני שהוא עזב, אז הוא עשה את זה)
כמה עולה חליפה ליתום? 482530
ואחר כך עוד יש מי שאומר שהעורך לא קובע...
כמה עולה חליפה ליתום? 482537
שנינה זו נרשמה בתגובה 477341
בשם אומרם: 482610
וגם, בנוסח שונה מעט, כאן: תגובה 122841
כמה עולה חליפה ליתום? 482536
הצחקת אותי. הרי הסיבה העיקרית שהפסקתי להיות "עורך ראשי" היא ש*לא* עשיתי את זה...
כמה עולה חליפה ליתום? 482529
תודה, התגובה שלך שופכת אור על עבודת המערכת, אבל כמו תשובתו של אדם היא לא עונה על השאלה העולה בראשו של מי ששוקל את האפשרות לרכוש את התואר הזה, של "חבר מערכת האייל": כמה זה עולה לי? כמה שעות ביום/שבוע/חודש זה דורש ממני? האם הפיזור שלהן אחיד, או שאני יכול להשקיע את כולן (טוב, 80% מהן) בסופי שבוע/חופשת סימסטר/בפנסיה?
כמה עולה חליפה ליתום? 482531
סופי שבוע זה אפשרי ובטח יהיה יותר טוב מהמצב הקיים (אנחנו הרי לא עיתון יומי), חופשות סימסטר/פנסיה נראה לי לא מספיק תכוף. את סך כל השעות פשוט קשה לי להעריך - אף פעם לא ספרתי. אני מקווה שהתגובה הקודמת מספקת הערכה כללית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים