דוגמה למה שאפשר לעשות 51129
היא הפרוייקט החדש של איגוד רשויות בגליל העליון הם הפכו את אתר האשפה תאנים לתחנת כוח קטנה. אתר האשפה שזיהם עד כה את כל ה סביבה מביא עכשיו תועלת ואנרגיה. האשפה שם משחררת גז מתן שאותן יאסוף האתר כאשר יתחיל לפעול בקרוב בעזרת צינורות לטורבינה שתפיק מהגז הזה חשמל.
במקביל להצבת הצינורות לשאיבת הגז, מוצבים במקום צינורות שמוליכים את הנוזלים שיוצאים מתוך ערימות האשפה לתוך בריכת אידוי מיוחדת שמונעת את חילחול הנוזלים והתנקזותם אל מאגרי המים של ישראל ( כפי שקורה עם אתרי אשפה אחרים ).
התוצאה של כל זה שהאשפה שעד כה איש לא ידע מה לעשות איתה ורק גרמה נזקים מצתברים , תביא עכשיו תועלת וכסף והנזקים שלה יפסקו .
זאת בעיני דוגמה למה שאפשר להשיג בעתיד עם קצת יוזמה ורצון טוב, ורעיונות חדשים.
משבר החשמל המתקרב 51130
כפי שצויין בכתבה בעתיד הקרוב תגיע חברת החשמל לקצה היכולת שלה ואז נסבול ממחסור גודל והולך בחשמל.
בקרוב בכל אופן יגיע למסכים הסרט ( שלו אני מחכה בקוצר רוח ) '' איש החשמל '' שעוסק בחייו של מייסד חברת החשמל פינחס רותנברג. יהיה זה מעניין לראות כיצד הם עוסקים בסרט בדרך בה בנה האיש את חברת החשמל . ואז זה יהיה גם הזמן מתאים לדון בעתידה של חברה זאת .
הפקת חשמל מזבל 69206
בימים אלה של משברים בלתי פוסקים והפגנות טימטום בלתי פוסקות מצד הרשויות ,נעים גם לקרוא על יוזמות מבורכות שמראות שעם קצת כושר המצאה ושכל ישר אפשר לשנות וליצור .
קיבוץ עברון שבצפון החל כעת להפיק חשמל מאתר האשפה שלו שבתוך כשנתיים יספק את כל תצרוכת החשמל שלו לעשרות השנים הקרובות .
למותר לציין את החשיבות של יוזמה זאת . ברור לי שכל שאר הרשויות והמועצות בארץ חייבות ללכת בעקבות קיבוץ זה ,זה יכול לפתור מצד אחד את הבעיה של המחסור בחשמל ההולך ומתקרב ומצד שני יש בכך פיתרון לבעיות האשפה העומדת כאבן שאין לה הופכין .

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים