אני בדילמה 494893
אצלנו בעיר, כמו ברוב ערי-השינה-בגודל-בינוני שמדינת ישראל מרובה בהן, רצים ראש העיר המכהן, אלטרנטיבה אחת בעלת סיכוי, ועוד איזה שניים עם סיכויים קלושים שרצים סתם בשביל לעשות רעש.

הבעיה - המצע של כל המועמדים האלה כמעט זהה. הוא תמיד מורכב בעיקר מאותן הבטחות ריקות שמבטיח כל ראש עיר (חינוך טוב יותר, עיר נקייה ומטופחת, פחות פקקים, יותר חניה, דברים כאלה). ההבדלים המינוריים זניחים, וקשה להגיד שיש לי עליהם דעה מגובשת.

כלומר אם אני אצביע, אני אצביע לא למצע אלא לאדם - אני צריך להסתכל על כל המועמדים ולהחליט למי יש את היכולות הניהוליות והיושר האישי להגשים את המצע המשותף הזה. וכאן בדיוק הבעיה שלי - פשוט אין לי מושג. ראש העיר הנוכחי הוא בוודאי לא ראש עיר רע - העיר סך הכל במצב סביר בהחלט. הבעיה המרכזית היא שמקריאת עיתונים נוצר הרושם שכמו כל ראש עיר שנמצא בתפקידו הרבה זמן, גם ראש העיר שלנו לוקה ברדיפה אחר כבוד וכיבודים (ואם הייתי צריך להמר, הייתי מהמר שיש גם מקרים קלים של שחיתות. לא ממש שוחד, אלא יותר תפיסה של "אני ראש העיר כבר המון זמן ואני יודע מה טוב לעיר. נהלים ותקנות הם לפעמים רק המלצה").

האם זה מספיק בשביל להחליף איש ניהול טוב במועמד שאני יודע עליו מעט מאוד? סך הכל המצב יכול להשתפר, אבל הוא בעיקר יכול להדרדר במהירות. כאמור, דילמה.
נח איש צדיק תמים היה בדורותיו 494894
להחליף? לאתרג!
נח איש צדיק תמים היה בדורותיו 494940
מודה שלא הבנתי - זאת תגובה צינית, או שאתה באמת מאמין שראש עיר שאשם רק ברדיפת כבוד ואולי "שחיתות קלה" הוא ראש עיר שחובה לשמור עליו?
נח איש צדיק תמים היה בדורותיו 494945
שילוב של השניים.
זוהי דרך בטוי צינית של המסקנה העצובה לפיה ראש עיר שאשם רק ברדיפת כבוד ואולי ''שחיתות קלה'' (מה גם שלפי דבריך הוא לא ראש עיר רע - העיר סך הכל במצב סביר בהחלט) הוא הרע במיעוטו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים