גזענות מתקנת בשירות המדוכאים 51758
מאמר גנוסטי נוסף, המציב לכאורה ערכי אמונה וורסוס ערכי המעשה במלחמה כנגד העוול.
המשעשע במאמר זה מורכב מצדקנותו הפנימית ומשנאתו המוסוות כלפי מדינות ומדיניות המערב, משל היה נסיון להתגבר על ה'דמיאורג השנוא' לשיטתו לטובת ערכים פנימיים נאצלים.

המשוואה המונחת ביסוד מאמר זה לוקה בקאוזליות קשה, משל הטרוריזם הינו התשובה [הלגיטימית] לקוואזי טרוריזם המערבי המופעל במזיד ובמכוון כנגד מדינות העולם השלישי. זוהי גם הגזענות ההפוכה וה'מתקנת' ממנה סובלים כל אותם מתקני עולם לאורך הדורות: הנסיון להוריד את אויבך המוצהר לרמת מוטאציה פוליטית שבמסגרתה הינך מוכן ומזומן 'להבין' את רצחנותו כנגדך, היות ואין הוא אשם ואחראי
למעשיו - אשר נגרמות תמידית, במישרין ובעקיפין, על ידי לכאורה פעולותיך הנפשעות כלפיו.

יש גם לשים לב לעובדה כי מאמר זה, המדבר לכאורה עבור הצדק והשלום הבינלאומי, פורסם באתר אנטי מודרני ואנטי מערבי מובהק, אשר רואה בפירסומות ובקוניוקטורה הנלווית אליהם שורש כל רע, ואשר תומך בכל כוחות השינאה המיזנטרופיים במאבקם כנגד הציוויליזציה המערבית ואתיקת העולם הראשון.

א. מאן
גזענות מתקנת בשירות המדוכאים 51771
אלכס היקר,

אישית, איני סבור כי הטרור הוא תשובה למדיניות הסיוע המערבית לעולם השלישי*, קל וחומר תשובה לגיטימית. למיטב זכרוני, הצגתי את מצוקת העולם השלישי כקרקע פורייה להתפתחות השנאה למערב. למיטב זכרוני, בן-לאדן מעולם לא התיימר לדבר בשם מיליוני הרעבים כי בשם העולם האיסלאמי (אשר מיהר להתכחש אליו בעקבות נפילת התאומים). המאמר אכן יוצא כנגד מדיניות המערב מן הסיבות המנומקות לעיל, אך זוהי אופוזיציה ולא שנאה. למען האמת, אני כלל לא משוכנע שהמחלוקת כאן היא ערכית, לפחות לא ברמה הגלויה. מעל פני השטח אותם ערכים חרוטים על דגלם של הבנק העולמי, קרן המטבע, והארגונים המתנגדים לשניהם. מהי השקפתך באשר למדיניות הסיוע למדינות העולם השלישי?

מדוע אתה סבור כי 'אדבסטרס' הוא אתר אנטי מודרני? אני פירשתי את משנתם בצורה מעט שונה.

* או הדרומי, אליבא דדנבום.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים