נושא מעניין 492636
יש לגנטיקאים השערה מתי האנושות תגיע למצב של אחידות גנטית?

בהנחה שזו רק שאלה של זמן,מתי נהיה כולנו שילוב של סינים הודים וקצת מכל השאר?
עניין פוליטי- סוציולוגי ולא גנטי 492662
הדבר תלוי בנכונות מדינות ''לבנות'' לקבל מהגרים סינים, הודים וכו' ולהינשא בהם. אני מניח שארה''ב, צרפת ובריטניה יאבדו את הייחוד הגנטי שלהן הרבה לפני יפן, למשל.
עניין פוליטי- סוציולוגי ולא גנטי 492687
זה בדיוק סוג הטעויות כאשר מערבבים אבולוציה, גנטיקה וגזענות אברסיבית. העם היפני מורכב מלפחות 7 קבוצות גנטיות מתוכן 4 עם "נטייה" קוריאנית ו-‏3 עם נטייה סינית. מעבר לכך שכולנו כנראה צאצאים של משהו כמו 1000 פרטים שחיו לפני כ-‏120000 שנה ולכן כולנו דומים למדי מבחינה גנטית, האוכלוסיה האנושית מאוד רב גונית והמושג של "ייחוד גנטי" הוא מטעה יותר מאשר מועיל. הטורקי הרבה יותר קרוב לגרמני מבחינת מוצא תורשתי מאשר היפני. אין זה אומר שהגרמני מעדיף את המהגר הטורקי ע"פ זה היפאני. והקרבה הגנטית בין יהודים לערבים (נניח) לא מסייעת הרבה ליחסי הקירבה ביניהם.
כדי שלא ישתמע שאני מאשים את מאור בגזענות, אני רוצה להבהיר שגזענות לאטנטית היא כנראה תכונה כלל אנושית. כולנו מעדיפים וחוששים פחות מפני אנשים הדומים לנו בערך כפי שאנו מעדיפים בני משפחה ע"פ זרים גמורים.
הבעייתיות היא בשימוש בממבו-ג'מבו מדעי-גנטי (למשל ע"י כל מיני קבוצות של גזענים אקטיביים וקנאים מטורפים ואוילים) המסתיר ומערפל את הנושא האמיתי. ארה"ב, צרפת ובריטניה אינן רוצות לשמור על "הייחוד הגנטי שלהן". הן מנסות לשמור על התרבות, אורח החיים ורמת הקיום הכלכלית שלהן. שום קשקשת מסוג האאוגניקה של גזענים לבנים ושל חסידי השיח של זכויות האדם מן הצד השני, לא הצליחה לחסום את הגירת העבודה כאשר האירופאים סברו שהיא מועילה לרמת החיים שלהם, והיא גם לא תפעל אם ארצות היעד יגלו שהיא מסוכנת לאורח החיים שלהם.
לצרפתים למשל לא אכפת שמיליוני אלג'יראים יהגרו אליהם, הם פשוט לא רוצים להתעורר יום אחד ולגלות שבעצם הם "היגרו" לאלג'יריה.
עניין פוליטי- סוציולוגי ולא גנטי 493035
כל מילה בסלע

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים