הכותב הוא אוויל משריש 49055
לשיטתו של הכותב הנכבד, עלייתם של אלפי יהודים מורעבים מרוסיה לפלשתינה הייתה צריכה למוטט את המשק הפורח שהתקיים כאן בתחילת המאה. אתמהה.
הכותב לפחות לא אלמוני. 49056
אני תוהה מה גורם לך לחשוב שזה מה שאני חושב. החלוצים בתחילת המאה לא הגיעו לכלכלה במשבר - הם יצרו כלכלה בואקום מדיני שהיה פלשתינה. אבל זה לא המצב כיום וכל השוואה בין הזמן ההוא לימינו אנו היא מגוחכת. אם יבואו היום אלפי אנשים ויצפו להרוויח את לחמם בעבודה חקלאית - מצפה להם הפתעה מרה.
הכותב לפחות לא אלמוני. 49089
איזו הפתעה?

האם אתה טוען כי אי אפשר להרויח בעבודה חקלאית? או שאולי קשה להרוויח כאשר צריך לעבוד באמת ולא במזגן.
אם אלפי האנשים יבואו לעבודה ולעבוד בחקלאות במקום העובדים הזרים אז ההפתעה המרה היא שלא יצא כסף ישראלי לחו"ל (איזור סין ותאילנד ושאר חברים) אלא ימשיך להתגלגל בארץ.
הכותב לפחות לא אלמוני. 49150
לא יודע לגבי החווה שלך, אבל במרבית המקומות, השכר שניתן ל-‏3 עובדים זרים לא יספיק למשכורת מינימום עבור פועל ישראלי אחד.
הכותב לפחות לא אלמוני. 49173
עם כל הכבוד שטויות.

השכר על פי חוק בארץ היא שכר מינימום לכל אדם אם הוא ישראלי עולה חדש יהודי ערבי נוצרי , עובד זר ממדינה זו או אחרת ואו פלסטיני, אין אפשרות על פי חוק לתת שכר נמוך מזה.

במידה והמצב קיים במקום זה או אחר הרי שנותן השכר הוא פושע והמדינה צריכה לטפל בו בצורה שבו היא מטפלת בכל פושע (להעלות אותו בדרגה, להציע לו ג'ובים ושאר דברים :-) ).

ההבדל בין עובד זר ללא עובד זר הוא בעיקר באיכות וכמות באופן יחסי ולכן כאשר הוא נותן טועלת שהיא פי שלוש לפחות מהישראלי אז המעסיק יכול להרוויח יותר תמורת אותו זמן ששוה אותו שכר.
בסופו של דבר עובד זר בכל מקום שבו יצא לי להתקל בו עשה כמעט תמיד עבודה טובה יותר מהירה יותר ואיכותית יותר מכל עובד ישראלי. היה לי עובד ישראלי אחד שעבד כמו עובד זר, כאשר שאלו אותו למה הוא עובד כמו מטורף, הוא ענה כי הוא בסך הכל עובד כמו שחינכו אתו לעבוד ולא עובד בשיטה הישראלית (מגיעים למקום העבודה,מחתימים כרטיס, יוצאים להפסקת קפה, חוזרים אחרי חצי שעה מעבירים דף מצד זה של השולחן לצד השני, מפעילים את המחשב במידה ויש, הולכים לפטפט עם החברה עוד 25 דקות , עושים משהו שקשור לעבודה כמו קריאת מיילים של העבודה בדרך נכנסים לתיבות הפרטיות ובודקים מה הפעם החברה שלחו, שולחים את מה שהחברה שלחו לכל שאר החברים ואז הולכים לאכול ארוחת בוקר, חוזרים אחרי חצי שעה , מתחילים לעבוד במשך כ שעתיים, הולכים לארוחת צהרים, חוזרים אחרי שעה, מעכלים את האוכל עוד חצי שעה + תוספת סיגריה של אחרי האוכל, עם יש שמש נשארים עוד כמה דקות בשביל לקבל צבע, חוזרים עובדים עוד שעתיים יוצאים לשלוש הפסקות קפה + סיגריה באותו הזמן, ממשיכים לעבוד עוד קצת מתחילים לגלוש בנ'ט פה ושם ואז הולכים הבייתה. יום עבודה קשה במיוחד.

תאור יום של ישראלי ממוצא במספר מקומות עבודה שבהם הייתי אני היו חברי ואנשיים נוספים שאני מכיר אם שינויים כאילו ואחרים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים