485980
בדיון הזה דיון 2751 ניתן למצוא כמה עמדות נפוצות באייל לגבי אלימות מצד השב"ס ויחידת נחשון כלפי אסירים. בגדול - בעד!
תלוי בסיטואציה, 486703
זה רציונלי לתמוך באלימות פיזית של סוהרים כנגד אסירים בסיטואציות מסויימות, לאו דווקא מאוד קיצוניות. ממילא הקביעה ששלילת חופש התנועה והעיסוק חמורה פחות (או שוללת פחות את צלם האנוש וכבוד האדם) מהלקאה, נתונה לויכוח.
תלוי בסיטואציה, 486721
יש הבדל מהותי בין ענישה ע"י המדינה/בית המשפט (חוקי המשחק), לענישה ע"י סוהר (השפלה), רצחו כבר איש שב"ס כי השפיל אסירים.
יש הרבה סוגי ענישה חמורים בכלא שעונים על כל הצרכים, שלילת הטבות, בידוד, צינוק, גז מדמיע ותותחי מים, כולם מרתיעים ומענישים, אני חושב שבסקר נוסח: כליאה או הלקאה שיערך במקום הרלבנטי - כלא, תזכה בתמיכה גורפת התשובה: כלא.
תלוי בסיטואציה, 486722
''יש הבדל מהותי בין ענישה ע''י המדינה לענישה ע''י סוהר''- מסכים. למרות שסוציולוגית, אני חושב שההתעללות הלא רשמית (של סוהרים או של אסירים אחרים) מהווה חלק מהעונש שהחברה מצפה שיינתן לאסירים.
לגבי הסקר ההיפוטתי- לפחות לפי מה שאנו מכירים מן הצבא (נכונות של חיילים לפגוע בגופם, לעיתים בצורה חמורה למדי עד כדי שבירת איברים, עבור מספר ימי חופשה), נראה לי שמספר המצביעים בעד הלקאה כתחליף מאסר לא היה זניח.
תלוי בסיטואציה, 486724
אני חושב שמדובר בשתי אוכלוסיות שונות לחלוטין, חייל שנמצא בכזה לחץ נפשי, עד כדי פגיעה בעצמו הוא לא מהסוג שיגיע לכלא, אם יגיע לכלא (מעידה חד פעמית) הרי שבכלא לא יהיה מהסוג הבעייתי הדורש ענישה כלשהי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים