טילים של שלום 500370
מתברר שכוונת הטילים היתה לגמרי הפוכה ממה שנדמה היה:
"משעל חזר ואמר שהוא "רצה לעשות פרובוקציה לישראל ולא העלה על דעתו שהיא תגיב בעוצמה כזאת". משעל ביקש ממנו להעביר ל"ראיס" סרקוזי את המסר שהוא "מעוניין להיות שחקן במזה"ת". לשם כך הוא מוכן לדבר עם ישראל על בסיס הכרה בגבולות 67'. משעל הוסיף שחבל על הזמן שישראל מכלה במשא ומתן עם אבו מאזן, שאינו ניחן בתכונות המנהיגות שהיו לערפאת. לדבריו, רק החמאס, שזכה לאמון הציבור הפלשתיני, יכול לספק את הסחורה."
(מתוך http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1052917.html)
טילים של שלום 500377
מה נדמה שהיתה הכוונה בירי טילים?
טילים של שלום 500384
זה היה בסרקאזם.
הכוונה המוצהרת ובפועל של החמאס היא השמדת מדינה ישראל תוך הרג וסילוק אוכלוסייתה היהודית. ירי הטילים הוא אחד האמצעים לכך. בשל כך בדיוק ובלבד הוטלו ההגבלות על הכנסת סחורות מסויימות לעזה.

בסתר, לאוזניים מערביות, כאשר חרב מונחת על צוואר האירגון, מצהיר חאלד משעל שבעצם הם רוצים להגיע להסדר עם ישראל תוך הכרה בה. מכאן ניתן להסיק ש''פרובוקציית'' ירי אלפי טילים על האוכלוסיה כאן, כוונה בעצם לקידום מטרה זו.
טילים של שלום 500386
אתה טוען שירי הרקטות של חמאס היה כדי להשמיד את מדינת ישראל ולהרוג ולסלק את האוכלוסיה היהודית?
טילים של שלום 500390
ירי הרקטות הוא חלק ממדיניות ההתנגדות, הוא פרובוקטיבי בדיוק כמו מתאבד בקניון הומה אדם.
אני חושב שאין שום דרך ניתוח לוגית למהלכים של אנשים שמאמינים שהם שליחי אלוהים.
טילים של שלום 500394
כנ"ל לגבי המהלכים שעושה ציבור המנחלים, הדתים לאומיים, בארץ. כדאי לוותר על הנסיון להגיע להבנה גם איתם. כל מי שדתי מדי, כלומר אינו בן עידן הנאורות כמוך- הפונדמנטליזם האיסלמי, האוונגליסטים הנוצרים וחלק לא מבוטל מהדתיים הלאומיים היהודים- כולם, לשיטתך, פועלים באופן שאינו בר ניתוח לוגי, כולם מנותקים מדי מהפוליטיקה ומההסטוריה כפי שאנחנו מכירים אותה והדרך לטפל בהם אינה יכולה לשלב רציונליות והבנה כללית של מניעהם. האם הבנתי נכון?
טילים של שלום 500399
לא בדיוק, אבל דומה.
אני לא מבדיל (מבחינה פסיכולוגית) בין רוצח תינוקות מהחמאס למתאבדי הכומר ג'ונסון (אני זוכר נכון?) במרכז אמריקה, למניחי המטען היהודים ליד בי"ס פלסטיני,לאלה שרצו לפוצץ את "כיפת הסלע" ולהביא מלחמת עולם אחרונה.
רציוניליות והבנה כללית למניעהם הם הכלים העקריים במלחמה נגדם, אבל אין דרך לצפות התנהגות עתידית של אדם שמוכן לתת הכל, חייו, חיי אחרים ואפילו בני משפחתו (כששמעתי על אותו אידיוט שקיבל אזהרה טלפונית וגרם למותם של נשותיו וילדיו, חשבתי על סיפור חנה ושבעת ילדיה).
רבים מהדתיים הלאומיים שאני מכיר, נאורים כמוני ומסכימים עם עקרונות הדמוקרטיה, אני מקווה שחלקם רב יותר.
טילים של שלום 500396
אני הייתי משתמש במקומך בניסוח: "אני חושב שאין לי שום דרך לנתח לוגית את המהלכים של ..". קצת צניעות.
טילי של שלום 500400
ברור לי, ולמי שמכיר אותי מעט, שאין לי שום דרך וכו'...
פסיכולוגים, קרימינולוגים, היסטוריונים צבאיים ועוד, חוברים לפעמים כדי לנסות לצפות מהלכים עתידיים של אובייקט, בדרך כלל אם יש הצלחות הרי שהן בגלל הכרת מהלכי עבר והשלכה לעתיד, קצת מסובך עם מתאבדים.
אני חושש שאין דרך לנתח לוגית...
טילים של שלום 500425
שלפת את ג'וקר ''הם דוסים מג'נונים'' מוקדם מדי.

פעולות חמאס הן רציונליות ולוגיות, וכפי שאמרת הן מכוונות לסילוק הישות הציונית מאדמת ההקדש. ירי הרקת לא נועד להרוג כל אחד מששת מליון (ברר..) היהודים שבישראל, אלא לאיים על חייהם, לפגוע בכלכלתם, ובעיקר - למחוק את חלומם כאילו יש להם סיכוי לחיות חיים נורמליים על הארץ הזו. הנורמליזציה עם ישראל (''תטביע'') היא המילה הגסה ביותר בערבית פוליטית, ואין כמו טפטוף פצצות מן האוויר כדי להילחם בה.
טילים של שלום 500412
גם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים