גישה רעננה והגיונית 505072
שניים מתוך ארבעת הגורמים העיקריים לעימות המתמשך מול ישראל - אירן, סוריה, חיזבאללה וחמאס - עדיין לא הפנימו עמוקות את המסר מה אנו עשויים לעולל להם באם יהינו להתנכל למדינת היהודים בכל צורה.

אירן עם האטום, וסוריה גם, וגם המשחקים בנשק כימי וביולוגי, צריכות לקבל מסר חד-משמעי, ברור ופומבי, שיהדהד ממסכי CNN עד אל-ג'אזירה: ישראל לא תסבול אפילו שיגור טיל באליסטי אחד קונבנציונלי משטחם לכיוונה. לא סתם השקענו עשרות מיליארדים לאורך עשרות שנים במפעל בדימונה. תוקפנות עוינת כלפינו תביא בהכרח לשימוש קטלני בגרעין, נקי או מלוכלך, עם התראה מוקדמת לפינוי העיר קום/טהרן/דמשק/חאלב או לא, בעצם קלוט מכ"ם החץ את היציאה.

פלוס הבטחה אישית לחיסול הקברניטים ומשפחותיהם הרחבות בסגנון סרטי המאפיה. זו פוליסת הביטוח הריאלית להישרדות במרחב המזה"ת הפרוע. הקץ לעמימות - "אנחנו לא נהיה הראשונים להכניס נשק אטומי". במקרה הגרוע בהחלט נהיה הראשונים וגם האחרונים. ותשקוט הארץ 400 שנה. מסורת ולקח הירושימה ונגאסקי.
גישה רעננה והגיונית 505089
הייתי מוסיף שאי ממוש ההרתעה בגזרות לבנון ועזה בשנים האחרונות, הוא סימן די עצוב ליכולתנו להרתיע גם במושגים של עמות עם מדינה כאיראן כשהיא חמושה בנשק גרעיני.
בעבר ענה כאן לשאלתי אחד המשתתפים שבעיניו הפצצת טהרן כתגובה להפצצת ערינו בנשק גרעיני על ידי האיראנים תיחשב בעיניו לפשע מלחמה. (לא הצלחתי לאתר עד כה את התגובה הזאת, ואנסה עוד.)
גישה רעננה והגיונית 505092
תגובה 457009

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים