ירידת המעמד הבינוני השחור 484084
מתוך http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/936386.html :

"בסך הכול, התמונה מעודדת: שני שליש מהאמריקאים שהיו ילדים ב-‏1968 נהנים כיום מהכנסה גבוהה יותר למשק בית מזו של הוריהם. כך גם בקרב שחורים.

...בקרב שחורים שנולדו למשפחות שהכנסתן היתה ממוצעת, ישנה מגמה של ירידה ברמת ההכנסה. רק 31% מהשחורים שהיו ילדים ב-‏1968 ושהוריהם היו בחמישון האמצעי של התפלגות ההכנסה, משתכרים כיום יותר מהוריהם. ... משפחות של שחורים שהצליחו להשתכר כבר בסוף שנות ה-‏60 את השכר הממוצע הארצי היו כנראה מצליחות במיוחד, משום שהיה מדובר בקצה העליון של התפלגות השכר בקרב השחורים.

האם הגזענות אשמה בדעיכתם הכלכלית של השחורים בני המעמד הבינוני? ...האפליה המפורשת נמוכה משמעותית לעומת שנות ה-‏60. ...לפני 40 שנה, אדם שסיים תיכון היה יכול לעבוד במפעל פלדה ולהשתכר בהתאם למעמד הבינוני. בימינו, רוב העבודות הטובות דורשות תואר אקדמי, שמספר הלבנים המחזיקים בו גבוה משמעותית ממספר השחורים.

נשים שחורות מרוויחות כיום 95% משכרן של נשים לבנות, אך מספר החד-הוריות ביניהן גבוה יותר...גם כאשר שחורים ולבנים מרוויחים אותה משכורת - ההכנסה המשפחתית הכוללת נמוכה יותר ... היא מקלה עליהם [הלבנים] לרכוש בית הסמוך לבית ספר איכותי, ולקחת הלוואה למימון רכישת השכלה גבוהה."
ירידת המעמד הבינוני השחור 484136
בסוף ךא הבנתי אם רמת ההכנסה בקרב השחורים ירדה או עלתה.
ירידת המעמד הבינוני השחור 484139
בסה''כ - עלתה.
ירידת המעמד הבינוני השחור 484214
"בסה"כ" היא מילה לא כל כך משמעותית. אם הבנתי נכון, הכנסת המעמד הבינוני השחור ירדה, והמעמד הנמוך- עלתה. "בסה"כ" אפשר לומר שאדם טבע בבריכה שעומקה הממוצע הוא 20 ס"מ. אולי הירידה בהכנסות של המעמד הבינוני השחור היא חלק מהירידה הכללית בהכנסות של המעמד הבינוני הלא גבוה.
ירידת המעמד הבינוני השחור 484220
1. אני לא חושב שזה אותו הדבר
2. לפי הכתבה הסה"כ אכן עלה בקרב השחורים
3. מאחר והעוני הוא שמטריד אותי (ולא מידת אי השיוויון הכלכלי), אזי לפחות עבור שכמותי, אלו חדשות טובות
4. אבל הסיבה בגינה הבאתי ציטוט זה הוא דווקא החדשות הפחות טובות, אותן אתה מדגיש, אם כי סביר שכל אחד מאיתנו חושד בגורמים שונים לתהליך זה (אני: תרבות החד-הוריות בקרב השחורים + היחס להשכלה + הפוטנציאל הממוצע, כפי שמופיע ב"עקומת הפעמון").
ירידת המעמד הבינוני השחור 484228
אולי הסיבות שאתה מציין גורמות לכך שאי השוויון הכלכלי בין השחורים גדל יותר מאשר בשאר האוכלוסיה. מה שמדאיג במיוחד שהוא גדל בשאר האוכלוסיה. אני תוהה-אולי תחכים אותי- אולי תופעת הקטנת הפערים של המעמד הנמוך, נובעת מהתקרבות המעמד הבינוני למעמד הנמוך?
ירידת המעמד הבינוני השחור 484237
אני לא בטוח שהבנתי היטב את השאלה, אך מן המאמר אני נוטה להסיק, שרמת האי-שיוויון בין השחורים לבין עצמם קטנה, הן עקב ירידה של משפחות מן המעמד הבינוני והן עקב עלייה במעמד הנמוך.
ירידת המעמד הבינוני השחור 484240
אי אפשר להסיק יותר מדי מהמאמר. כותב המאמר קרא על הנושא והמאמר הם רשמי סיור והגיגים. הדברים שהוא כתב על זכויות הצבעה קצת בעייתיים לאור מה שהתפרסם בזמן האחרון על אי הסדרים ברישום הבוחרים בארה''ב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים