מחלות נשימה, לב וכלי דם? 51296
במאמר נכתב על ''העלייה הצפוייה...במחלות הנשימה ובמחלות כלי-דם ולב'' כתוצאה מהתחממות הסביבה. בחלק ב' של המאמר דובר על עלייה בשכיחות מחלות זיהומיות מסוימות, שהיא אכן סבירה, אולם לא ברור לי מהם התימוכין לטענה שהתחממות כדור הארץ והסטת האקלים לכיוון המדברי תביא לעלייה בשכיחות מחלות של דרכי הנשימה, הלב וכלי הדם, ולאלו מחלות הכוונה. אשמח אם תוכלו להביא ראיות לטענה זו.
מחלות נשימה, לב וכלי דם? 51721
אינני רופא וכאן אינני יכול לתת תשובה מוסמכת. אולם ההיגיון אומר שככל שיהיה יותר אבק ( וכתוצאה מהתחממות והמדבור , יהיה הרבה יותר אבק) כן יהיו יותר בעיות בריאותיות שיהיו קשורות לנשימה.
מחלות נשימה, לב וכלי דם? 51765
התחממות ומידבור יביאו לעלייה בכמות ה*חול* , אך לא בכמות האבק (למשל, אבק צמחים). אין זו ערובה לעלייה בשכיחות מחלות ריאה, משום שערד, לדוגמא, מהווה מוקד עלייה לרגל לחולי אסתמה רבים, על אף שהיא שוכנת בלב המדבר, וזאת בזכות האויר היבש שבה והעדר צמחיה מפיצת אבק טורדני. אסתמה מופיעה בשכיחות גדולה יותר עם החשיפה לאויר קר. מחלות לב (אם הכוונה למשל להתקפי לב) עלולות אולי להופיע בשכיחות גדולה יותר דוקא במזג אויר קר, שיכול לגרום להתכווצות של כלי הדם המספקים דם ללב (כלי הדם הכליליים) ולא במזג אויר חם. מחלות כלי דם בגפיים עלולות אף הן להחמיר במזג אויר קר, מאותה סיבה בדיוק.
במלים אחרות, טענתך נראית בלתי מבוססת בעליל.
מחלות נשימה, לב וכלי דם? 51772
לצערי כאן אינני יכול לענות לך בפרטות שכן דוקטור אמנון סטופ מתמצא יותר ממני בחלק הזה .
בכל אופן הטענות שלנו לגבי הבעיות הבריאותיות השונות שיצמחו כתוצאה מאפקט החממה , מבוססות על מאמרים שהופיעו בסינטיפיק אמריקן.
אם המאמרים האלה אכן תקפים כאן קטונתי מלענות , אינני איש רפואה. בכל אופן זה נראה לי ברור ומובן מאליו שהשינויים האקלימיים חייבים להביא גם לפריצת מחלות שונות .
כידוע במקומות כמו אפריקה והודו קיימות מחלות מסוגים שונים גם בגלל האקלים שמאפשר את שיגשוגם של תפילים ונגיפים שונים שאינם יכולים לפרוח במקומות בעלי אקלים שונה. ההיגיון אומר ( אם כי שוב, אינני רופא) שכאשר יווצרו תנאים אקלימיים דומים גם במקומות אחרים שבהם לא היו קיימים תנאים כאלה קודם לכן , כי אז יווצר כר פורח למחלות מסוגים שהיו קיימים עד כה רק במקומות חמים כמו אפריקה.
הצטננויות בלתי פוסקות 56699
כמעט כל מי שאני מכיר ( כולל אני עצמי והמחבר השותף של מאמר זה ד''ר סטופ ) חטפו בזמן האחרון הצטננויות חוזרות ונשנות תוצאה של השינויים הבלתי פוסקים במזג האוויר, ההתחממויות הבלתי צפויות , ואז ההתקררויות הבלתי צפויות באותה מידה.מכיוון שהתרגלנו ללכת בבגדים קלים כתוצאה מהההחממות, או לישון עם חלונות פתוחים , כאשר היגיעה לפתע הקרה היא תקפה אותנו ביתר עוצמה.
לא זכור לי בשנים קודמות על עצמי ועל האנשים שמסביב קצב כזה של הצטננות חוזרת ונשנית , נראה שזהו עוד תוצר של השינויים ההולכים ומתעצמים במזג האוויר.
הצטננויות בלתי פוסקות 56812
אתה צודק שמגיפת השפעת השנה היא קשה במיוחד.

מדוע אתה חושב שמזג האויר קשור לכך?
הצטננויות בלתי פוסקות 56923
אני חושב שהיסברתי זאת, אבל שוב : השינויים הבלתי צפויים במזג האויר ממזג אוויר חם מאוד למזג אויר קר מאוד ,שינויים שהם פיתאומיים לחלוטין הם לדעתי מה שגורם להתעצמות במחלות השפעת אצל אנשים שונים .
נכון שכל שנה יש בעונות האלה שפעת , אולם הגוף שלנו אינו מורגל לשינויים הבלתי צפויים האלה וזה מחמיר את המצב.
אם השינויים האלה יתחזקו בשנה הבאה ווכך גם השפעת , וכך גם בשנים הבאות , אני חושב שאפשר יהיה להוכיח על ידי כך קורלציה.
הצטננויות בלתי פוסקות 56949
אתה טועה בכך שהדבר יהיה פשוט להוכחה. אינני בטוח ששינויי האקלים השנה ביחס לשנה שעברה הם קיצוניים במיוחד. האמת היא שאני מאמין שחזינו כבר בשינויים קיצוניים יותר.

מגיפת השפעת הקשה בהיסטוריה התחוללה ב-‏1918. ההערכות מדברות על 21 מיליון מתים, אך יש המעריכים שמדובר ב-‏50 מיליון.
לא ידוע לי מה היה מזג האויר באותה שנה. אתה מוזמן לחפש.

התחלתי לחפש בגוגל ומצאתי למעלה מ-‏18,000 כתובות העוסקות בכך (מן הסתם לא *כולן* עוסקות בכך, אלא מכילות את מילות המפתח הרלוונטיות). בכל אופן, דף של about.com הנראה כאחד מהמקורות הטובים ביותר:
ההתחממות גורמת למחלות 81082
לא שזה חדש ולא שזה מפתיע אבל יותר ויותר אישורים מופיעים לכך שההתחממות גורמת לגידול במספר המחלות והזיהומים המאיימים עלינו. מחקר שנמשך שנתייםבדק את ההתפרצות המחלות ברחבי העולם ביחס להתחממות כדור הארץ וביחס לשינויים העונתיים .
ריצ'רד אוסטפלד מהממכון ללימודי מערכות אקולוגיות בניו יורק קבע כתוצאה ששיעור העלייה של מחלות אחדות הוא מדהים . עמיתו למחקר אנדרו דובסון מאוניברסיטת פרינסטון הוסיף :" השינויים באקלים מפריעים למערכות האקולוגיות בכך שהם מקלים על התפשטות המחלות הזיהומיות .הממצאים שלנו מדהיגים מאוד . הסכנה למין האנושי הולכת וגדלה".
המין האנושי סובל כרגע גם מסכנות רבות אחרות בהם אסטרואיד מתקרב, טירור מטורף וכו' אבל מן הראוי שהציבור יתחיל לשים לב גם לסכנה הזאת .
אני צרכה חומר על תפילים 126958
אני צרכה דחוף חומר, ספרים, אתרים או כל דבר שיעזור לי על תפילים!!!
אני צרכה חומר על תפילים 126961
מילא שאת צריכה חומר על משהו ושואלת את זה בלי קשר לתגובה לה הגבת, אבל מה זה "תפילים"? התכוונת ל"טפילים" (פרזיטים) או ל"תפילין"?
אני צרכה חומר על תפילים 126965
400 (ת)פילים.
כמדומני, השפעת של 1918 לא קשורה למזג אויר 328248
נגיף השפעת הוא מוטאנטי, ומשתנה משנה לשנה. זו הסיבה למה אין *ממש* חיסון לשפעת (החיסון שניתן לזקנים תקף פחות או יותר לתחזיות השפעת לחורף הקרוב).
משנה לשנה (או ממגפה למגפה) הוירוס עובר שינוי קל. אם השינוי הוא רציני - הוא תוקף ביתר אלימות, כמו מחלה חדשה. אנשים שחולים פעם ראשונה במחלה שלא נחשפו אליה בעבר, נוטים לחטוף אותה בצורה יותר קשה.
מחלות נשימה, לב וכלי דם? 328247
אינני רופאה ולא גיאוגרפית, אולם ידוע לי שבערד, למשל, חיים הרבה חולי אסטמה שעברו לשם ממקומות אחרים משום שיש שם אויר טוב לבריאותם. כך שלא בהכרח מידבור גורם למחלות נשימה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים