על הקשר שבין בולשביזם לאלכוהול 493195
אומרים שמה שהפיל את השלטון הצארי היה הגרון הרוסי היבש..בשעת ההתנפלות על ארמון החורף של הצאר ניקולאי השני במהפכה ההיא עברה שמועה בין האיכרים, כי במרתפי הארמון מצויות חביות וודקה.. השמועה פשטה.. וההמון הסתער..
אמא רוסיה מתחממת בשקיפות אלכוהולית יוצאת מן הכלל בסרט ''ובמקום הראשון וודקה''. עד לא מזמן ב''וואלה''. יש מצב שעדיין. תצפו.
על הקשר שבין בולשביזם לאלכוהול 494805
זו לא שמועה. בארמון החורף (בו ישבה בזמן מהפכת אוקטובר הממשלה הזמנית הבורגנית שהדיחה את הצאר בפברואר) היו מרתפי יין גדולים ועשירים מאוד (אם כי אני משער שהטעם הקיסרי נטה לעבר יינות צרפתיים יותר מאשר לוודקה).
בזמן המהפכה הגנו על הארמון קוזאקים קשישים (שומרי סף), יחידת קדטים צעירים חמושה אך ללא תחמושת וגדוד של נשים מבי"ס סמוך לבנות האצולה (צריך לזכור כי אנו בעיצומה של מלה"ע ה-I והצבא הרוסי נמצא בחזית). לאחר שסברדלוב (ראש ועד החרום הבולשבקי) ואוסיינקו (ראש המשמרות האדומים) הצליחו לארגן יחידות מאולתרות להסתערות על הארמון ולאחר שהמשחתת אורורה ירתה עליו פגז סרק, פרצו המשמרות האדומים לארמון והשתלטו עליו ללא התנגדות רצינית.
למעשה הארמון כלל לא נכבש. בערבו של יום המהפכה, נודע לועד החרום הבולשבקי שההמון בוזז את ארמון החורף הנטוש לאחר שאנשי המשמרות פרצו למרתפי היין ובצוותא עם השומרים לשעבר כיבדו את עצמם בשתיית "לבריאות". את החביות שלא עלה בידם לכלות חילקו לעוברים ושבים, מה שתרם ל"שמחת" הבוזזים שחגגו את המהפכה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים