הפצצה והאנטישמיות הערבית 50152
האנטישמיות בעולם הערבי הולכת ומתחזקת , ויותר ויותר ברור שהמדובר באנטישמיות מהסוג הנאצי שמטרתה להשמיד לא רק את הישראלים ( כמובן מאליו ) אלא גם את כלל העם היהודי . זהו סוג האנטישמיות של בן לאדן וכנופיתו ושל האיסלאם הפאונדמנטליסטי בכלל.
האיראנים מצידם מצהירים בריש גלי על כוונתם להשתמש בנשק הגרעיני כשיושג נגד ישראל. המנהיג האיראני רפסנג'ני ( שווקא נחשב משום מה כ"מתון") הצהיר במפורש שאיראן תשתמש בפצצה נגד ישראל וכי העולם המוסלמי יוכל לספוג התקפה גרעינית מישראל בעוד שישראל לא תוכל לשרוד אחר התקפה גרעינית מוסלמית.
האם זה נכון ? ברור שלא נוכל לשרוד אחר מתקפה גרעינית .
מאידך נראה לי שבידינו יש מספיק פצצות כדי להשמיד חלק גדול ביותר של המזרח התיכון ושל העולם המוסלמי שמעבר לו . השאלה היא אם יהיה מספיק זמן ויכולת ונכונות להטיל את כולם בעת הצורך.
נראה לי שהיכולת הזאת חייבת להיות בידינו כאמצעי הרתעה : לעולם המוסלמי כולו חייב להיות ברור שהוא לא יוכל "לספוג " מתקפה גרעינית מצידנו אלא יושמד רובו ככולו כתוצאה ממתקפה כזאת. כפי שמגדיר זאת ידיד שלי " אם אנחנו נלך , הם כולם ילכו איתנו".
הפצצה והאנטישמיות הערבית 50172
אם רפסנג'אני אמר דבר כזה, זה מעניין. למה הוא אמר את זה? אפילו התירוץ הקבוע של השגת פופולריות בציבור לא נראה לי שתופס כאן - כמה אירנים ישמחו שהנשיא שלהם שולח אותם למות עם היהודים? האפקט המעשי הכי גדול שאני יכול לראות להתבטאות כזו, הוא להגביר את הלחץ בעולם למנוע מאיראן השגת נשק גרעיני. אולי זו מטרתו של רפסנג'אני?
הפצצה והאנטישמיות הערבית 50249
המסקנה של כמה מומחי מודעין היא שכאשר מנהיגים מזרח תיכוניים אומרים משהו הם מתכוונים אליו ולא מתכוונים להפך הגמור ממה שמשתמע מדבריהם.
דעתי היא שרפסנג'ני התכוון בדיוק לכל מילה שאמר , וכך גם אנחנו צריכים להתכוון לכל מילה שאנחנו נאמר בנושא דהיינו : אם למישהו בעולם הערבי והמוסלמי יש איזו כוונה שהיא להטיל נשק לא קונבינציונאלי על ישראל או להביא להשמדתה גם בדרך "קונבנציונאלית" הוא יסתכן בכך בהשמדתו של העולם הערבי והמוסלמי כולו.
הפצצה והאנטישמיות הערבית 72429
מדינת ישראל יכולה לספוג כ - 4 פצצות אטום לפני השמדתה...
...אל תמעיט בערכנו...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים