עצומה חדשה כנגד החוק 495300
אימרו לא לחוק המאגר הביומטרי לפני שיהיה מאוחר מדי
חיתמו על העצומה החדשה נגד חוק המאגר הביומטרי
עצומה חדשה כנגד החוק 495302
נו באמת.

מצב החקיקה בישראל (לא רק חוק המאגר הביומטרי) ואי ההתחשבות ה*מינימלית* בנושאים של חרויות וזכויות האזרח, כבר מזמן דורש יציאה הפגנתית וזועמת של האזרחים לרחובות. "עצומות האינטרנט" האלה (שנפתחות כמה מהן בכל נושא ותת נושא וחותמים עליהן עשרות עד מספר מאות מצומצם של אנשים) הן פשוט קשקוש.
עצומה חדשה כנגד החוק 495336
מסכים, תיפתח עצומה לאיסור על עצומות אינטרנטיות לאלתר!
עצומה חדשה כנגד החוק 495337
זה לא יהיה אפקטיבי. תפתח קבוצה חדשה ב-FaceBook התומכת בהגברת האפקטיביות של עצומות אינטרנטיות וישא"ק!
עצומה חדשה כנגד החוק 495340
מה זה וישא"ק?
עצומה חדשה כנגד החוק 495341
ויפה שעה אחת קודם.
עצומה חדשה כנגד החוק 495350
ניסיתי פעם לפתוח עצומה כזאת.
היא לא עברה ניתור. כנאה שלמישהו שם אין חוש הומור.
עצומה חדשה כנגד החוק 495556
הדרך היחידה להתנגד לחוק הזה היא לסרב לתת את טביעת האצבע שלך. כמו בתחומים אחרים שנוגעים לחרויות הפרט בישראל כך גם כאן, ההתנגדות האפקטיבית ביותר, ובהעדר תרבות פוליטית אמיתית, היא סירובו של האדם הפרטי להשתתף או לשתף פעולה.
עצומה חדשה כנגד החוק 495581
זו לא הדרך היחידה או האידיאלית, אבל אם החוק יעבור בצורתו הנוכחית (או בניסוח דומה), זו אכן הדרך בה ראוי שהציבור יתנגד לחוק‏1.

_____________
1 מה שמזכיר לי את הדיון הישן ההוא על בריכות ומקפצות. זו דוגמא נפלאה לטענה שלי שם, שאומרת שיש מקרים בהם ראוי יותר "לעמוד על המקפצה" מאשר להפר את החוק בצנעה והרחק מעיני הציבור.
עצומה חדשה כנגד החוק 495709
ומה אם לצורך חידוש הדרכון יש למסור טביעת אצבע ? למדינה תמיד קל יותר להיטפל לבודדים. אתה היית נמנע מחידוש הדרכון (ולפקידה בשדה התעופה לא ממש אכפת למה אין לך דרכון בתוקף) ?
עצומה חדשה כנגד החוק 495710
לעזאזל המציאות המחורבנת הזו.
עצומה חדשה כנגד החוק 495856
לא רק, אפשר לדוגמה ללכת קודם לבג"צ ולהסביר שהדבר פוגע באופן ישיר בזכות לפרטיות שנמצאת ב"חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו". יש עורכי דין בקהל?
עצומה חדשה כנגד החוק 495817
עצוב לי שכך אתה חושב.
היסוד של הדמוקרטיה הוא ביכולת לעורר ולרתום דעת קהל. יש המון דרכים לעשות את זה. לכתוב לעיתונאים, אמצעי תקשורת, חברי כנסת, ארגוני זכויות אדם, או סלברטאים - חלק יהיו מספיק צדיקים או אופורטוניסטים כדי לפעול. אפשר גם לכתוב כתבות, לארגן עצומות, לארגן הפגנות (ואגב, עצומות האינטרנט מקלות מאוד על ארגון הפגנות).
וכמובן, ישנה גם האפשרות להתלונן על העדר התרבות הפוליטית בישראל. ממש הישראלי הקלאסי (לדג-נחש יש שיר על זה). זו בדיוק הגישה של "כולם מושחתים, אז למה בכלל להצביע?".
כן אני יודע, אתה עסוק מדי וזה לא ישנה כלום. אבל אולי בפעם הבאה זה כן יזיז משהוא. אומנם, היה יותר נחמד שמישהוא אחר היה מארגן את ההפגנה, או שדעת הקהל היתה יותר רגישה לזכויות הפרט, או שחברי הכנסת היו מבינים לבד. במדינות שבהם זה כן קורה, זה לא נובע מזה שהאנשים שם טובים יותר.
אני מאוד מתנצל על הטון האגרסיבי, מה שמגיע לך זה ח"ח על האיכפתיות, אבל איכפתיות לבד לא מזיזה שום דבר. ככה זה בחיים.
עצומה חדשה כנגד החוק 495841
על מה, למי ולמה אתה מגיב?

עצוב לך שאני חושב שעצומה מסוג מאוד ספציפי היא לא אפקטיבית (ואף מזיקה) ועצוב לי שמכך אתה גוזר אלף ואחת טענות שמעולם לא טענתי‏1.

זה מאוד יפה שאתה משחרר אגרסיות (גם בשביל זה המציאו את האינטרנט) אבל הטון האגרסיבי שלך מופנה כנגד איש קש. אמרתי משהו נגד כתיבת כתבות, נגד ארגון הפגנות, על כך שכולם מושחתים או על כך שאין מה לעשות חוץ מלקטר ולא לעשות כלום?

אתה יכול לא להסכים עם עמדתי כלפי אתר העצומות הנ"ל (יכול להיות שלדעתך זהו כלי אפקטיבי או בלתי מזיק), אבל התגובה האגרסיבית הזו שלך (עם הטון המתנשא משהו) היא חסרת הצדקה.

___________
1 לא רק שלא טענתי, הן אפילו הפוכות לחלוטין מהעמדות והטענות שאני מעלה שוב ושוב. הגברת השתתפותו של האזרח הפשוט בהליך הדמוקרטי של מדינתו זו אחת מהעמדות המרכזיות בעמדות הפוליטיות שלי.
עצומה חדשה כנגד החוק 495864
לא הסברתי את עצמי כמו שצריך.
מה שעצוב לי זה שלא נקטת אף אחת מהפעולות הללו (ארגון הפגנות, כתיבת מכתבים וכו') מצד אחד, ומצד שני קיטרת על התרבות הפוליטית בישראל (ובפרט על חוסר מודעות/מוערבות פוליטית אצל האזרחים). לפחות זה מה שאני מסיק מתגובותיך בדיון הזה. אם אני טועה אז אני שמח ומתנצל.
עצומה חדשה כנגד החוק 495879
ההתנצלות לא התקבלה.
עצומה חדשה כנגד החוק 496121
חוץ מחרון ועלבון, מה עשית בעניין?
עצומה חדשה כנגד החוק 496174
למה אתה שואל?
עצומה חדשה כנגד החוק 496496
אף שאני מניח שאפשר לפרש זאת כך, אין כל נימת הקנטה בשאלה.
אני באמת שואל מתוך עניין, ומלבד זאת, העניין הרי עלה לא?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים