השאלה היא המסגור של הראיון ולא חופש הביטוי 495173
בעיני, זכותו של כל אחד להתבטא כרצונו, כולל יגאל עמיר. ישנם חוקים נגד הסתה, ולעת עתה אפשר לסמוך עליהם ולא לסתום לאף אחד את הפה. הרי אפילו במקרה של הסתה, לא סותמים לאנשים את הפה, אלא רק מענישים אותם על ההסתה.

שאלה אחרת היא השיקול העריכתי של ההשפעות האפשריות של ראיון עם יגאל עמיר על החברה. אם, נגיד, העריכה והשאלות יציגו את עמיר כאדם נשגב וישר דרך, אז תהיה השפעה אחרת על החברה מאשר אם יציגו אותו כאדם מרושע ומטומטם. אישית, העריכה והמסגור העדיפים עלי של ראיון עם עמיר הם חקרנות להבין בני-אדם ואת הסביבה שיצרה אותם.

מהבחינה הזו, ראיון עם עמיר או לא, ערוץ 2 עושה פעולות שמזיקות לחברה על כל צעד ושעל. בעיקר אולפן שישי עם יאיר לפיד שלא מסוגל להבין לעומק שום דבר סביבו מרוב אהבה עצמית ויונתן גפניוּת. זה חוסר אחריות ציבורית לתת לאדם כזה להשפיע על החברה הישראלית.
השאלה היא המסגור של הראיון ולא חופש הביטוי 495366
אני חושב שיש כאן יותר מדי זלזול בציבור. גם יאיר לפיד, שאני מודה שראיתי את תכניתו רק פעם אחת, יאלץ לראיין את יגאל עמיר קצת אחרת; אם יראיין אותו בדרך הרגילה שלו- הוא יחטוף מהציבור. אם יראיין את עמיר בדרך אינטליגנטית, סקרנית ואסרטיבית, ישאלו אולי מדוע איננו מראיין בדרך הזאת את כולם. בכל מיקרה אין כאן שום נזק אלא רק תועלת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים