למה השקט הזה? 514989
יותר משמונה שנים עברו מאז פרסום המאמר. קריאה חוזרת של המאמר ורפרוף על חלק מהתגובות לו (אלו של קוראים שאני מעריך את דעתם, בדרך כלל...) מראה תמיכה לא מעטה, וכמעט שאיני מוצא התנגדות מנומקת ומשכנעת. גם אני תומך ברוב הרעיונות שבמאמר.

ואני תוהה מדוע ההצעה הזו, שנראית לי אלמנטרית כמעט, אינה זוכה כמעט לשום דיון ציבורי. איך ייתכן שמתוך כל הארגונים הרבים הנאבקים לשינוי המצב (הגרוע) בארץ ובעולם, לא נשמע קולו של מי שמבקש לשנותו באופן מתבקש כל כך?
למה השקט הזה? 514998
האינטואיציה הראשונית שלי: צריכה להיות תמיכה רחבה בחוק כזה מצד עורכי־דין. הוא הרי שמור לספק להם פרנסה, מכיוון שמעמד הנישואים יהפוך להיות הרבה פחות מוגדר ולכן כפוף הרבה יותר לסכסוכים משפטים.
למה השקט הזה? 515005
[הבהרה: אני מעדיף לדון בעניין הציבורי בהצעה ולא בהצעה עצמה, אבל אשמח אם אחרים יעוררו את הדיון בכיוון אחר]

מצד שני, ייתכן שהסכסוכים הללו יהיו פשוטים יותר לפתרון, ולכן זולים יותר. כמו כן, אפילו אם אתה צודק, קשה להסביר שתיקה של עורכי דין בעלי אידיאולוגיה מתאימה על ידי צפי לירידת הרווחים העתידיים אצל כלל עורכי הדין. מוזר שלא שמעתי אפילו אחד שפועל בכיוון זה, ולו למען פרסום.

אינטואיציה שלי בתגובה (נולדה עכשיו ולא בשלה): מבחינה כלכלית, נשים ייפגעו יותר מגברים מביטול רישום הנישואין, וגם אם יהיה "רישום שיתוף" וולונטרי רבות עלולות שלא להשתמש בו (הייתי כבר אצל הרב, למה לי לרוץ לעיריה או לעורך דין עכשיו?). כמו כן, נשים משכבות חלשות מועדות להיפגע עוד יותר. השאלה היא האם זה ברור עד כדי שיתוק ארגוני "משפחה חדשה" מלבחור בכיוון פעולה זה.
למה השקט הזה? 515007
לפי איזה מאמרון בynet נשים מהשכבות החלשות דווקה לא יפגעו, יפגעו זוגות שהכנסתם מאפשרת להם להשקיע, כך שהכנסתם בנויה מרווחי הון והם יכולים לקזז את רווחיהם והפסדיהם לצורך תשלום מס.
למה השקט הזה? 515019
התכוונתי לעניין אחר. בדרך כלל, קניין המושג תוך כדי הנישואין מחולק באופן שווה עם פירוקם, דבר המגן על הצד ה''חלש''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים