סיציליה? 508167
יממה אחרי שפורסמה ההחלטה של השר לביטחון פנים להחזיר לשירות את ניצב אורי בר-לב, מחפשים בצמרת המשטרה להבין כיצד התקבל הצעד שהפך את החלטתו של המפכ"ל. "מי שמושך בחוטים הוא השר אביגדור ליברמן, שנגדו מתנהלת חקירה", אומר בכיר במשטרה.

הבכיר הוסיף כי "אין ספק שזה רק צעד ראשון בניסיונו להביא לפיטוריו או להתפטרותו של מפכ"ל המשטרה, ואם זה כך - סיציליה זה כבר כאן".

סיציליה? 508171
מעניין שכבר עשו על זה סידרת טלוויזיה, מוצלחת למדי.
סיציליה? 508172
לא שהצלחתי להיכנס ללינק שלך, אבל סביר שכבר עשו על זה אי אלה סדרות. מאוד מושך לכותבי מותחנים.
סיציליה? 508192
אני מסרב להיבהל ממילת הקסם "ליברמן" שכל כך מטילה אימה.

השר אהרונוביץ זכאי, לפחות מחמת הספק, שיתיחסו אליו כאל אדם בעל דעות משלו ולא כאל מריונטה של ליברמן. מה גם שהשר הוא ניצב בדימוס, איש שהמערכת המשטרתית לא זרה לו.
כמי שניזון מהעיתונות בלבד, ואין לו מקורות פנים משטרתיים או אחרים (מישהו ראה את היפני בזמן האחרון?) אני לא משוכנע שרב ניצב כהן הוא האיש המתאים להובלת המאבק בפשע ובשחיתות, ושניצב בר לב הוא המנוי האידיאלי לצורך מריחת ומסמוס חקירות.
סיציליה? 508432
הטענה היא לא שניצב בר לב הוא עושה דברו של ליברמן, אלא שמטרת המהלך היא להתעמר במפכ''ל ולהביא לתפטרותו כך שיוכלו למנות מפכ''ל אחר שיהיה נח יותר.
סיציליה? 508433
גם מהטענה הזאת קשה לי להתרשם.
אם המהלך להשבתו של ניצב בר לב נעשה בשרות ליברמן (וגם אם לא) מנוי המפכ''ל הנוכחי נעשה בשרות אולמרט, אדם שגם לו יש אינטרס כלשהו למנות מפכ''ל נוח, ולאו דווקא את רודף הצדק הגדול ביותר הזמין לתפקיד. שוב, אינני מכיר לא את ניצב בר לב ולא את רנ''צ כהן, אבל מהתמונה המצטיירת ע''י עיתונאים המצויים בתחום, מבין שניהם ניצב בר לב הוא הקרוב יותר להגדרה של קצין המשטרה הישר והמחויב למלחמה בפשע.
סיציליה? 508456
גם אני לא מכיר את השוטרים, אבל מהתמונה המצטיירת, ניצב ברלב הוא הקרוב יותר לכמה עיתונאים המצויים בתחום.
סיציליה? 508475
יתכן, אם כי קלטתי גם כמה דברים מעיתונאים שתחום סיקורם הוא לאו דווקא הפעילות המשטרתית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים