לשם השוואה 494455
נתונים מעניינים על הפסקות הריון בישראל ביחס לעבר ולמצב במדינות שונות באירופה.

לשם השוואה 494461
אני חייב להגיד שאני מופתע, בעיקר מהמספרים הגבוהים באירופה.

אולי אני טועה, אבל לדעתי גם התומכים הגדולים ביותר בהפלה לא רואים בריבוי הפלות יעד שיש לשאוף אליו. יכול להיות שלפעמים הפלה היא הרע במיעוטו, עקב טיפשות (אי-שימוש באמצעי מניעה), רשעות (למשל במקרי אונס) או מזל רע (פגם באמצעי המניעה, עובר עם מומים חמורים). אף אחד המקרים האלה לא נראה לי משמח, ונראה לי שכולם יסכימו שאם היינו יכולים למנוע אותם מלכתחילה, זה היה עדיף בהרבה מביצוע הפלות (ולו בגלל הפגיעה הפיזית והנפשית באם).

140 הפלות לכל 1000 לידות (כלומר בערך 12% מההריונות שנגמרים בהפלה) נשמע לי כמו מספר עצוב למדי (לא שאני יודע מה אפשר לעשות בנידון). מספרים כמו בשבדיה (רבע מההריונות מסתיימים בהפלה) כבר נשמעים לי כמו שימוש בהפלות בתור אמצעי מניעה, ואת זה נראה לי שלכולם יש אינטרס למנוע.
לשם השוואה 494470
אני מופתעת שלא מצוין (ואפילו אין מרווח ל-) אחוז ההפלות מסיבות ''סוציאליות'' (רווקות שאינן רוצות להיות חד הוריות, בעיות כלכליות ועוד).
לשם השוואה 494471
למיטב ידיעתי כל הריון של רווקה יכול להיכנס לקטגוריה של ''יחסים אסורים'' (אלע''ד, אבל כזכור לי המונח ''הריון מחוץ לנישואין'' בהקשר הזה מתייחס לכל אישה לא נשואה שנכנסת להריון, ולא רק לאישה שבוגדת בבעלה).

לגבי סיבות כלכליות וסיבות סוציאליות אחרות - בעבר היה סעיף כזה בחוק, אבל הוא בוטל בלחץ המפלגות הדתיות. בפועל נשים המעוניינות בהפסקת הריון על רקע זה טוענות שהמשך ההריון יגרום להן ''נזק נפשי'', וברוב מכריע של המקרים הבקשה מתקבלת.
לשם השוואה 494472
אה, סביר באמת. "הריון מחוץ לנישואין"...
מתי בוטל הסעיף הסוציאלי, אתה זוכר?
לשם השוואה 494473
לא זוכר, אבל מחפש בגוגל...

לפי האתר של שדולת הנשים בישראל, הסעיף בוטל ב-‏1980 (3 שנים לאחר כניסת החוק לתוקף)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים