30 שרים 507412
נדמה לי שגם בממשלת שרון כיהנו 30 שרים.
30 שרים 30 שירים 507413
עם שרה שרון שרים יותר משלושים.
30 שרים 30 שירים 507417
עם אריאל שרון כצמח חי מזוררים עמרי וגלעד כל חודש כ-‏70K ש"ח לחשבון הבנק הפרטי מכספי משלמי המיסים.

אבא גנוב.

(ואולמרט יהא זכאי לכ-‏2 מיליון ש"ח בשנה הוצאות לשכה. עד להרשעתו בפלילים. בדומה לקצב)

מה שמצדיק מס הכנסה, מס על רווחי הון, בלו, מע"מ, מס בולים, אגרות, היטלי בניה, משמעת מים, בונוסים לפקידי בנק ישראל, מימון מלגזן ליכודניק בנמל אשדוד/חיפה/מאות חברי העבודה בוועד חברת החשמל. הכל מכיסינו.

כי זה נורמלי לגמרי, ועובר ככה ליד, שמתוך 13 חברי סיעת מפלגת העבודה 8 תומכים בממשלת הימין שבה יש להם 5 שרים ועוד קצת כיבודים. ברוורמן למשל לא מוקע אל צלב הקלון הציבורי כפי שהוא ראוי לו. ככה זה בתרבות שנחום ברנע מקבל את פרס ישראל על שתיקת הזחלים, השתקת המתנגדים, שיתוק המדיה ואילחוש כל החושים הציבוריים.
30 שרים 30 שירים 507436
מילא כל אלו, מישהו מוכן להסביר לי מהו התירוץ הרשמי שמחיר הדלק לא ירד בעקבות התרסקות מחיר הנפט, אלא עלה?
שתי הערות 507476
א. במחילה ממך, אנא הניחי למשפחת שרון בצערה. כל אדם שלא הגיע למעלתו של מר אריאל שרון ושאר ה"מורמים מעם" כבר היה זוכה להגיע לקבר ישראל ומשפחתו היתה זוכה להתנחם בקרב שאר כל ישראל. דוקא ברגעים הנדירים בהם משטר המעמדות בישראל פוגע דוקא במעמד הברהמינים, מצאת לנכון להתגולל עליהם?

ב. בעניין זה רציתי להביא עוד סיפור המוכיח שסדנא דארעא חד הוא: חברת הביטוח AIG עמדה לא מזמן בפני פשיטת רגל. כדי למנוע מפולת של חברות ביטוח, הזרים הממשל האמריקני הון תועפות כדי להציל את החברה מחובותיה. וזאת לדעת, הבוחר האמריקאי, יותר מכל בוחר אחר בעולם מתעב שימוש בכספי המיסים שלו כדי להציל אנשים מתוצאות מעשיהם ובפרט אם אנשים אלו הם מה שנקרא "חתולים שמנים". והנה, הפלא ופלא, ביזיון עלי ביזיון, התברר כי בשנה בה כספו של משלם המיסים הוזרם כדי להציל את החברה מתוצאות "הצלחותיהם" של מנהליה, התברר שהללו חילקו לעצמם בונוסים בשיעור לא מבוטל כלל של מאה מיליון דולר אאל"ט. נבלה זו פרצה את הסכר ומהומת אלוהים איימה לבלוע את הברונים השודדים של הביטוח. חברי קפיטול התחרו זה בזה בגידופים ונאצות על השודדים בחליפות ואפילו הנשיא אובמה בניסוחיו החלקלקים והמשומנים תאר את המעשה הזה כמעשה שלא יעשה וקרא למנוע את הישנותו. מייד הצהירו חברי הקונגרס על מס בשיעור 90% שיחול על הבונוסים האלו וכל אמריקה האמצעית צהלה ושמחה לאידם של החצופים מהנהלת AIG. כאשר עין הסערה הציבורית חלפה, בשקט בשקט הכשילו הרפובליקנים את החקיקה הנ"ל בקונגרס, מנהלי AIG יהנו מן הבונוסים הנדיבים שלהם, הפוליטיקאים יגבו את הבונוס שלהם הן בדעת הקהל והן בתרומות נדיבות של הנוגעים בדבר, אובמה שמר על תדמיתו כמר נקי וכנציג אמיתי של האמריקאי מן הרחוב והציבור האמריקאי בכללו משוכנע שלפחות אצלו בבית הצדק גם נראה וגם נעשה. פלאי הקפיטליזם והשו"ח.
שתי הערות 507478
חשוב להדגיש כאן שאילולא ניתנו כספי הסיוע לAIG החברה לא הייתה יכולה לשלם את הבונוסים מפני שהייתה הופכת לחדלת פרעון, ולכן הבונוסים משולמים למעשה מכספי הסיוע.

אם כבר מדברים על פלאי השוק החופשי, תוכניות הסיוע והחילוץ השונות של הדמוקראטים מעשירות את "בעלי ההון" על חשבון כלל הציבור לאין שיעור יותר מהבונוסים. ברשת FOX מאשימים את אובאמה בספין. אני חושב שהם צודקים.

ובאותה הזדמנות, אני מניח שאתה מלין על אי מינוי שר בריאות מפני שאתה חושב שיש להוסיף לתקציב הבריאות, ושר חזק ידאג לאינטרסים של משרד הבריאות. בהקשר זה רצוי להזכיר שמדברים על גרעון תקציבי של כ-‏40 מיליארד שקל, וזה לפני תוכניות סיוע וחילוץ. על תצפה לגדולות ונצורות גם אם יהיה שר.
שתי הערות 507480
פלאי הקפיטליזם 507483
שוק חופשי זה כשהממשלה לא מתערבת ולא נותנת או לוקחת כסף מחברות ואזרחים ולא מצילה חברות מפשיטת רגל.

כאשר הממשלה כן מתערבת וכן נותנת כסף וכן מצילה חברות מפשיטת רגל זה בעצם לא שוק חופשי ומכאן שמעללי AIG, מופלאים ככל שיהיו לא ממש קשורים לשוק חופשי.
פלאי הקפיטליזם 507485
זה לא מדוייק. הממשלה (כמו גם עמותת גימלאי יפו, למשל) בהחלט יכולה להיות שחקן בשוק החופשי. זה איננו שוק חופשי רק אם הממשלה היא השחקן היחיד שמקבל בו החלטות.

אם להציל את AIG זה אינטרס של הציבור האמריקאי, אז הממשלה שם יכולה להציל אותה. הרי הממשלה שם בשביל לשמור על האינטרסים של הציבור. היא יכולה למשל לעשות זאת באמצעות רכישת השליטה בחברה והושבת נציגים בדירקטוריון שלה. רק כשהיא תעשה זאת בכל החברות ולא תאפשר פתיחת חברות אחרות, זה לא יהיה שוק חופשי.
פלאי הקפיטליזם 507494
כל זמן שהממשלה תומכת ומחלצת חברה בסדר גודל של AIG - זה איננו שוק חופשי. לא יכול להיות שוק חופשי עם ענקים כאלו. גם כשמגיעה חברה כמו וול מארט לעירה ומקימה שם חנות, זה מפסיק להיות שוק חופשי. לגודל יש עוצמה שמוציאה מהתחרות את רוב אם לא כל המקומיים. בדיון אחר הביא דרור קישור לדיון שהתקיים על הפטנטים בתחום התכנה; עורכי הדין שהשתתפו בפאנל -עורכי דין שעוסקים בפטנטים- ציינו שרק חברות בינוניות וגדולות יכולות להתמודד בפני תביעות שכל מטרתן לזרוק מתחרים מהשוק. לכן חופשיות השוק איננה בסביבה של דינוזאורים.
פלאי הקפיטליזם 507527
אף חברת ענק לא הוקמה כזאת.

אפשר לטעון שהאינטרס הציבורי הוא שיהיה שוק רק של ננסים: חברה מעל 10 עובדים תעבור לידים ממשלתיות. אולי זה נכון, אבל אז אני לא מבין איזה קפיטליסט מטומטם היה שוכר את העובד ה-‏11 ב"טבע" או במיקרוסופט. טוב, אולי האינטרס הציבורי הוא גם שלא יהיו "טבע" ומיקרוסופט.
פלאי הקפיטליזם 507538
איציק לא טען שקיומן של חברות־ענק אינו מצב רצוי אלא רק שהוא בפועל גורם לכך שהשוק לא יהיה חופשי. שוק חופשי אידאלי לא קיים בפועל (אלא אם כן נישאר עם שוק של ננסים).
פלאי הקפיטליזם 507550
אני בטח קצת מתבלבל.

1. מהמשפט הראשון אני מבין שקיומן של חברות ענק הוא מצב רצוי.
2. מהמשפט השני אני מבין שמצב אידיאלי הוא שוק של ננסים.

אז ראשית, נראה ששני המשפטים האלו סותרים זה את זה. שנית, המשפט השני לבדו מבלבל כי אם שוק חופשי אידיאלי הוא שוק של ננסים, אז לא יכול להיות גם דבר כזה. כי שוק שבו אסור לננסים לגדול לא יכול להיות חופשי. משל למה הדבר דומה, לאמירה שחברה חופשית אידיאלית היא כזו שבה כולם עושים כדברי.

בסוף, לפי כל ההגדרות, נראה שאין שוק חופשי. אבל אז, למה כל כך כועסים על AIG ונפלאות השוק החופשי.
פלאי הקפיטליזם 507563
נכון, אתה קצת מתבלבל.
1. קיומן של חברות ענק טרנס לאומיות איננו רצוי.
2. שוק חופשי בנוי באמת לאו דוקא מננסים שאינני מבין מה טיבם.
האם מפעל שעובדים בו 700 עובדים הוא ננס? אם המפעל הזה משפיע על השוק אז הוא גדול מדי. כמובן שחברות שמשפיעות על השוק הן חברות של עשרות אלפי עובדים, נתח שוק שמשפיע עליו ועוצמה פוליטית. תפיסת היד הנעלמה שהיא הרעיון של השוק החופשי מבוססת על יצרנים שאף אחד מהם אינו יכול להשפיע בעצמו על השוק.
אדם סמית בעצמו עמד על הבעיות של המבנה החברתי של בעלי ההון והשכירים שגם הם חלק מהשוק החופשי. הוא עמד על כך ששוק העבודה איננו כל כך חופשי.
הציון שלך של המילכוד של השוק החופשי: בחופש של גידול החברות והשפעת הגידול על כשלי השוק עד ביטול השוק החופשיהוא נכון.
זהו מילכוד 22 של השוק החופשי.
הכעס על AIG ונפלאות השוק החופשי נובע (אצל מי שמבין) מכך שהשוק הפך להיות חופשי רק לענקים מסוגה של AIG . ככל שהתאגיד גדול וחובק עולם יותר, הוא מפקיע את החופש השוקי לטובת עצמו.
אם נחזור לעניין הפטנטים: הם משמשים לתאגידים הגדולים לזרוק אחרים מהשוק. רעיון השוק החופשי על פי אדם סמית פועל בכיוון החיובי:יצרנים מנסים לייצר באופן היעיל ביותר ואת המוצרים הטובים ביותר והשוק יעדיף אותם. המצב בשוק של דינוזאורים הוא דהצלחת התאגידים נמדדת ביכולת הסאבוטז' שלהם לגבי המתחרים.
פלאי הקפיטליזם 507619
תודה. עכשיו אני מבולבל לגמרי,

1. אתה רוצה שוק שאין בו מקום לטבע, מיקרוסופט, סוני ו-AIG?

2. אתה רוצה שוק שבו חברות מעל 10 עובדים מולאמות?

3. אתה רוצה שוק?

4. אתה רוצה?
פלאי הקפיטליזם 507620
אני רוצה שוק שבו אני מוכר לעצמי. אין כמוך היודע לעוות ולסובב דברים. היכן ראית שאני רוצה חברות עד 10 עובדים והגדולות יותר מולאמות? דמיון הוא דבר מאד טוב אבל לא עד כדי כך.
1. כן. אני רוצה עולם שאין בו תאגידים כמו מייקרוסופט וAIG .
עולם בלי תאגידי ענק יהיה עולם טוב יותר והשוק יהיה שוק ולא פרסה. אני חוזר שנית: ככל שהתאגיד גדול יותר -כך הוא עוסק יותר בסבוטאז' במתחריו. גם תאגיד כמו וולמארט שלכאורה הוזיל את הדברים לצרכנען הפשוטים, הצליח לפגוע באופן מאד קשה בכל בעלי העסקים שאינם תאגיד שמסוגל להוריד לאדמה את מחירי התשומו8ת-כולל לחסל לא מעט יצרנים בארה"ב. אולי אתה רואה באדם שגר במדינה רק אזרח וצרכן. אני רואה בו עוד מספר מרכיבים, ביניהם גם עובד.
פלאי הקפיטליזם 507649
אני לא אומר ולא מדמין מה אתה רוצה. אני שואל אותך 4 שאלות ואתה עונה על אחת.

1. כן, אתה רוצה עולם שאין בו תאגידים גדולים.

2. האם אתה רוצה עולם שיש בו תאגידים פרטיים בכלל? אם כו, עד איזה גודל?

3. האם אתה רוצה עולם שיש בו שוק? אם כן, מה יקרה בו לחברות קטנות שהציבור כל כך אוהב את מוצריהן עד שהן נאנסות לגדול מעבר לגודל שאתה מרשה?

4. לי יש תחושה שאתה מדבר בסיסמאות ומזכיר כל מיני פילוסופים מתים (אדם סמית, ג'וזף הלר) בלי להגיד איזה עולם אתה באמת רוצה. אני לא מבין את זה. אולי כדאי שנפסיק?
פלאי הקפיטליזם 507670
אני מניח שאיציק כותב את התשובות על מערכת שמריצה DR-DOS, מחשש לתאגידים קיימים (ווינדוס, OSX) או עתידיים (אחת מגרסאות הלינוקס שעלולה חלילה להשתלט על רוב השוק), אז מן הסתם אחוז הצלחה של 25% הוא בסדר גמור.
פלאי הקפיטליזם 507677
איזו התבטאות לעניין! אני חוזר שוב על רוח דברי: אין לי טענות נגד ווינדוס של מייקרוסופט או כל תכנה אחרת שהם מפתחים; יש לי טענות נגד אלו שהם חיסלו וזרקו מהשוק.
פלאי הקפיטליזם 507693
לא ברור לי אם הבנתי:
יש לך טענות כלפי "המפסידים"?
פלאי הקפיטליזם 507755
שמות, חביבי, שמות.
ואיך זה שהמונופול העצום הזה לא מצליח לחסל את פיירפוקס, גוגל, לינוקס ועוד כמה דברים קטנים שלא היו *בכלל* קיימים לפני עשור ומשהו?
פלאי הקפיטליזם 507757
מיקרוסופט היא מונופול מוכרז כבר כמעט עשור ולכן יש כמה תחומים שבהם היא אינה חופשית לדרוס. לדוגמה: אין בכוחה למנוע בחוזה מיצרנית מחשבים מובילה למכור מערכת הפעלה חלופית. לפני עשר שנים היא עשתה פעולות דומות (והורשעה על כך)
פלאי הקפיטליזם 507760
אז אכן, פלאי הקפיטליזם: אפילו חברה שהפכה את בעליה לאחד מחמשת האנשים העשירים בעולם איננה חזקה מספיק כדי למנוע מהשלטון להטיל עליה הגבלים אם היא מפעילה כח שלא כדין למניעת תחרות.
פלאי הקפיטליזם 507762
חבל שאתה כל הזמן מדבר ושומע רק את עצמך. מייקרוסופט איננה המייצגת של תאגידי הענק בעלי העוצמה הפוליטית. האם אתה מעלה בדעתך שממשלת ארה"ב או האיחוד האירופאי היו מנהלים מאבק נגד מגזר הנפט או הנשק? האם בארה"ב היה איזה מימשל שנאבק נגד מספר התאגידים ששולטים בשוק הגרעינים? האם שמעת פעם על הלובי הצבאי-תעשייתי בקונגרס? על לובי חברות הנפט? איזו תחרות חופשית יש במצב הזה? האם משכנעת אותך התחרות החופשית בין בואינג ולוקהיד מרטין? היא איננה.
פלאי הקפיטליזם 507764
מעניין. הבה נתחיל מדבריו של אחד, איציק ש., כפי שהובאו מוקדם יותר בדיון:
"קיומן של חברות ענק טרנס לאומיות איננו רצוי.".
"כן. אני רוצה עולם שאין בו תאגידים כמו מייקרוסופט וAIG .
עולם בלי תאגידי ענק יהיה עולם טוב יותר והשוק יהיה שוק ולא פרסה."
מה הקשר לבואינג ולוקהיד-מרטין, שאינם "חברות ענק טרנס-לאומיות", אלא דווקא "חברות ענק לאומיות", ומה פתאום אכפת לך מה"שוק" של מערכות נשק מתוחכמות?
ואם *אתה* דווקא הבאת כדוגמה את מיקרוסופט ו-AIG, מה אתה רוצה מחיי, חוץ מלהסיט את הדיון לנושא אחר?
פלאי הקפיטליזם 507765
ושאלת בונוס למתקדמים:
למה נעלמו התאגידים של רוקוול ומקדונל-דאגלס, וכיצד נכשל הלובי הצבאי-תעשייתי בהגנה עליהם?
פלאי הקפיטליזם 507817
(שתיהן נרכשו על ידי/מוזגו לתוך בואינג. פספסתי משהו?)
פלאי הקפיטליזם 507932
לא פספסת כלום. חלק נכבד מן החברות שבזמן אייזנהאואר נחשבו לכאלה ששולטות בשלטון פשטו את הרגל או נאלצו להימכר (כולל פיטורים המוניים) כשלא פרנסו את עצמן. מה שניסיתי לציין הוא שההתייחסות לכלל חברות הענק כאל יצורים ששולטים בשלטון היא שגויה מעט. למיטב ידיעתי גם אם תבדוק כל 10 שנים מיהן חמש החברות הגדולות, מאז תחילת המאה שעברה, התוצאה תראה שינוי גדול, ובמקרים רבים הענקים של דור אחד קורסים בשני.
פלאי הקפיטליזם 507934
התחלופה הגבוהה הזו אופיינית גם (להבדיל) למאפיה. זה עדיין לא אומר שאין לה השפעה. וזה עדיין שאי־אפשר לדבר במקרים רבים על ה"מאפיה" כגורם בעל אינטרסים.

כמוכן אם חברה אחת ממוזגת לתוך חברה אחרת האם היא חדלה מלהתקיים? מיזוג עם חברה אחרת נפוץ הרבה יותר מפשיטת רגל.
פלאי הקפיטליזם 507935
עם זה אין לי בעיה, אני רק חושב שהדוגמאות שלך לא לגמרי מתאימות (עד כמה שאני יודע, רוקוול ומקדונל-דגלאס לא היו במצב שלא פרנסו את עצמן בעת המיזוגים עם בואינג). המיזוג של מקדונל עם דגלאס אולי יותר רלוונטי.
פלאי הקפיטליזם 507779
רצוי מאד, טווידלדי, שתקרא את כל הפתיל. דברי שציטטת היו תשובה למסביר לצרכן. הוא שאל לגבי מייקרוסופט. עניתי שעדיף שלא היתה בממדיה ובדומיננטיות שלה בתחום תכנות ההפעלה.כמו שענו אחרי, היא חברה צעירה ואין לה את העוצמה הפוליטית שיש לתאגידי ענק ותיקים ולתאגידים ששהם חלק ממגזר: הצבאי -תעשייתי, מגזר הנפט, הגרעינים, המגזר הפיננסי שנעשים נסיונות בארה"ב להציל אותו ולשמר אותו בממדיו וכו'.
בואינג ולוקהיד מרטין הן חברות בעלות מעורבות רבה בפוליטיקה האמריקאית ולכן גם האינטרסים הלאומיים האמריקאים מושפעים מהתעשיה הזאת. קרא את נאום הפרידה של אייזנהאור או תקשיב לו:
פלאי הקפיטליזם 507782
בנוסח הראשון של נאומו אייזנהאור התכוון לדבר על השילוב צבא-תעשייה-פוליטיקה. יועציו שכנעו אותו למחוק את הפוליטיקה.
פלאי הקפיטליזם 507784
נאום מרשים בהתחשב במנהג האמריקאי לא להשתמש בהתבטאויות חדות אלא בקלישאות ולהשתדל לא לקלקל את החגיגה. מה שכתבת מוסיף לייחוד של הנאום הזה.
קפיטליזם של אסונות 509626
אייזנהאור הזהיר נגד הממסד הצבאי-תעשייתי בגלל שלמגזר הזה יש תמריץ כלכלי באי-יציבות ומלחמה. נעמי קליין טוענת שישנה סכנה רחבה יותר: גופים ואנשים שמרוויחים מקפיטליזם-אסוני. מחיר הנפט עולה כשקורה אסון - מלחמה, פיגוע, אסון טבע, מניות של תעשית הבטחון ונשק עולות כשיש מלחמה, וחברות תרופות מרוויחות ממגיפות (צ'אבז, אחמדיניג'אד, פוליטיקאים בכירים שקשורים לתעשיות הללו וכיו"ב). אגב, העימות הקטן שלה עם העיתנואי השמרן אנדרו סאליבן מדגיש, לאור מה שקורה עכשיו, את מופרכות הטענה שלו שאנשים צריכים לדאוג לעצמם ולא לסמוך על הממשלה, אבל גם הטענה של קליין נראית לי קצת קיצונית אבל אולי צריך לקרוא את הספר שלה.
קפיטליזם של אסונות 509634
יש לי את הספר שלה וקראתי אותו. ספר מאד מעניין ומגובה בתיעוד רב. במכון קאטו נכתבו מאמרי ביקורת נוקבים ונעמי קליין ענתה באתר שלה בהרחבה. אני מניח שחלק מהויכוח על הספר מתנהל ללא קריאת הספר כמו הויכוח על חומסקי באייל, על פי מה אומרים עליו פול ג'ונסון והנטינגטון.
קפיטליזם של אסונות 522353
הנה היא שוב: נעמי קליין רוצה למשוך את סרטה מפסיטבל טורונטו בטענה ש"הבעיה אינה עם הצגתם של סרטים ישראליים במסגרת הפסטיבל הרשמית...אלא עם הסרטים הישראליים שיוצגו בשבוע תל אביב, שבא לטענתם, לקדם את מיתוגה של תל אביב וישראל כמקום נאור וליברלי במקום לקיים דיון ביקורתי על הכיבוש." http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,636,209,3960...
קפיטליזם של אסונות 522358
נעמי קליין אינה אוהדת גדולה של מדינת ישראל- בעיקר של מדיניותה.
בקישור בעכבר העיר היא מצויינת כמבקרת תרבות. נו באמת..
הנה מה שהיא אמרה על פרסום סיפרה בעברית וביקוריה בישראל.
באופן כללי אני משתדל לא להסתפק בקריאה על, אלא גם לקרוא ולשמוע דברים מפי הסוס.
אגב, גם בעניין המהומה שקמה סביב המאמר בעתון השוודי: קראתי את התרגום באיזה מקום- אינני זוכר היכן. אני מציע לקרוא אותו. אינני בטוח שיש שם אנטישמיות.
קפיטליזם של אסונות 522486
קראתי רק קטע קצר מהמאמר, כמובן בתרגום, ובכל זאת התרשמתי בהחלט שהוא אנטישמי (וזו איננה התרשמות שרווחת אצלי במיוחד). מה ששכנע אותי היה הקישור בין ההאשמה על חיילי צה"ל לבין ההאשמה (או אולי כבר ההרשעה) לרב סוחר האיברים מארה"ב.
מאידך גיסא, ההתקפה על הממשלה השוודית, שבאה במקום תביעת דיבה לעיתון ובמיוחד לעיתונאי, מאוד מדאיגה אותי. האם יש לצבאנו מה להסתיר גם בהקשר הזה?
קפיטליזם של אסונות 522488
לצבאנו אין מה להסתיר (אני מקווה), אבל לשרינו היתה הזדמנות להפגין את חוכמתם.
קפיטליזם של אסונות 522491
אבל אם אין לו מה להסתיר, מדוע מתמהמהת התביעה?
קפיטליזם של אסונות 522493
זה לא תלוי בשר הביטחון?
קפיטליזם של אסונות 522508
מכיוון שבכתבה אין כמעט עובדות.

זה נכון שמתישהו ב־1992 פלסטינאי אחד (אני לא זוכר כרגע את שמו, אין לי את הדיווחים מול עיני) נהרג. זה נכון גופתו הוחזרה למשפחה רק כעבור כמה ימים. זה נכון שהגופה היתה במצב גרוע. זה נכון שגורמים שונים טענו מאוחר יותר שאיברים מהגופה שימשו להשתלות.

(יש גם הסברים אחרים למצב הגופה: ניתוח לאחר המוות כדי לברר את סיבת המוות. או לחילופין, האפשרות החמורה יותר: הקשר לפרשת יהודה היס)

יש מעט עובדות לא נכונות בכתבה:

* המשפחה לא טוענת שאברי הגופה שימשו להשתלות. זה כבר לא היה מעשי. (המשפחה כן טוענת שחסרים איברים ודורשת חקירה)
* ?

לכן יש סיכוי סביר שתביעת דיבה תיכשל. די מסוכן להגיש תביעת דיבה נגד מי שמפרסם כתבה "אומרים שאחותך זונה". הוא בסה"כ מצטט שמועות. זה שהוא לא טרח לבצע את המחקר המינימלי ולברר שאין לך אחות לא אומר שהכתבה שלו שקרית. אם תתבע אותו הוא ינפנף בכך שהוא שמע מפי מספר אנשים שאחותך זונה.

הנקודה הבסיסית היא שהכתבה היא חובבנית להחריד. היא התבססה על שמועות ולא חשפה אפילו עובדות ידועות למדי. מכאן שהתגובה המתאימה היא באמת האשמתו של הכתב באישומים מקבילים.
קפיטליזם של אסונות 522559
מה פירוש להאשים את הכתב באישומים מקבילים? לכתוב שהוא פדופיל מסוכן?
קפיטליזם של אסונות 522562
לפרסם שמן המפורסמות היא שהוא התעסק עם ילדות קטנות לפני 15 שנים (צריך להתאים את זה לגיל שלו).

צריך גם למצוא מישהו באינטרנט שיחשוב שזה נכון.

אם תעשה את זה מספפיק בזהירות, לא תיתפס.
קפיטליזם של אסונות 522581
למצוא איזה פתי מאמין באינטרנט זו ודאי לא בעיה. לשכנע די אנשים שפדופילים הם שקרנים מועדים, תמיד ובכל עניין, זה כבר סיפור אחר.
קפיטליזם של אסונות 522587
זו אינה המטרה. המטרה היא להוציא לכתב (או למישהו אחר שיש לו השפעה על העניין. לדוגמה: עורך העיתון, או עורך מדור התרבות בעיתון) שם של פדופיל על לא עוול בכפו.

אח"כ אפשר לפרסם על כתבה שטוענת שהוא מכחיש את השמועות הללו מכל וכל. אולי גם נצליח להעליל עליו שהוא פסיכוסאסי.
קפיטליזם של אסונות 522615
ומה זה פסיכוסאסי?
קפיטליזם של אסונות 522650
אף אחד לא יודע מה זה, אבל דירק ג'נטלי [ויקיפדיה] הכחיש שיש לו את התכונה הזו.

בספר האמור הוא גורם לאנשים להאמין שיש לו תכונות מיוחדות בין השאר ע"י הכחשה שיש לו אותן. אחת התכונות היא תכונה שהוא המציא במיוחד ונקראת בתרגום העברי "פסיכוסאסי".
קפיטליזם של אסונות 522652
לי בוודאות אין תכונה כזאת, משום כך אין צורך שאכחיש את קיומה.
קפיטליזם של אסונות 522525
מדינות לא יכולות להגיש תביעת דיבה http://www.notes.co.il/carmi/59864.asp
קפיטליזם של אסונות 522553
טוב, אז יש ראש ממשלה, שר בטחון, רמטכ''ל...
קפיטליזם של אסונות 522661
קראתי את המאמר כולו - גוגל טרנסלייט עובד ממש טוב בין שוודית לאנגלית.
אם קישור בין סחר באיברים‏1 בארה"ב, שכמה מהחשודים בו יהודים, לבין חשד לסחר באיברים של פלשתינאי בשטחים לפני 17 שנה הוא לא אנטישמיות, אז אני לא יודעת מה כן.

1שמקורם, אגב, בישראלים קשי-יום, אבל את זה הס מלהזכיר.
קפיטליזם של אסונות 522664
אולי איציק קרא את הנוסח המשופץ.

קפיטליזם של אסונות 522677
יכול להיות. אנסה לקרוא תרגום בגוגל.
קפיטליזם של אסונות 522678
את יכולה לשלוח לי אותו?
קפיטליזם של אסונות 522689
ויש תרגום לאנגלית באתר העיתון
קפיטליזם של אסונות 522699
פורד פרפקט (לירן לוטקר, כתב מעריב בשבדיה) פרסם תרגום של המאמר לעברית
וניתוח של הסיטואציה http://www.the7eye.org.il/GlobalVillage/Pages/200809...

ולא, זה לא אנטישמיות. באופן כללי, כששר בכיר קורא ליהודים וירוסים זה אנטישמיות, כשעיתון מפרסם כתבה לא מחמיאה על צה"ל זה לא אנטישמיות.
קפיטליזם של אסונות 522704
כשעיתון קושר בין מעשים מפוקפקים של יהודים בקצה השני של כדור הארץ, לאירוע שנעשה, אולי‏12, לפני 17 שנה, בארץ, זה קצת, אפעס, אנטישמיות.
לו הוא היה מפרסם את זה בלי אזכור לפרשת הסחר באיברים - אז כן, אז זו היתה סתם כתבה לא מחמיאה על ישראל (ועדיין עיתונאות גרועה - סליחה, זה אפילו לא תחקיר עיתונאי. כל הכתבה רשומה כמו טור תעמולתי ולא כמו כתבה עיתונאית שמגלה אינפורמציה. מה זה "אמר לי קרוב משפחה של חאלד משכם, כמו גם אמא של ראעד מג'נין ודודם של מחמוד ונאפס מעזה"? לפלשתינים אין שמות משפחה?).
העובדה שהכותרת אומרת "הם גונבים את איברי ילדינו" אבל גוף הכתבה, לקראת הסוף מגלה שמדובר רק בשמצי חשדות בלי שום ביסוס, היא כבר הסתה לא אחראית, בהתחשב בעובדה שהרבה מאוד אנשים קוראים כותרות בלבד.

1 כי משום מה הכתב המדופלם לא פרסם את זה בזמן שזה קרה, כשבאמת יכלו לנתח שוב, ולבדוק אם אכן חסרים איברים.
2 וכפי שידוע לכל - אי אפשר לקצור איברים מכל גופה.
קפיטליזם של אסונות 522712
לא, זה לא אנטישמיות. אולי זה דמגוגיה, אולי זה הסתה (מה זה "הסתה לא אחראית"?), בטח זה עיתונות גרועה, אבל זה לא אנטישמיות לפי כל מדד סביר. כדאי להזכיר שעיתונים בישראל מסיתים כנגד השוודים כבר שבועיים, וגם זה לא אנטישמיות.

הכתב דווקא כן פרסם את זה בזמנו, רק שאז היינו הרבה פחות היסטריים.
דווקא יש איברים שאפשר לקצור מגופות, שיער, קרניות...
קפיטליזם של אסונות 522716
אגב, המסקנה המתבקשת היא שעל ישראל להמנע מפעולות לא הומניות כגון חקירת מותם של אותם צעירים.
קפיטליזם של אסונות 522738
שר? וירוסים?
קפיטליזם של אסונות 522740
קפיטליזם של אסונות 522744
סירבתי להתרעש. אמירות שגרתיות לגמרי בשיח הפוליטי החביב שלנו. סתם מישהו החליט לעשות מזה כותרת. ומה הקשר שלהן לאנטישמיות בעצם?
קפיטליזם של אסונות 522746
איזה מין מילה זאת להתרעש? מי ביקש ממך להתרעש?

לא סתם עשו מזה כותרת, שר בממשלה מגדיר חלק מהציבור (באופן מקרי, את החלק שלא חושב כמוהו) כמי שאינם אנושיים. זה לא קורה כל יום.

מה הקשר לאנטישמיות? אתה צוחק? דההומניזציה של יהודים, השוואה שלהם לנשא של מחלות, מה יותר אנטישמיות מזה? (אה, כן, שכחתי, עיתון שבדי שמבקר את צה"ל, זה אנטישמיות)
קפיטליזם של אסונות 522747
איני איש ימין, ואתה לא צריך להטיף לי. במקרה שמתי לב לאופן שבו כתבים מסוימים מייצרים חדשות יש מאין. אפילו בדבריו האחרים של יעלון אני מוצא נקודות יותר מענינות לדון בהם, כגון הדרך שבה הוא מבין את הקשר בין הדרג הצבאי לדרג המדיני.

אבל אם נוח לך יותר להתפלש בשערוריות סרק, אזרוק לך עצם נוספת. מי האנטישמי הגדול שאמר (ובצדק): "בגוש אמונים ראיתי תופעה חמורה ביותר, סרטן בגופה של הדמוקרטיה הישראלית"?
קפיטליזם של אסונות 522749
אני לא מטיף, אני פשוט לא מכיר את המילה ''להתרעש''.

לא יודע. יש הבדל בין מי שקורה לתופעה בשם סרטן (או וירוס) למי שקורה לאדם בשם סרטן (או וירוס). סרטן (או וירוס) צריך להשמיד. כשמשמידים את התופעה האנשים ממשיכים לחיות, שמשמידים את האנשים...
קפיטליזם של אסונות 522752
אגב אנטישמיות, http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=375046&a...
קפיטליזם של אסונות 522942
יש לי כינוי בשבילך: האייל הקורה.

אז שלום עכשיו זאת התופעה, וגוש אמונים זה האנשים?
קפיטליזם של אסונות 522945
כיף לצחוק על דיסלקטים, אה?
קפיטליזם של אסונות 522966
נראה לי שהוא רמז ל ''טול קורה''.
קפיטליזם של אסונות 522997
הוא רמז, אבל בכל מקרה היתה בדבריו התייחסות (לגלגנית [?]) לטעות הכתיב. עכשיו באה תגובה 522988 של האלמוני שטעה, עם ה"אף אחד לא קרה לאנשים עצמם סרטן", ומחזקת קצת את הנחת הדיסלקציה.
קפיטליזם של אסונות 523000
כשבדיחות לא מזיקות על טעויות כתיב יהיו העלבון הנורא ביותר באתר הזה, גם אני אתחיל להאמין באל שאינו כבול לחוקי הלוגיקה.
קפיטליזם של אסונות 523015
שום דבר לא מזיק, רק נזק מזיק, בדיחות לא. קשה לי למצוא עכשיו תגובות של דיסלקטים שנפגעו כאן, אבל היו כמה כאלה. גם "דובי חכם ושמן" זה לא מזיק (היה קל למצוא, כי זכרתי שזה הופנה אל דובי ע"י איזה סיינטולוג אידיוט), תגובה 247063.
קפיטליזם של אסונות 523023
עדיף להיות דיסלקט מלהיות סרטן.
קפיטליזם של אסונות 522988
גוש אמונים זה תופעה, תפרק את ההתנחלויות ותפתור את הבעיה, אף אחד לא קרה לאנשים עצמם סרטן. שלום עכשיו זה אנשים, גם אם תבטל את הסכמי אוסלו (או כל ביטוי אחר של שלום עכשיו במציאות חוץ מהחברים בשלום עכשיו), האנשים ישארו, והסכנות הויראליות שלהם ישארו.
קפיטליזם של אסונות 523013
אם תשאלו אותי, דוקא וירוס נשמע לי כמו תופעה חולפת, וסרטן כמו משהו שדורש הסרה של הרקמות עצמן, אולי האנשים.

ואף אחד מהם לא נשמע לי כמו אנטישמיות בהקשר שבו נאמר.
קפיטליזם של אסונות 523017
וירוס הוא סוג של טפיל.
קפיטליזם של אסונות 523020
הוירוס ''חולף'' כשהוירוסים מתים.
קפיטליזם של אסונות 523071
הוא אומר שהוירוס או הטפיל חולף והתא חוזר לחיות ולהיות בריא, בהשוואה לתא סרטני שחולף רק אם התא מת. אלף בית של אנטישמיות.
קפיטליזם של אסונות 523076
רק שהוירוס אצל יעלון הוא בן אדם, לכן הוא ''חולף'' שהאדם מת, בזמן שהתא הסרטני אצל רבין הוא יישוב, לכן הוא ''מת'' כשהישוב מפונה (ותושביו חוזרים לשטחי המדינה). אלף בית של אנלוגיות.
קפיטליזם של אסונות 523087
גם ''גוש אמונים'' וגם ''שלום עכשיו'' הם שמות של תנועות, לא של יישובים ולא של בני אדם. כשאתה עושה את ה''אנלוגיות'' שלך, אתה מבין מה שאתה רוצה להבין.

לבריאות.
קפיטליזם של אסונות 523092
לשלום עכשיו, התנועה, אין שום ביטוי במציאות מלבד האנשים שחברים בה, לגוש אמונים, התנועה, יש ביטוי מובהק המציאות (=ההתנחלויות). מי שדיבר על שלום עכשיו דיבר באופן מובהק על האנשים ("אנחנו עוסקים שוב בסוגיה שהווירוס, שהם שלום עכשיו ואם תרצו האליטות, הנזק שלהם גדול מאוד" שימי לב, הוירוס הם האנשים, שלום עכשיו והאליטות, אגב שם קוד ליהודים בקרב אנטישמים ברחבי העולם) בזמן שמי שדיבר על סרטן דיבר באופן מובהק על ישובים ("בגוש אמונים ראיתי תופעה חמורה ביותר, סרטן בגופה של הדמוקרטיה הישראלית" וכאן הסרטן הוא מה שרבין ראה בגוש אמונים = קריא הישובים). כשאתה משתמש במה שנמצא לך בין האזניים אתה יכול גם להבין את מה שנאמר, ולא רק את מה שאתה רוצה.
קפיטליזם של אסונות 523118
לא בטוח שתנועת שלום עכשיו תסכים למשפט הראשון שלך (אם כי נשאלת השאלה מהם הקריטריונים שלך לתואר "מובהק המציאות").

את ההסברים שלך הבנתי עוד קודם. רק לא ברור לפי מה החלטת איך לחלק אותם לתנועות השונות...

גוש אמונים תנועה שתומכת בהקמת התנחלויות (כפי שקורה במציאות), ושלום עכשיו תנועה שתומכת בפינוי התנחלויות (גם קורה במציאות). בשתי התנועות חברים אנשים ונשים. שתיהן נמשלו על ידי רמטכ"לים לשעבר לבעיות בריאותיות חמורות או מזיקות. עד כאן אנחנו מסכימים?
קפיטליזם של אסונות 523123
אם מחר היו מבטלים את הסכמי אוסלו, האם שלום עכשיו והאליטות היו פחות וירוס? אם מחר היו מיישבים מחדש את גוש קטיף, את צפון השומרון, ואת סיני, האם שלום עכשיו והאליטות היו פחות וירוס? עד כמה שאני מבין את יעלון, לא.

אם מחר היו מפרקים את ההתנחלויות, האם גוש אמונים היה חודל להיות סרטן? עד כמה שאני מבין את רבין, התשובה היא כן.

אני חושב שיש הבדל בין שתי ההשוואות, אבל לעניין, מה זה משנה, המקסימום שתצליח לשכנע אותי הוא שיעלון הוא לא האנטישמי הראשון בישראל...
קפיטליזם של אסונות 523162
ואוו. עד עכשיו ידעת רק מה בדיוק הם חושבים היום. עכשיו אתה גם יודע מה הם יחשבו בכל מצב היפותטי בעתיד.

נסכים שאפשר להבין את דבריהם גם אחרת?
קפיטליזם של אסונות 523185
לא הבנתי. קח את המשפט: "אנחנו עסוקים בסוגיה, שהווירוס שהם שלום עכשיו, ואם תרצו האליטות, הנזק שלהם גדול מאוד" ותסביר לי איך אפשר להבין אותו אחרת. מכל הפתיל הזה, אני נשארתי עם פרשנות אפשרית אחת.
קפיטליזם של אסונות 523222
אלו שטויות, במחילה. גם לפי יעלון האדם לא צריך למות כדי שיחדל מלהיות וירוס, מספיק שישנה את דיעותיו.
קפיטליזם של אסונות 523228
אם ככה, הוא היה צריך לומר שהדעות הן וירוס, וזה לא מה שהוא אמר. הוא אמר ששלום עכשיו הם וירוס. הוא אמר שהאליטות הן וירוס. זה ממש לא מסתדר עם הפרשנות שלך. נסה לקרוא שוב: "אנחנו עסוקים בסוגיה, שהווירוס *שהם* שלום עכשיו, ואם תרצו *האליטות*, הנזק שלהם גדול מאוד".

למעשה, במחילה או לא, אין ספק שלחלק השני של הגדרת הוירוס אתה לא עונה.
קפיטליזם של אסונות 523377
אתה יודע, בטיעון הנלוז שלך עם הכוכביות, אפשר להשתמש למשל גם כך:
"*בגוש אמונים* ראיתי תופעה חמורה ביותר, *סרטן* בגופה של הדמוקרטיה הישראלית" - אם ככה הוא היה צריך לומר שהדעות הן סרטן, וזה לא מה שהוא אמר/כתב.
קפיטליזם של אסונות 523378
תנסה רגע לחשוב (אני מבין שזה קשה לך, אבל רק לרגע) למה שמתי את הכוכביות מסביב למילים ''שהם'' ו''האליטות'' ולא מסביב למילים ''שלום עכשיו'' ו''וירוס''. אם חשבת ועדיין לא הבנת, אל תתבייש לשאול.
קפיטליזם של אסונות 523380
''שלום עכשיו או האליטות הם וירוס'', ''בשלום עכשיו או האליטות אני רואה וירוס'' - לא, לא נראה לי שדווקא ההבדל הקל בניסוח עושה את ההבדל בין אנטישמיות לפרס נובל לשלום.
קפיטליזם של אסונות 523191
אין ברשותי תואר MD מהפקולטה לאנטישמיות ואנטישמיות-שיניים, אבל נדמה לי שבדרך כלל וירוס יותר פשוט לטיפול מסרטן.
קפיטליזם של אסונות 522751
תמיד ידעתי שהרופא שלי אנטישמי...
קפיטליזם של אסונות 522755
ישלי רכב גרמני, האם אני אוטו-אנטישמי?
קפיטליזם של אסונות 523170
רק לסגור את הפינה, האלמוני כנראה צנוע מכדי להשוויץ שהוא המציא (אולי ממש בתגובה זו!) את המלה "להתרעש", וזו מלה מצוינת. אם כי אולי עדיף, ואני מתקטנן, "להירעש".
ודייק 523183
להירעש: להיות נרעש מידיעה מרעישה.
להתרעש: לעשות עצמך נרעש מידיעה שהעיתונאי מסיבות כאלו ואחרות מינה אותה למרעישה.
ודייק 523186
אהה, נו, אז רק תגיד. הרשה לי לעודד אותך. הסירוב שלך להתרעש מובן בהחלט. אין סיבה לעשות את עצמך נרעש מהעובדה שיש עוד שר אנטישמי בישראל, הוא לא הראשון ובטח שלא האחרון. אף אחד לא ביקש ממך לעשות את עצמך נרעש, ובטח שלא אני.

אם כבר, אז להפך. הרי כל מה ביקשתי ממך (ז"א לא ממך, מנועה) זה להפסיק לעשות את עצמה נרעשת מידיעה שהעיתונאי מסיבות כאלו ואחרות מינה אותה למרעישה. תגובה 522699 כך שבעצם הייתי חבר בתנועה למניעת ההתרעשות עוד לפני שידעתי על קיומה.
ודייק 523192
לא רוצה להתערב בדיון שלכם, רק לעזור עם המילים.
חושב שההתרעשות מתייחסת לדברים ברוח של האלמוני מ- תגובה 522746
ודייק 523356
לאוזן בתולה ''להתרעש'' במובן הזה עלול לדרוש הסבר, אבל משנתת אותו, אני מאמץ את המילה.
שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי 533012
קצת באיחור:
1. השר לענייני אסירים של הרש"פ עיסא קראקע, מגובה בהחלטת הרש"פ להקים ועדת חקירה בנושא, טען כי ישראל מחזיקה בחללים פלסטינים על מנת להסיר מהם איברים ולבצע בהם ניסויים, ומסתירה את גופותיהם בבתי קברות סודיים: "חשוב להתחיל לאסוף ידיעות, הוכחות, עדויות ודו"חות רפואיים למען הצעד הבא – הגשת תביעה משפטית נגד ממשלת ישראל לבתי המשפט הבינלאומיים, בשל פשעי מלחמה לא אנושיים שהיא מבצעת אפילו נגד המתים"

2. עבד אל-נאצר פרואנה, מנהל מחלקת הסטטיסטיקה במשרד האסירים והאסירים המשוחררים של הרש"פ, ואסיר לשעבר, הציג את הפשעים הישראליים וטען שישראל גנבה איברים מגופותיהם של מאות עצורים שהצבא הישראלי הרג בכוונה אחרי מעצרם.

3. בעל הטור הפלסטיני והאסיר לשעבר המתגורר בסוריה, תחסין אל-חלבי, הסביר שישראל גונבת איברי פלסטינים בשל ההלכה היהודית האוסרת על הוצאת איברים מיהודים שנפטרו...מספר רבנים הנחשבים למתונים יחסית התירו להעביר איברים מלא-יהודי ליהודי...

4. בעל טור המזוהה עם החמאס: "נחזור לאינתיפאדה הראשונה שהחלה ב-‏1987... ברוב המקרים, כאשר [הכיבוש] הצליח להשיג גופה של חלל, הוא היה מעביר אותה למכון אבו כביר בטענה שיש לנתח את הגופה כדי לברר את נסיבות המוות...הם אמרו שהם קיבלו את גופות הבנים כשהן מלאות בצמר גפן לאחר שהאויב תפר אותן לאורך ולרוחב".

5. ועדת הסעד ההומאני של איגוד רופאי מצרים (לאחר פניית ועד הרופאים הירדניים) הודיעה על החלטתה לארגן מסע ערבי ובינלאומי לגינוי "גניבת איברי הפלסטינים".

6. באמצע חודש ספטמבר יצא דונאלד בוסטרום למסע בין מדינות ערביות שביקשו לכבדו ולתמוך בו. התחנה הראשונה במסעו הייתה אלג'יריה, שם זכה לקבלת פנים מכובדת מצד עבד אל-עזיז בלח'אדם, נציגו של הנשיא בוטפליקה. איגוד העיתונאים של אלג'יריה אף העניק לו את פרס "האומץ העיתונאי" ביחד עם 5,000 דולר.

וכך גם בסוריה ובסעודיה.
(מתוך http://www.memri.org.il/cgi-webaxy/sal/sal.pl?lang=h...)

עוד זרע נטמן.
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • דורון הגלילי
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • אפופידס
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • איציק ש.
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • אפופידס
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • צפריר כהן
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • אפופידס
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • איציק ש.
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • אפופידס
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • איציק ש.
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • ברקת
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • תשע נשמות
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • ברקת
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • תשע נשמות
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • צפריר כהן
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • ברקת
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • אפופידס
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • ערן בילינסקי
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • ברקת
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • צפריר כהן
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • איציק ש.
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • אנטילופה
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • אנטילופה
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • ברקת
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • דורון הגלילי
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • אנטילופה
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • רון בן-יעקב
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • האייל האלמוני
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • אנטילופה
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • אפופידס
  אל תותרו על ההתחלה • אינקוגניטו
  אל תותרו על ההתחלה • ארז לנדוור
  החייזרים תוקפים את עזה • אפופידס
  החייזרים תוקפים את עזה • אפופידס
  החייזרים תוקפים את עזה • צפריר כהן
  החייזרים תוקפים את עזה • אפופידס
  החייזרים תוקפים את עזה • צפריר כהן
  החייזרים תוקפים את עזה • אפופידס
  החייזרים תוקפים את עזה • צפריר כהן
  החייזרים תוקפים את עזה • ידידיה
  החייזרים תוקפים את עזה • אפופידס
  מה,כבר נגמר? • אינקוגניטו
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • ארז לנדוור
  שוד האיברים - תקציר התגובות בעולם הערבי • אפופידס
  יתומים ורצון טוב מדי? • רון בן-יעקב
  קפיטליזם של אסונות • האייל האלמוני
  קפיטליזם של אסונות • איציק ש.
  קפיטליזם של אסונות • האייל האלמוני
  קפיטליזם של אסונות • איציק ש.
  קפיטליזם של אסונות • האייל האלמוני
  קפיטליזם של אסונות • איציק ש.
  קפיטליזם של אסונות • האייל האלמוני
  קפיטליזם של אסונות • איציק ש.
  קפיטליזם של אסונות • דורון הגלילי
  קפיטליזם של אסונות • האייל האלמוני
  קפיטליזם של אסונות • ברקת
  קפיטליזם של אסונות • כ
  מכה לתישלובת הצבאית-תעשייתית • רון בן-יעקב
  מכה לתישלובת הצבאית-תעשייתית • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • טווידלדי
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • טווידלדי
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • טווידלדי
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • האייל האלמוני
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • האייל האלמוני
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • צפריר כהן
  פלאי הקפיטליזם • שם אופציונלי
  פלאי הקפיטליזם • ערן בילינסקי
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • שם אופציונלי
  פלאי הקפיטליזם • ערן בילינסקי
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • שם אופציונלי
  פלאי הקפיטליזם • צפריר כהן
  פלאי הקפיטליזם • חג שמח
  פלאי הקפיטליזם • צפריר כהן
  פלאי הקפיטליזם • האייל האלמוני
  פלאי הקפיטליזם • שם אופציונלי
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • שם אופציונלי
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • שם אופציונלי
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • שם אופציונלי
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • שם אופציונלי
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • שם אופציונלי
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • שם אופציונלי
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • האייל האלמוני
  השכונה שלי זה ניו יורק סיטי • דורון הגלילי
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • .
  פלאי הקפיטליזם • שוקי שמאל
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • LG
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • צפריר כהן
  פלאי הקפיטליזם • אנטילופה
  פלאי הקפיטליזם • צפריר כהן
  פלאי הקפיטליזם • אנטילופה
  פלאי הקפיטליזם • צפריר כהן
  פלאי הקפיטליזם • אנטילופה
  פלאי הקפיטליזם • צפריר כהן
  פלאי הקפה • אנטילופה
  פלאי הקפה • צפריר כהן
  פלאי הקפה • אנטילופה
  פלאי הקפה • צפריר כהן
  פלאי הקפה • ברקת
  פלאי הקפיטליזם • צפריר כהן
  פלאי הקפיטליזם • אייל אלמוני
  פלאי הקפיטליזם • שם אופציונלי
  פלאי הקפיטליזם • אייל אלמוני
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • צפריר כהן
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • האייל האלמוני
  פלאי הקפיטליזם • צפריר כהן
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • אייל אלמוני
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • צפריר כהן
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • שם אופציונלי
  פלאי הקפיטליזם • צפריר כהן
  פלאי הקפיטליזם • טווידלדי
  פלאי הקפיטליזם • ירדן ניר-בוכבינדר
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • צפריר כהן
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • LG
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • LG
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • LG
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • האייל האלמוני
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • LG
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • ברקת
  פלאי הקפיטליזם • LG
  פלאי הקפיטליזם • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • LG
  פלאי הקפיטליזם • LG
  פלאי הקפיטליזם • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם • LG
  פלאי הקפיטליזם עפ''י ג'ונסון • LG
  פלאי הקפיטליזם עפ''י ג'ונסון • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם עפ''י ג'ונסון • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם עפ''י ג'ונסון • המסביר לצרכן
  פלאי הקפיטליזם עפ''י ג'ונסון • איציק ש.
  פלאי הקפיטליזם • LG
  פלאי הקפיטליזם • LG
  פלאי הקפיטליזם • שוקי שמאל
  חיקוי של קפיטליזם • רון בן-יעקב
  חיקוי של קפיטליזם • שוקי שמאל
  שתי הערות • ברמנית
  שתי הערות • צפריר כהן
  שתי הערות • LG
  שתי הערות • ברמנית
  שתי הערות • האייל האלמוני
  שתי הערות • ברמנית
  אשא עיני אל ההרים ואטול קורה מבין גבותי • האייל האלמוני
  אשא עיני אל ההרים ואטול קורה מבין גבותי • ברמנית
  שתי הערות • רון בן-יעקב
  שתי הערות • ברמנית
  שתי הערות • איציק ש.
  שתי הערות • ברמנית
  שתי הערות • איציק ש.
  שתי הערות • ירון
  שתי הערות • איציק ש.
  שתי הערות • האייל האלמוני
  שתי הערות • ברמנית
  שתי הערות • איציק ש.
  שתי הערות • ברמנית
  שתי הערות • איציק ש.
  שתי הערות • האייל האלמוני
  שתי הערות • איציק ש.
  שתי הערות • ראובן
  שתי הערות • איציק ש.
  שתי הערות • ראובן
  שתי הערות • איציק ש.
  הסקופ הראשון של האייל? • האייל האלמוני
  הסקופ הראשון של האייל? • ראובן
  שתי הערות • אפופידס
  משהו על כוונות ותוצאות • ראובן
  משהו על כוונות ותוצאות • אפופידס
  שתי הערות • יהונתן אורן
  שתי הערות • ראובן
  שתי הערות • LG
  שתי הערות • ברמנית
  שתי הערות • LG
  שתי הערות • ברמנית
  שתי הערות • איציק ש.
  שתי הערות • LG
  שתי הערות • ברמנית
  שתי הערות • ברמנית
  שתי הערות • LG
  שתי הערות • ברמנית

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים