העבודה 504356
בבחירות הקודמות הצבעתי למרצ בעקבות השיקולים שהובילו כאן את רוב האנשים - חילונים, ירוקים ולמרות זאת לא בהכרח סוציאליסטים או בעלי עמדות מדיניות יוניות. אבל מרצ היא היחידה שעוד נלחמת על הפרדת דת ומדינה ומורכבת מפרלמנטרים איכותיים וישרים.

כעבור שנה עבדתי כמאבטח, ובמסגרת תפקידי האזנתי לרדיו 10 שעות ביום. אני זוכר שלפחות שלוש פעמים ביום התעצבנתי על הצבעתי למרצ, זאת על אף שאני לא זוכר בדיוק למה (התנגדות אוטומטית לפעולות צבאיות, תמיכה באנאפוליס, חוק זכויות יוצרים וקיומה של זהבה גלאון היו העיקר). אז החלטתי לא להצביע להם שוב, לא משנה מה.

קצת סינדלתי את עצמי, כי לא מצאתי אלטרנטיבה ראויה. אז בסוף עשיתי אן דן דינו בין קדימה והעבודה ובחרתי בעבודה. אני מעדיף את לבני על ברק, אבל לא מסוגל להצביע לאנשים שמאחורי לבני. אז כמאמר כל הקלישאות, סתמתי את האף ושילשתי הפתק.
העבודה 504359
למה לא תי"מ, אם כך? או ששיערת שהם לא יעברו את אחוז החסימה (מה שאולי אכן קרה)?
העבודה 504405
מדברי זהבה (לפי מבזק החדשות ב- Ynet):
"התוצאות מראות שלכל מחנה השמאל יש בעיה ומרצ תצטרך להגדיר את עצמה מחדש ולחזור ליסודות האמיתיים שלה. היא צריכה לשבת באופוזיציה יחד עם העבודה ולבנות תשתית אידיאולוגית חדשה".

"לבנות תשתית אידיאולוגית חדשה" פירושו: ניסינו למכור לכם סחורה רקובה, לא הצלחנו ולכן עלינו לנסות למכור לכם סחורה אחרת (מן הסתם תהיה לא פחות רקובה).
אז שלא יעבדו עליכם.
________
יהודי, שנקודת אור גדולה עבורו הוא סילוקה של זהבה מהמשכן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים