489745
לי: "פה טמונה אחת שלא ידעה מה היא רוצה שיופיע על המצבה שלה".

לשכ"ג, לאחר 120: "פה טמון איש שמשום מה החליט פתאום, בערוב ימיו, לבלות את שעות הפנאי שלו בקסבה של שכם, וממש, אבל מ-מ-ש, לא היה לו אכפת מה ייעשה בגוויתו המתה, אז קברנו אותו בכוח כי צריך שאדם יובא בכל זאת לקבר ישראל". תגובה 218625, תגובה 218653.

לגויה, לאחר 120: "פה טמונה אחת שפשטו אותה בשוק. היא לא יהודיה, כפי שמוכיח שמה, אבל קברנו אותה בכל זאת כי אתם ב-א-מ-ת לא רוצים לדעת איך היא נראתה".

לפינוקיו, כנ"ל: "אנו מתנצלים בפני כל מוקירי זכרו על הבליטה החדה הזאת במצבה, לא היה לנו נעים לקצוץ את האף לבחור מת".

ליאו מינג, כנ"ל: "סליחה על הפיברגלאס. אחרי שבנינו את החומה הסינית לא נשאר לנו מספיק שיש גם בשבילו, אז גנבנו את הרעיון מהסוסיתא של הישראלים".

לאלביס: "ואללה, איך שהוא בועט, ומה שמצחיק זה שדווקא אנשים שמתיימרים להיות רציונלים בטוחים שהוא בר-מינן. עיניים להם ולא יראו?!".

לאנרי דה טולוז-לוטרק: "פה טמון בחור קטן שאהב בחורות גדולות. לכבודו הוגה התואר העממי: 'גמד, אבל עם כ-ז-ה' ".
מחשבות מקבריות 489762
התגובות שהזכרת אכן מבטאות את הרגשתי בקשר למה שישאר מהגוף שלי אחרי שאמות. מצבה היא, להבנתי, עבור השארים, ולכן אניח להם להחליט מה הם רוצים לחקוק עליה אם יחליטו להקים כזאת‏1. ההמלצה שלי תהיה שאם כבר רוצים לבזבז כסף על לוחות שיש מוטב להחליף את זה שבמטבח, אבל אין לי מושג, וגם לא ממש איכפת לי, אם היא תתקבל.

מאחר ולא כל בני משפחתי מרגישים כמוני יש מצבות על קברי הורי, אבל כבר שנים שלא ביקרתי שם, כפי שאינני פוקד את קבריהם של חברים שאיבדתי עם השנים.
____________
1- למרות שדוקא יש לי רעיון בשבילם, חושבני שאשמור אותו לעצמי.
מחשבות מקבריות 489775
מחשבות מאלפות על עיקר ותפל בצל המוות ניתן לקרוא בבלוג (הישיר, המפוכח, והמלא הומור ותובנות) של ענת קוגמן ז"ל: "החיים האחרונים שלי".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים