לא חשוב מה יעשו היהודים 51136
המאמר מדבר הרבה על דרכים להקטין את פליטת גזי החממה *בישראל*. למה זה משנה כל כך? השפעות אפקט החממה על ישראל נובעות מפליטת גזי החממה *בעולם כולו*. אנחנו יכולים להפסיק לחלוטין את פליטת הגזים, ועדיין לסבול מבעיות האקלים.

אפשר לטעון שחובתנו המוסרית היא לתרום את חלקנו, ללא קשר למה עושה שאר העולם. אבל זה כבר מסבך את הדיון בשיקולי מוסר ידועי-חולי.
כן חשוב מה יעשו היהודים 51168
כפי שכבר ציינתי , לדעתי כן חשוב שנעשה משהו מאשר שנשב ונתפלל לחסדי שמיים .
כן חשוב מה יעשו היהודים 51176
זה אכן חשוב, השאלה היא אם יש לך הצעה אפקטיבית. מה שטענתי הוא שהתמקדות במה שייעשה בגבולות ישראל היא מטעה, כיוון שישראל מושפעת ממה שקורה בכל העולם, בערך במידה שווה.

אני מדבר רק על התחום של פליטת גזי חממה - רבים מהנושאים האחרים שהתייחסת אליהם הם כן מקומיים, ולכן כן משמעותי מה תעשה בהם ישראל בגבולותיה: טיפול בשטפונות, בצורות, וכו' - באופן כללי, התמודדות עם תוצאות משבר האקלים, ולא נסיונות למנוע אותו.

מה בכל זאת יכולה ישראל לעשות? רק לתמוך בכל כוחה ביוזמות גלובליות להקטנת אפקט החממה. אם לשנות את משק האנרגיה בישראל, אולי רק בשביל להיות "אור לגויים", אבל זה קצת מפוקפק. הנה רעיון אחר: להפעיל את הלובי היהודי בארה"ב כדי ללחוץ על בוש לאשרר את פרוטוקול קיוטו. אני מנחש שזה יכול להיות הרבה יותר משמעותי מכל טורבינות רוח שנבנה.
כן חשוב מה יעשו היהודים 51178
אין לי התנגדות למה שאתה אומר , ועדיין פעולות והסברה בנושא זה גם בתחומי ישראל הן חשובות לכל הפחות להערכה העצמית שלנו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים