494730
כירושלמי, אני מצביע בתקווה גדולה שברקת לא יהיה אהוד ברק 2.
494731
הוא יהיה.
494746
סביר להניח. אבל איזו ברירה יש לנו?
א. ברק 494818
א. ברק ניצח בבחירות!

אבל ברצינות, היה נחמד אם הבחירות לרשויות המקומיות שלנו היו מקבלות שמינית מהסיקור שקיבלו הבחירות בארה"ב.

תשומת הלב הוקדשה כמעט אך ורק לבחירות למשרת נשיא ארה"ב. נבחרו באותה הזדמנות עוד כמה (עשרות? מאות?) אחרים, אבל לנו ממש לא אכפת.

מכיוון שהסיקור התמקד רק בבחירות לנשיאות, ולבחירות הללו יש תוצאות בינאריות למדי, הרי שהפרשנות היתה מוגבלת ולא מעניינת. הבחירות לרשויות המקומיות מספקות חומר רב בהרבה לסיקור. אבל זה לא אומר שאנחנו נשמע על זה.

אכפת לנו? (לי? לך? לכם?)
א. ברק 494819
האמת שאני מאד פסימי בכל שנוגע לפוליטיקה הפנימית אצלנו,
וכבר מזמן החלטתי שלא איכפת לי (למעט אקט ההצבעה או תגובות באייל).
ספירלה של פסימיות וציניות 494889
גם אני (כמו רבים אחרים) מאד פסימי לגבי כל מה שנוגע לפוליטיקה הפנימית אצלנו ולכן מזמן החלטתי שלא אכפת לי, אבל בגלל שלא אכפת לי (כמו שלרבים אחרים) הפוליטיקאים הישראליים יכולים לעשות ככל העולה על רוחם ולחרבש את המדינה הזאת אפילו יותר ממה שהיא מחורבשת כבר עכשיו. התהליך הזה גורם לי (ולא רק לי) להיות מאד פסימי לגבי העתיד של הפוליטיקה הפנימית שלנו וחוזר חלילה.

אני לא חושב שאני מתאר בפיסקה למעלה תחושה אישית שלי, אלא תופעה נרחבת בקרב הציבור הישראלי (עם רמות מגוונות של מודעות לבעיה). אני מרגיש את משב הציניות הזה, כלפי הפוליטיקה שלנו, כמעט מכל ישראלי שיוצא לי לדבר איתו על פוליטיקה‏1, בלי קשר למקומו בקשת הפוליטית.

אני ממליץ על טיפול תרופתי בכפיה על כלל אזרחי ישראל. למען הדמוקרטיה! :)

__________
1 לא באייל.
ספירלה של פסימיות וציניות 494910
ואני ממליץ על טיפול תרופתי בכפיה על כל עובדי הציבור, מועמדים למשרות ציבוריות ופעילים, בתוספת מחנות עבודה וחינוך מחדש במפעלי ים המלח.
Yנטתאיזם 495220
תגובה נוספת שמיצגת את התחושה שנובעת מהמצב, אבל שגם מזינה אותו ועוזרת לקבע אותו.

ללכלך על עובדי הציבור, על המועמדים למשרות ציבוריות ועל הפעילים, הפך כבר מזמן לספורט הלאומי שלנו. זה משעמם, לא קונסטרוקטיבי וקצת מגעיל, למען האמת. פוליטיקת הכולם-מושחטים-נמאסתם של פיצוח גרעינים תוך כדי רפרוף זועף בכותרות עיתונים צהבהבות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים