עולים חדשים ועבודה 48914
בהקשר לנושא הראשון.
האם העליה יוצרת אבטלה? או שמה מדיניות כושלת של המדינה.
צר לי אבל אני לא מבין למה לקשור דבר בדבר,האם כן תסכים שיהודי עשיר מגרמיה יעלה לארץ לפי חוק השבות ואילו יהודי עני מארגנטינה לא?

הבעיות הכלכליות של המדינה נובעות בעיקר משום שלאנשים האחראים על הכלכלה אין או ידע או רצון לעשות משהו.

בגלובס נרשם נדמה לי השבוע כי 51 אלף עסקים עצמיים יסגרו את שערייהם השנה.
האם למשהו יש מושג מה הוא המספר הזה?

נשאלת השאלה מה המדינה עושה לטובת עסקים על מנת שכן יצליחו על מנת שכן ישרדו וכן יעסיקו אנשים, התשובה בדרך כלל כלום ואם כן אז מזיקה להם.
אני מדבר מניסיון אישי.(מקרה שלי) וממקרים נוספים כמו למשל מפעל ליד דימונה ליצור בגדים נסגר בגלל חובות, משקיע היה מוכן לקנות את המפעל ולפתוח אותו מחדש אולם הוא לא היה מוכן לשלם את החובות שהמפעל צבר לעיריה במשך שנים (סכום גדול מאוד על ארנונה ושאר חברים) העיריה לא אישרה את המכירה של המפעל וכבר כמה שנים טובות הוא יושב סגור בלי לתת תעסוקה לאנשים.ואו לשלם חובות לעיריה
מול החווה שלנו הייתה אמורה לקום חווה נוספת של עצים מיוחדים לטובת ענף הבניה, החווה קיבלה את רוב האישורים וכל מה שהייתה צריכה הוא את מי השופחין של העיר דימונה. המים הללו נשפכים כבר שנים לוודיות, שני מליון קוב בשנה. (לפי חוק הביוב הם חייבים להיות מוטפלים ולשמש לחקלאות) עד היום המדינה לא עשתה דבר על מנת שדימונה תקיים את החוק והחווה שאמורה הייתה לקום לא קמה והאנשים שרצו להשקיע ברחו רחוק מהמדבר החם.
שני מקרים שבהם בעיר הכי מובטלת כמעט יכלו לתת עוד עבודה לאנשים ולא הצליחו או רצו לעשות זאת.
חוק הנגב שאמור היה לעזור למפעלים בנגב הוסר או מוסר משולחן הכנסת כי אין כסף. (אז גם אין עבודה אבל למי איכפת)
חוק הקזינו שעליו יכול להיות וויכוח גדול יכול ליצור מאות ואלפי מקומות עבודה באזור הדרום, גם הוא הופל על יד המחוקק.

אז צר לי אבל לא כמה ארגנטינאים הם אילו שיפילו את המדינה אלא אותו מחוקק שהגדיל את תקציבו ב2.9% לטובת לימודי אנגלית ושאר חברים. אותו מחוקק שהחליט ש27 שרים זה בסדר גמור, ואותו מחוקק שיודע שאותו לא יפטרו וגם עם כן אז הוא יקבל פיצוי לא קטן מהמדינה בנושא. (אותו מחוקק שרוצה לעזור למדינות אחרות בחקלאות אולם שר החקלאות שלו לא נימצא מספיק בארץ בשביל לעזור לחקלאות שבארץ, לא השר הקיים ולא הקודם שביקר בעיקר בסין)

על נושא העבודה במדינה דנו כבר מספר פעמים ואני חושב שדעותי ידועת על הרבה מה"מסכנים" שאין להם עבודה. (לא כולם אבל רבים מהם)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים