מעז יצא מר? 514763
כולי תקווה, שכתגובה, יבואו בלוגרים וכתבים מן הקהילה של כבוד השופט הנערץ דרורי, ויעלו שלדים כאלה מארונותיהם של כל שופטי ביהמ''ש העליון, כשהמוגנים הפעם הם בני טובים חילונים. אז נוכל כולנו סוף סוף לדעת עם מי באמת יש לנו עסק שם בבית הדין הגבוה לצדק.
מעז יצא מר? 514781
מעולה, זה יהיה שירות חשוב לציבור. השאלה היא אם באמת יש שלדים שכאלה.
מעז יצא מר? 514796
אתה מניח בדבריך שלכל השופטים יש שלדים מסוג זה בארון.
מעז יצא מר? 514804
שלד אחד כבר יצא מזמן - התואר השני של עדנה ארבל שלא היה ולא נברא ולאחר התפוצצות הפרשה נטען שהשופטת המכובדת לא טענה שיש לה תואר כזה ומדובר בטעות של מזכירה.
מעז יצא מר? 514880
סיפורים לא חסרים, ראה למשל תגובה 243707, האתר של יואב יצחק, וכן האתר http://www.court.org.il/crim.htm, כולם מלאים וגדושים. גם העיתון "מקור ראשון" הביא כמה סיפורים מעניינים מאוד.

הצרה היא שהאינטרסים הפוליטיים של מתנגדי בית המשפט מימין, פירסומן של חלק מההאשמות החזקות ביותר דווקא ב"מעריב" בתקופת בה היתה פרשת נמרודי בעיצומה, והלהט הצלבני של יואב יצחק, הרתיעו מלקבל את ההאשמות ככתבן. בנוסף, דוברות בתי המשפט בדרך כלל נמנעה מהלתייחס לגופם של דברים, ושאר כלי התקשורת לא הרבו לעסוק בנושאים אלו ולברר את ההאשמות עד תומן.
מעז יצא מר? 514882
משום מה, רפרפתי שוב באתר court ולא התרשמתי - מוזר, זכור לי שבעבר היו שם סיפורים מעניינים.
כתחליף ראה את מאמריו של שבתאי עזריאל אצל יצחק.

מעז יצא מר? 514886
יש שם דוגמאות לפסקי דין הזויים במידה דומה?
מעז יצא מר? 514893
מעטים, אם בכלל. בדומה לסיפור שהזכיר easy, מרבית המאמרים תוקפים את השופטים על חוסר נקיון כפיים, ולא על טיפשות או חוסר כישרון משפטי. יוצאות מן הכלל הן ההתקפות התכופות על רמתן המשפטית של דורית ביניש ועדנה ארבל. לא זכור לי כי הטענות נומקו בעזרת פסקי דין של השתיים, אלא רק בהשוואתן לנשיאי בית המשפט שכיהנו בתפקידה של ביניש בעבר, ולמשפטנים בעלי שם שנדחו מפני ארבל.
מעז יצא מר? 514897
בקיצור, לא דומה לעניין שלפנינו (לא שאני אומר שאלו לא בעיות חמורות בפני עצמן, אבל זה פשוט לא רלוונטי).
מעז יצא מר? 514898
נכון.
מעז יצא מר? 515103
נדמה לי שמאז פרשת האונס משומרת (עליה ספג לינדנשטראוס לא מעט ביקורת) שופטים חושבים גם על דעת הקהל, במיוחד בתיקים עם פוטנציאל להגיע לעמוד הראשון.

מצד שני הפרות מזעזעות של החוק הן עניין שבשגרה, בעולם בו שופטים קודם פוסקים ואחרכך מביטים בספר החוקים כדי למצא הצדקה (אם בכלל).
מעז יצא מר? 515008
כיוון שחלק ניכר מההתקפות על ארבל, עוד בהיותה פרקליטת המדינה, באו מצד מזוז; וכיוון שנואלותן של אלה ניכרת במיוחד מאז התנהלותו המביכה של מזוז בפרשת קצב (שזכתה גם היא לקיתונות של רותחין, אבל לא באותה רמה של בוז והתנשאות), די ברור שאותן התקפות על ארבל - וגם על בייניש - לוקות בעיקר בסקסיזם קיצוני.
מעז יצא מר? 515012
אם התכוונת שהסקסיזם הוא המניע העיקרי להתקפות על ארבל, כי אז איני מסכים. הלא רבים מהמתנגדים תמכו בחום במינוי נילי כהן, ועוד יותר מכך במינוי רות גביזון.
מעז יצא מר? 515013
לא, התכוונתי למניע העיקרי לסגנון הספציפי של ההתקפות. וגם לא התכוונתי להתקפות ביחס למינויה של ארבל לעליון, אלא לתפקודה בתור פרקליטת המדינה.
מעז יצא מר? 515020
תוכל לתת דוגמה לסקסיזם שבסגנון? ציטוט, אם אפשר.
מעז יצא מר? 515022
אין לי סבלנות לחפש ציטוטים מדויקים. הסגנון היה משהו כמו ''כתב התביעה שהיא הגישה איננו ראוי אפילו לסטודנט שנה א' למשפטים'', או ''בפרקליטות יושבת חבורה של קשקשניות''.
מעז יצא מר? 515025
היה שם פעם פרקליט ג'ינג'י -נדמה לי שהיה התובע במשפטו של דרעי- התבטא בדרך דומה על החבורה של הקשקשניות.
מעז יצא מר? 515028
טוב, לא טענתי לרגע שהסקסיזם הוא תופעה ייחודית למזוז.
מעז יצא מר? 515031
יהושע רזניק. ההשמצות שלו אכן היו סקסיסטיות.
מעז יצא מר? 515085
נדמה לי שזה המאמר המדובר: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
מעז יצא מר? 515096
תודה. זה קצת פחות גרוע ממה שחשבתי, לא זכרתי את כל הפרטים וניזונתי מכלי שלישי ומסולף.

מעז יצא מר? 515030
מה סקסיסטי בהשמצה הראשונה?
מעז יצא מר? 515032
העובדה (ובעיניי זו עובדה לכל דבר) שהוא לא היה משמיץ גבר באופן הספציפי הזה.
מעז יצא מר? 515035
לא הבנתי מהיכן ידועה לך ה"עובדה" הזו. אתה מכיר באופן אישי את מנהגי ההשמצה של מזוז?
מעז יצא מר? 588625
העיתונאי יואב יצחק מאשים את כבוד נשיאת בית המשפט העליון השופטת דורית ביניש כי פעלה (לאחר מעשה) למינוי שופטים שסייעו לחלץ את בעלה מאישומים נגדו. בין היותר הוא טוען "ביניש לא פסלה עצמה במקרה של ארבל" - אך למיטב זכרוני, היא נמנעה מהשתתפות בהצבעה על מינויה של כבוד שופטת בית המשפט העליון השופטת עדנה ארבל בועדה למינוי שופטים.

מעז יצא מר? 514981
העובדה ששופט בביהמ''ש המחוזי בי-ם מעז להוציא עיוות דין נואל שכזה, מבלי שאף אחד מהקולגות שלו יתייחס לעניין, ושעד שדווח העניין לתקשורת לא ראה אף אחד מהקולגות האלה לנכון לגעור בו על כך, או לדאוג לכך שמועמדותו לעליון תפסל כלאחר-יד, מרמזת בעיני שיש כאן איזו נורמה נסתרת. אני מתקשה להאמין שהנפוטיזם שמודגם כאן מוגבל לשופט המחוזי הזה (דרורי), ולמועדון החברים הזה (חרד''לים שהרבנים הספרדיים חפצים ביקרם).
מעז יצא מר? 514982
מי אתה חושב דיווח על העניין לתקשורת?
מעז יצא מר? 515221
אני חושב שבייניש דיוחה על זה, לאחר שראתה שהוא מועמד לבית המשפט העליון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים