497938
גם כן מחקר מקיף.
יש הרי עוד משתנים בחגיגה:
1) כל תושבי דונדין הם מאותו מוצא גנטי(סקוטים), בהרבה פעמים מחלות נפש קשורות לגנטיקה.
2) מה שיעור ההצלחה של מערכת החינוך שם לזהות בעלי אינטילגנציה נמוכה.
497947
דו"ח המחקר אמור להתפרסם בינואר בכתב העת American Journal of Psychiatry . עד אז עומדת לרשותנו התרשמות כללית מתוצאות המחקר רב השנים, ללא פירוט נוסף. יש להניח שעורכי המחקר שמעו על גנטיקה ועל סקוטים ולקחו משתנים אלה בחשבון. מחקר על אוכלוסיה של למעלה מאלף איש לאורך 35 שנים הוא בהחלט מקיף. כמובן שלכל מגיב כאן יש בן דוד גאון שנמצא בדיכאון, אבל זה מאפיין איילים בעיקר, ולכן לא סותר את המחקר.
497997
אחוז הסובלים מסכיזופרניה באוכלוסיה הוא בין 1% ל-‏1.5% (על פי ויקי). זה אומר שבכל משתתפי המחקר היו בערך כ-‏15 שלקו בסכיזופרניה. זה מספיק כדי להגיע לתוצאות מדויקות ולהסיק כאלה מסקנות? (או במילים אחרות, באמת מספיק מקיף?)
498046
לא מדובר רק בסכיזופרניה, אלא גם בדיכאון ובחרדה, ובתערובת שלהם. אחוזי הלוקים בהפרעות אלה הם הרבה יותר גדולים מאשר בסכיזופרניה בלבד.לפחות 25% מאוכלוסיית ארצות הברית (למשל) יסבלו בשנתון נתון מאחת ההפרעות הללו, אם באופן אפיסודי או בצורה כרונית.

498070
האם חרדה מוגדרת כהפרעה נפשית?
498098
חרדה פתולוגית לסוגיה היא הפרעה נפשית המשבשת את התפקוד היומיומי.

498062
יש משהו בדבריך. אני לא אלוף העולם בסטטיסטיקה אבל זכור לי במעומעם איזה חסם מרקוב וטעויות דגימה. צריך יותר מאלף איש למצוא במדויק שיעור של 1.5% באוכלוסיה. הרבה יותר מאלף.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים