הא? 506167
יש דבר כזה לפי החוק הישראלי, "משחק אסור"? כלומר ממש משחק שאסור לשחק אותו, לא ברשות הפרט ולא באופן ציבורי? ומשחקי קלפים נכללים בהגדרה הזו? או שהכוונה להימורים באופן כללי?
כן, כן ולא, וכן. 506181
הא? 506182
החוק מטיל סנקציות גם על משחק אסור ברשות הפרט, ראה הוזהרת!

הא? 506183
לפי הקישור האמור, "משחק אסור" – משחק שבו עשוי אדם לזכות בכסף, בשווה כסף או בטובת הנאה לפי תוצאות המשחק, והתוצאות תלויות בגורל יותר מאשר בהבנה או ביכולת;
מכאן שלא המשחק הוא מה שהופך אותו לאסור, אלא אפשרות הזכיה בכסף, בשווה כסף או בטובת הנאה.
כלומר, אם אני משחק עם חברי בפוקר, מטיל קוביות בשבע פי שלוש, או אפילו מסובב רולטה, עדיין המשחק עצמו אינו אסור. אנחנו יכולים להמר בשטרות של מונופול, אשר עם תום המשחק חוזרים כולם לקופסת המשחק (או בגפרורים, כפתורים, רופיות וכו') והמשחק כשר למהדרין.
הא? 506184
לעומת זאת נראה שהערב תהיה הפרת חוק המונית בשמינית גמר גביע המדינה...
הא? 506190
רופיות הן גם כסף (מעט מאוד אבל בכ"ז)...
רופי הודי [ויקיפדיה]
הא? 506193
האמת היא שחשבתי על ניירות (תגובה 504325), ששוות עוד פחות מרופיות.
אבל גם על 100 RMB (שזה יותר מרופיות) תגיד לך המוכרת ש this is no money, no money, give me mole
הא? 506204
ומאידך, שש-בש מול אשתי, המפסיד שוטף כלים - אסור!

1 שיחקנו כבר מספיק כדי לגבש אסטרטגיות דומות, והניצחון מתחיל להיות תלוי כמעט לגמרי בקוביות.
2 היפותטי בלבד! מה אני נראה לכם, משפחת פשע?
הא, 506225
(וראיתם שיש פטור למשחקים פרטיים של חברים, כן? לא, רק כדי שלא בטעות מישהו יחשוב שהחקיקה בארץ *לגמרי* ירדה מהפסים)
אה. 506230
טוב שכתבת, כי זה מה שהתחלתי לחשוב.
הא, 506238
האם אין משמעות הדבר שניתן להגדיר את אותה אליפות כמשחק בין חברים, ובא לפוקר גואל?
הא, 506239
לא. השאלה אם מדובר במשחק בין חברים היא שאלה עובדתית שמנותקת מהשאלה איך מגדירים אותו מארגני האליפות. סעיף 230 לחוק העונשין קובע שהוראות הסעיפים האוסרים על משחקים אסורים (כלומר, סעיפים 225-228) לא יחולו "על משחק, הגרלה או הימור שנתמלאו בהם שלוש אלה: (1) עריכתם מכוונת לחוג אנשים מסויים; (2) אינם חורגים מגדר שעשוע או בידור; (3) אינם נערכים במקום משחקים אסורים או במקום לעריכת הגרלות או הימורים."
פרדוקס, 506240
כן, אבל אותו משחק שש בש בין ירדן לבין זוגתי נערך באופן קבוע בפינת האוכל של דירתם, ומכאן אותה פינת אוכל נופלת תחת ההגדרה "חצרים שרגילים לערוך בהם משחקים אסורים, בין שהם פתוחים לציבור ובין שהם פתוחים לבני אדם מסויימים בלבד, ואין נפקא מינה אם הם מוחזקים גם למטרה אחרת", כלומר הם "מקום משחקים אסורים", ולא תעמוד לזוג ניר-בוכבינדר הגנת סעיף 230.

לחילופין, גם מאורתו של נתן "דטרויט", משחק הקוביה יכולה להעניק אותה הגנה למבקרים בה, מכיוון שהמשחקים הנערכים בה הם:
(1) עריכתם מכוונת לחוג אנשים מסויים; (לא החוג שאני משתייך אליו, אבל בהחלט חוג מסוים).
(2) אינם חורגים מגדר שעשוע או בידור; (עניין של טעם. כל אחד ומה שמשעשע אותו)
(3) אינם נערכים במקום משחקים אסורים או במקום לעריכת הגרלות או הימורים. (כלומר, כל עוד קיימת הגנת סעיף 30, אזי זהו אינו מקום "שרגילים לערוך בהם משחקים *אסורים*")
פרדוקס, 506241
נו, ולכן יש תקומה למקצוע עריכת הדין, שאחרת היה השופט מזין את הנתונים למחשב, מריץ סימולציה בתוכנת MATLAW וחורץ דין בזמן פולינומיאלי.
פרדוקס, 506242
אני לא יודעת מה לזוגתך ולירדן, אבל לא הבנתי מה הבעיה. ירדן וזוגתך, שמשחקים שם באופן קבוע, הם חוג אנשים "מסוים" (כלומר, אני, כעוברת אורח אקראית לא יכולה להצטרף סתם כי מתחשק לי, נכון?), הם בגדר שעשוע ונערכים בבית פרטי (שהוא לא מועדון למשחקים אסורים, לא מקום לעריכת הגרלות או הימורים).

לעומת זאת, המועדון של אנשי ראניון פתוח לכלל האנשים. אתה (וגם אני, וגם ירדן) יכולים להכנס לשחק שם. אולי אנחנו לא *רוצים*, אבל חוק המועדונים מחייב את דטרויט להכניס אותנו למקום ללא אפליה, נכון? הכוונה ב"חוג אנשים מסוים", היא לכך שלא מדובר באירוע שפתוח לציבור הרחב. במקרה הזה, אין רלוונטיות לשאלה אם הציבור הרחב לא מעוניין להגיע למקום עם טיפוסים מפוקפקים. לפינת האוכל של ירדן הציבור הרחב, למיטב ידיעתי, איננו מוזמן.
פרדוקס, 506252
אז זהו, שלא. גם אותה מאורה של נתן ''דטרויט'', משחק הקוביה אינה פתוחה בפני כל מאן דבעי.
אם לא אשכח הערב, כאשר הספר יהיה מונח מולי, אצטט את ראניון, אבל בהחלט נדרשת סיסמא המוכרת רק ליודעי ח''ן על מנת להכנס בשערי אותה מאורה.
פרדוקס, 506253
אם כדי להכנס למועדון אתה צריך סתם לשכנע את אחד מחבריו לגלות לך את הסיסמה, זה כנראה בסדר.

אם כדי להכנס למועדון אתה צריך לשלם למי מחבריו כדי שיגלה לך סיסמה זו או אחרת, זה כבר מתחיל להראות כמו חוג ללא סגירות מספקת.
פרדוקס, 506263
למה אתה מתכוון באומרך "משכנע"?
פרדוקס, 506264
אתה צריך מילון לשפתו של דמון ראניון?
פרד 506282
גאה לומר שלא, תמהתי אם צפריר יודע, מסתבר שכן.
פרדוקס, 506266
לשכנע בעזרת נימוקים הגיוניים, או (למרות שזה לא יפה לכתוב את זה באייל) לנסות לפנות אל השכל. אפשר גם לנסות לרמות.

אה, וכן, אני מניח שגם המשמעות הראניונית של ''משכנע'' תעזור.
פרדוקס, 506268
''משכנע'' בשפתו של ט. כרמי הוא אקדח.
פרדוקס, 506272
פרדוקס, 506302
ט. כרמי? אלמוני בתחת שלי תגובה 123565
פרדוקס, 506379
טוב, אז לא זכרתי באותו ערב, אבל אני כאן:

"ובכן, ג'ק "הקצב" מיושב לו במכונית מחוץ לפתח המוסך ברחוב ה-‏52 שעה שהחלוד ואנכי קרבים ובאים, והוא אומר "קנזאס סיטי" שעה שאנו חולפים לידו, ומשמיע את המלים חרש-חרש כיוון ש"קנזאס סיטי" היא סיסמת הלילה"

___
"לחץ דם", מתוך "ברנשים וחתיכות", תרגום א. כרמי, הוצאת מזרחי 1987
פרדוקס, 506380
אם ככה, ייתכן שהברנשים לא מבצעים עבירה של השתתפות במשחק אסור באותה סיטואציה. למה זה נשמע לך כל כך מופרך?
פרדוקס, 506381
למה זה נשמע לי מופרך? אולי בגלל מה שדיימון ראניון עצמו כותב כמה שורות מעל הקטע שציטטתי: "משחק הקוביה נערך בלילה זה מעל למוסך אחד ברחוב ה-‏52, אף שלפרקים נאספת החבורה דוקא מעל למזללה ידועה ברחוב ה-‏47, או בקיטון האחורי של חנות-טבק מסוימת בקצה רחוב ה-‏44. בעצם עלול משחק הקוביה של נתן דטרויט להערך בכל פינה וחור, כיוון שנתן דטרויט זה מחליף את המקום בכל לילה ולילה, מאחר שאין כל טעם לשרוץ במאורה אחת קבועה למשחק קוביות, עד שבאים הכפתורים ומתלבשים עליה ועל כל אשר בה."

אז נכון שמדובר בארה"ב שם החוק הישראלי לא חל, אבל צריך לזכור גם שאחד משיאיו המקצועיים של ראניון העיתונאי הוא סיקור משפט, לא פלילי כי אם משפט על העלמת הכנסות, או כפי שכתב זאת ראניון: "הדוד סאם אומר שאל קפונה חייב לו 215 אלף דולרים, מהכנסת שש שנים שהגיעה למליון ושלושים ושמונה אלף דולרים."
1 506383
קודם כל, לא רק שאני לא מכירה את הדין האמריקאי, אני עוד פחות מכירה את הדין האמריקאי בתקופה הרלוונטית. לדעתי אלכוהול היה אסור אז, לא? זה מסביר למה דטרויט הרגיש צורך לזוז ממקום למקום. בנוסף, גם אם נפנה לדין הישראלי, שים לב שראניון בעצמו כותב שאין טעם לשרוץ במאורה אחת קבועה למשחק קוביות. ולמה זה? כי אם שורצים במאורה קבועה אחת למשחק קוביות, הרי שמדובר במקום המשמש לעריכת הימורים. טה-דה!‏1

הנקודה שלי, אגב, הייתה אחרת - בהחלט ייתכן שגם עבריינים (או פושעים זוטרים) ינהלו משחקי הימורים שלא נופלים במסגרת האיסור, או כי הם הצליחו למצוא את הפרצה בחוק או כי באמת מדובר במשחק חברי בין פושטקים.

ודימון ראניון תותח על שחבל.

1אני לא מאמינה שאני מנסה לנתח משפטית סיפורים של דימון ראניון. כמה נמוך אפשר לרדת? אללי.
1 506385
עד שקראתי את הערתך (‏1), חשבתי שזה נושא אדיר לעבודה לתואר,
עוד חושב כך (:
1 506386
זה באמת נושא אדיר! אני אנסה לזכור אותו אם אני אעשה יום אחד סמינריון בנושא ספרות ומשפט, או עיתונות ומשפט‏2.

2רק שאת התואר הנוכחי כבר גמרתי, ולמרבה הצער, את שני הסמינריונים שכתבתי בנושאים שקשורים לעיתונאות ומשפט כתבתי על דברים יותר אקטואלים ופחות יצירתיים.
פרדוקס, 506411
זה הזמן לראות ולשמוע את מרלון ברנדו, הלא הוא סקיי מסטרסון, שר לגבירת המזל במשחק הקובייה שמכריע שאירגן נתן סינטרה http://www.youtube.com/watch?v=xVlQXvrWC_A
menage a trios! 506726
פרדוקס, 506254
זוגתך היא אשתו של ירדן? ואללהת דברים מעניינים מתרחשים מתחת לפני השטח.
פרדוקס, 506274
למה לעשות מכל פליטת קולמוס פרוידיאנית מטעמים? למה?
I did not have sesh-besh with that woman 506289
!
הא? 506292
נוסטלגיה: במהלך השירות הצבאי פיתחנו, א"א ואני, גרסא נטולת מזל למשחק השש-בש. כל שחקן יכול, בתורו, לבחור איזו תוצאה שהוא רוצה בקוביות; אבל אסור לחזור על אותה תוצאה פעמיים לפני שמיצית את כל 36 האפשרויות. התוצאה היא משחק אסטרטגי למהדרין, ו-א', שהיה שחמטאי חובב, היה טוב ממני בהרבה גם במשחק הזה.
הא? 506296
36 אפשרויות?
(אני מכיר 21)
הא? 506297
הנח שכל קוביה היא בצבע אחר. "שלוש כחול - ארבע אדום" היא תוצאה שונה מ-"ארבע כחול - שלוש אדום". (לכן "דאבלים" הם נדירים יותר - התוצאה 3:3 מופיעה רק פעם אחת מתוך ה-‏36, ואילו התוצאה 4:3 מופיעה פעמיים, כמו בדוגמא לעיל).
הא? 506298
כן, תארתי לעצמי שזאת התשובה.
הא? 506299
אני מגיש את מועמדותכם לפרס ''מלך הגיקים''. קוראים יקרים, נא הוסיפו כאן את הסיפור הגיקי שלכם.
הא? 506300
אני אמשיך לשמור בסוד את סיפורי הגיק שלי ובוא נתרכז במידע יותר חשוב: איזה טקס חניכה אני צריך לעבור כדי לזכות מטעמך בתואר "cool, נרפא סופית מהגיקיות"?
הא? 506404
היינו חמישה טוענים לכתר בתחרות שהיום בטח היו קוראים לה "תחרות גבר-גבר בחסות ...". אני אפילו לא בטוח אם כבר התגלחתי באותו זמן, ועם בנות דיברתי עד אז בקושי עשר מילים, אולי אחת עשרה. אצלנו בהכשרה, בימים ההם, היה מבחן בשלושה שלבים שאת הראשון שבהם אני עוד זוכר: לשתות בקבוק ג'וני ווקר שלם מהארגז שהחבר'ה סחבו מהמשטרה הבריטית. במטושטש, אני זוכר גם שאחרי שהייתי היחיד שהצליח לשתות הכל עד הטיפה האחרונה - התנדנדתי, הלכתי בזיגזגים ונפלתי אחת לכמה צעדים. בשלב השני היה צריך לעשות איזה משהו עם דוב רעב ובשלישי משהו עם זקנה בת 98 ממועצת הפועלות, אבל הזכרון שלי כבר לא מה שהיה פעם. עד היום לא ברור לי למה כולם התפוצצו מצחוק כשצלעתי ויצאתי אחרי שעתיים מהמערה של הדוב, כולי חבול וזב דם, ושאלתי איפה הזקנה שאני צריך ללחוץ לה את היד - שנגמור עם זה כבר, לעזאזל!
הא? 506303
"גיק" בניגוד ל...חסר מקוריות וידע?
הא? 506304
התקבלת.
הא? 506305
fool is cool
Cool and cold 506306
כשחורף גרעיני ישרור כאן ותישאר חללית מילוט אחת המיועדת לקומץ בעל ידע ויכולת ישום שיאפשרו להתחיל הכל מחדש בפלנטה אחרת, אין לי ספק שהאלמוני ההוא לא יכלל בל"ו ההם וישאר לקפוא כאן. נראה מי יצחק אז!
Cool and cold 506307
בסדר, נראה.
Cool and cold 506331
נראה? אתה כבר יכול לראות אותנו הגיקים מתאמנים בלהתחיל הכל מבראשית, לקראת הטיסה: http://vimeo.com/3365942 . נו, מתחיל להצטער?
Cool and cold 506332
כל כך הרבה עבודה בשביל להכניס את החברה שלך לטיפול נמרץ. זפטה טובה אחת משיגה אותה תוצאה בהרבה פחות מאמץ. אבל אף אחד לא אמר שגיקים לא יודעים לעשות דברים יפים.
Cool and cold 506314
תיזהרו בדרך\שם לא להפוך לסוד מודיעיני של המעצמה השכנה <תגובה 2328
הא? 506308
לא יודע אם זה מועמדות למלך הגיקים. אבל בהמשך לסיפור על הגירסה המתקדמת של השש בש, אני ניסיתי להנחיל ארץ-עיר אותיות סופיות. אחרי שהמשחק המקורי איבד כל עניין אחרי שכל השחקנים הגיעו לרמה שבה הם שולפים מהזיכרון תשובה לכל אות.

הגירסה שלי לא התקבלה כי כנראה ששאר השחקנים העדיפו את המצב הקודם, שבו אמנם המשחק מאבד מערכו אבל הוא פחות מענה את המוח. אני האשמתי אותם בחוסר ספורטיביות.
זה השלב לעבור לגירסת הארץ-עיר-שואה 506309
זה השלב לעבור לגירסת הארץ-עיר-שואה 506316
איך משחקים?
בדיוק אותו הדבר. 506319
בדיוק אותו הדבר. 506323
ובאיזה שלב נכנסת השואה לעניין?
בדיוק אותו הדבר. 506324
אאאאאאאאאאאאאאא-לף.
...
...
סטופ!
ד'.

ארץ - דנמרק, עיר - דבלין, שואה - דכאו

דדדדדדדדדדדדדדדדדד-לת!
...
...
...
...
סטופ!
ת'.

ארץ - תורכיה, עיר - תל אביב, שואה - תאי גזים.

(והמהדרין משחקים - ארץ, עיר, שואה, מחלות מין)
בדיוק אותו הדבר. 506325
(והסוטים משחקים: ארץ, עיר, תנוחה...)
בדיוק אותו הדבר. 506326
מעבר לקוריוז, זה לא נשמע מאתגר במיוחד.
אבל הרעיון של קטגוריות שבהן רק צריך להעלות אסוציאציות מעניין. חבל שכבר אין לי עם מי לשחק ארץ-עיר יותר.
בדיוק אותו הדבר. 506327
זה לא אמור להיות "מאתגר במיוחד" (לפחות לא יותר מארץ-עיר הרגיל), רק לפתור את הבעיה שבה כל המשתתפים כבר מכירים 22 מונחים רלוונטים בכל קטיגוריה (פשוט מחליפים אותן) והתחרות הופכת להיות מי כותב מהר יותר.
זה השלב לעבור לגירסת הארץ-עיר-שואה 506387
אני שיחקתי פעם (והוכיתי שוק על ירך) ארץ-עיר-חלקיק אלמנטרי-סטיה מינית.
מה שאני זוכר מאותו משחק: סטיה מינית בה'- הלקאה אירוטית.
זה השלב לעבור לגירסת הארץ-עיר-שואה 506398
סטיה מינית בה'- התנוחה המסיונרית.
זה השלב לעבור לגירסת הארץ-עיר-שואה 506424
סטיה מינית זה קל (למרות שהמשחק יכול בקלות להדרדר לויכוח. האם "הומוסקסואליות" היא תשובה לגיטימית?)

אבל מה זה חלקיק אלמנטרי בה' ?
זה השלב לעבור לגירסת הארץ-עיר-שואה 506430
היגס
האדרון 506432
השתנה הדדית 506435
האדרון 506440
כל העסק הזה של פיזיקה חלקיקית תמיד נראה לי קצת מפוקפק. יש לי הרגשה שכל פעם שאני משוחח עם פיזיקאי הוא ממציא שמות של חלקיקים תוך כדי השיחה. ההמצאה החביבה עלי ביותר היא ''קווארק קסום'' - אין לי מושג מה זה אומר, אבל זה נשמע כמו דמות מהארי פוטר.
לא חוכמה 506444
האדרון הוא לא חלקיק אלמנטרי, אלא סוג של חלקיק לא אלמנטרי (זה כמו שהגליל זה לא עיר בג'). אם אנחנו כוללים חלקיקים לא אלמנטרים, אז זה באמת לא חוכמה.
לא חוכמה 506450
האמן לי שזו עדיין חוכמה. חוכמה גדולה אפילו.
לא חוכמה 506472
חוכמה חוכמה, נראה אותך מוצא חלקיק לא אלמנטרי ב-צ', ו' או ט'. שלא לדבר על כ'.
לא חוכמה 506475
מה עם ע'?
לא חוכמה 506479
ענבר (אלקטרון, בעברית). או ביידיש- עלעקטרון.
למען האמת, מדגם מהיר גילה כי בערך חצי מהאותיות או שאין חלקיקים, או שאני לא זוכר.
גם כן חלקיק עאלק. 506526
ראית פעם אלקטרון? אין לך ברירה אלא להודות שלא. לכן: עאלק טרון.
גם כן חלקיק עאלק. 506529
אני ראיתי פעם ערימה של כאלה.
(מי שלא מבין שלא יתעסק עם שלוש פאזות).
לא חוכמה 506578
כחול אנטי-ירוק.
אלמנטרי.
לא חוכמה 506477
הגליל זה סוג של לא עיר?
כבר עבר זמן מאז שלמדתי לאנלוגיות של הפסיכומטרי, אולי אני לא מעודכן.
זה השלב לעבור לגירסת הארץ-עיר-שואה 506480
אומרים לי ש"האדרון" הוא לא חלקיק אלמנטרי, אבל זה עשה לי אסוציאציה: לנאורים שעבורם "הומוסקסואליות" אינה סטייה, "הארון" הוא סטייה.
זה השלב לעבור לגירסת הארץ-עיר-שואה 506433
כל מה שתחת "חי" יכול להיות מייד גם סטייה מינית, לא? טוב, אולי "וירוס" לא.
זה השלב לעבור לגירסת הארץ-עיר-שואה 506456
כבשים זאת לא סטיה.

זאת נורמה.
זה השלב לעבור לגירסת הארץ-עיר-שואה 506457
האם וירוס עונה להגדרה:חי? {ל.ת.}
זה השלב לעבור לגירסת הארץ-עיר-שואה 506474
חוקרי ומבקרי ארץ-עיר מכל האסכולות מאוחדים בדיעה שלא.

חיות בו' באדיבות גוגל: וולאבי, וומבט, ויקוניה, ורדית.
הא? 506310
גיק אמיתי מוצא כל הזמן תשובות נדירות וחדשות כך שרק הוא מקבל נקודה עבור הערך לפחות לפי שיטת הניקוד שאנחנו הפעלנו.
אההא! 506311
תמי ואני המצאנו גירסא נחמדה לפוקר, מתחילים כרגיל, חמישה קלפים, מחליפים עד שלושה, עכשיו מותר להמשיך להחליף שוב ושוב,
הקלפים המיותרים חוזרים לקופה ומשמשים לחלוקה מחדש, יתרון גדול לאסטרטגים ובעלי זיכרון.
הא? 506301
Simple - define each player as a company, and play in the stock exchange. This play is apparently allowed.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים