היסטוריית הניקים שלי 482912
מכיוון שמספר אנשים (ונשים) דיברו על היסטוריית הניקים שלהם, אני אשתף בהיסטוריית הניקים שלי.

כאשר התחלתי להגיב באייל (לפני כ- 6 שנים) עשיתי זאת בשמי האמיתי. הפסקתי זאת משתי סיבות: ראשית, פתאום כל מי שגיגל את שמי הגיע לתגובות שלי כאן. לא שאלו היו תגובות שאני מתבייש בהן, אבל זה לא היה נעים שפתאום בני משפחה או חברים מזכירים לי איזו תגובה מכאן או משם (ומסתבר שהיו אנשים שגיגלו אותי). הסיבה השניה היא תחושת הנצחיות של התגובות: לדראון עולם תהיה חתום על תגובות,חלקן שגויות או סתם כאלו שבדיעבד היית כותב אחרת. תמיד נהגתי לעבור על התגובות לפני האישור (כולל תגובות אלמוניות), אבל עדיין אני חתום על תגובות שבדיעבד הייתי מנסח אחרת. אולי לאחרים זה לא מפריע - לי כן (בעיקר השילוב של שתי הסיבות).

זנחתי את שמי האמיתי, ובמשך הרבה זמן הייתי קורא פאסיבי באתר. לפני מספר חודשים חזרתי להגיב בניק הנוכחי. למרות שהיו לי כמה דיונים עניניים (לדעתי) תחת ניק זה, זנחתי גם אותו ועברתי להגיב כאייל אלמוני. הסיבה היתה בעיקר דפנסיבית: למרות שזה ניק, לא רציתי להיכנס למעגל של תגובות מבזות או תוקפניות, בגלל השפעתן על המוניטין (בדיעבד מסיבה זו כמעט לא צברתי מוניטין לניק שלי...). לכן מלכתחילה נכנסתי לדיונים עם מגיבים מזוהים בעלי "היסטוריה של אלימות"(1) בשם אלמוני (הערת אגב - יש הרבה יותר כאלו היום מאשר לפני 6 שנים). הבעיה הא שברגע שהתחלת דיון כאלמוני, מאד קשה להזדהות באמצעו, ואתה נאלץ להמשיך אותו כך (והיו לי כמה דיונים מאד ארוכים מסוג זה, כאשר בחלקם הצטערתי שלא התחלתי כמזוהה).

-----------------------------
(1) לא תמיד זה שהגבתי לו היה כזה - לפעמים מספיק שבדיון יהיה מגיב מזוהה בעייתי, שכנראה שיגיב לתגובתי, כדי שאעטף באלמוניות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים