קבצן ומתמקח 501259
מוזרה לי ההתנייה של החמאס להפסקת אש, תמורת רגיעה לשנה אחת בלבד. הצד החלש, המובס מתנה בפנינו את ההצלה של עצמו, בכך שנאפשר לו לשוב ולהציק לנו בעוד שנה. פוס. משחקים מחדש. מי שמתנגד למלחמה וגם מצדד בתנאי הפסקת האש של חמאס, בהכרח מוצא את עצמו בסתירה בלתי ניתנת ליישוב.
קבצן אבל איסטניסט 501260
המשפט ההזוי ביותר שנשמע במלחמה הזו, ואומר הכל על החמאס,
אחרי כשבוע של לחימה, על רקע חורבות עשנות וקולות פיצוצים ברקע,
אחד, צועק זועם:
תפסיקו את זה לפני שזה יגמר באלימות!
קבצן אבל איסטניסט 501279
פלשבאק מוזר.
הזכרון המתעתע שלי מבזיק לי הומורוסקות של אפריים קישון בנוגע לדרישה הערבית מישראל להיכנע ללא תנאי אחרי שניצחה בקרב, ובנוגע לרתיעה האירופית מיהודים שאשכרה מגינים על עצמם (כולל האשמתם בפשעי מלחמה), וגם אחת בנוגע לאיומים הציורים של מדינות ערב לפני המלחמה - וחגיגות הניצחון שלהן אחרי המלחמה (בהתעלמות מוחלטת מתוצאותיה).
נדמה לי שזה התפרסם באלבומים ''אוי למנוצחים'' ו''סליחה שניצחנו''. עד כמה שאפשר לסמוך על זיכרון בן שלושים שנה, קישון רלוונטי יותר מאי פעם.
קבצן אבל איסטניסט 501281
וואלה, קישון במיטבו, תודה על התזכורת.
קבצן אבל איסטניסט 501282
תיקון: קישון כתב "אוי למנצחים", כמחווה ל"אוי למנוצחים" הרומי. (טל"ח).
מה נשתנה ? 501261
בסדר. הסטיקרים "אנחנו ננצח" של מלחמת לבנון השנייה התחלפו ב "ניצחנו", שניים מראשי החמס חוסלו ע"י חייל האוויר (זה היה יכול להיעשות גם ללא הכניסה הקרקעית), בניין אונרא על מאגרי המזון שבו עלה באש. מה עוד ?
קבצן ומתמקח 501263
למה אתה חושב שחמאס הובס? הוא ממשיך להפגיז את ישראל כמעט כמו בראשית המלחמה, עיקר כוחו הצבאי שלם וחבוי, הסימפטיה והלגיטימציה העולמית אליו התגברה, והוא עומד לזכות בהפסקת אש "משודרגת" שתתיר לו המשך בניין הכוח. כל שהחמאס צריך לעשות הוא לא להתחסל. עליו לשרוד עד לאחר הנסיגה הישראלית, לצאת מבונקר ולחגוג.
קבצן ומתמקח 501419
מלחמת לבנון השניה מוכיחה שאתה טועה. הנזק האדיר גורם בטווח הזמן הבינוני (ואולי גם הארוך) ללחץ פנימי חזק כנגד המשך תוקפנות.
קבצן ומתמקח 501423
רק בטווח הקצר, ידידי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים