וירוס!! 51885
אני נורא מתנצל שהנושא הזה חורג לחלוטין מהדיון ואינו ראוי להיות אף "אוף-טופיק" (אולי... טרור...) אבל נשלח לי כבר פעמיים (מאלכסנדר מאן ומ easy) הוירוס PWS.Hooker.
האימייל שלי מוגן, אבל אם מישהו חמד לצון והחליט להדביק את חברי האייל בוירוס... יתכן שהוא יקלע לקורא לא מוגן.

דובי/טל: אני אבין אם תחליטו להסיר את התגובה, אבל ראוי ליידע את הקוראים בדרך זו או אחרת (יתכן, כמובן, שמישהו סתם החליט להתנקם בי ולהתחזות בשמות של קוראים האייל, או שזה וירוס המפיץ עצמו דרך רשימת הכתובות, בהנחה ששני הבחורים צרפוני לרשימתם).
וירוס!! 51932
הוירוס WIN 32 BADTRANS B בא הישר ממני. בשעות האחרונות עמלו מספר טכנאים לסלקו באמצעות תוכנת אנטי-וירוס חדישה, ומשימתם הושלמה לפני כשעה קלה.

אינני יודע דבר לגבי EASY, אך הוא נמצא אצלי בפנקס הכתובות. GOD, לעומת זאת אינו נמצא שם - כך שאינני חושב שהוא קיבל זאת ממני.

הטכנאים שהיו כאן טענו שאת הוירוס קיבלתי מגלויית שנה טובה אזרחית מ...שמעון גלבץ. אני לא יכול לומר אם הם צודקים או לא, היות ואינני מתמצא בנושא.

האנשים מהאייל שנמצאים בפנקס הכתובות שלי הינם טל כהן, דובי קננגיסר, ערן טרומר, רון בן יעקב, שמעון גלבץ, מיכאל שרון, ערן בילינסקי, יובל רבינוביץ, יוסי גורביץ, אסף ברטוב, גלעד דנבום, איתי ארטנשטיין, שי כהן, דוב אנשלוביץ, אסף שרעבי, ליאור גולגר, נילי לימוני, רן בר יעקב, שי מור, איזי וצחי ברזיק.

כאמור - החל מהשעה 22:30 לשעון ישראל המערכת אצלי נקייה לחלוטין, וזאת לאחר שהזמנתי שני טכנאים שעמלו וסידרו את העניין.

איתכם הסליחה

אלכסנדר מאן
וירוס!! 51934
אלכס,

(וכל החברים האחרים שחוששים מווירוסים)

לפי ה"נורטון" שלי מחשבי נקי מווירוסים. את גלוית השנה האזרחית שלחתי לך באמצעות reply לברכה שקיבלתי ממך.

איחולי עם ניקוי מחשבך.

שמעון
וירוס!! 51947
הי אלכס.

אני בספק באם מדובר באותו וירוס.

את הדואל הנגוע קיבלתי מהכתובת שלך. (האם מדובר במתחזה? מעניין...).
וירוס!! 52498
למען האמת אין לי כל נסיון עם וירוסים. אני מטבעי לא פותח דבר דואר של אדם שאיני מכיר, כך שהדבר אירע במסגרת פתיחת דואר של מישהו המוכר לי.
בתחילה סברו הטכנאים שהיו כאן שהוירוס הגיע משמעון גלבץ, אך במחשבה שנייה האופצייה הזו נשללה אף על ידם.
תוך כדי חקירת המקרה נזכרתי כי קיבלתי מאסתי וולש דוא"לים מוזרים אשר נמחקו על ידי באופן אוטומטי, כיוון שהם נראו לי מוזרים משהו; המדובר בדוא"לים ללא נושא וללא תוכן אשר בהם ישנו רק נספח; דווקא המקרה של אסתי היה מוזר במיוחד - ברגע שהדוא"ל הגיע נפתח לחלקיק שניה תיק ההורדות ונסגר בו-זמנית, למרות שלא פתחתי דבר. שניות נוספות אחר כך הדוא"ל אכן הושמד, אך לא הבנתי מה בדיוק קרה. המעניין ביותר הוא שהדוא"ל הכנראה נגוע מאסתי הגיע ביום בו כנראה נדבקתי, היות וכבר אחה"צ באותו היום קיבלתי דו"אלים מהארץ ומחו"ל שאני נגוע בוירוס האמור.

מכל מקום נכון לעכשיו הרי שאני מוגן פני וירוסים, ואיננני צופה בעיות נוספות מצידי בנדון. אם בכל זאת מישהו מכם מקבל דוא"ל ממני עליו/יה לדעת כי אני תמיד רושם נושא וגם רושם מכתב של ממש, כך שאם מגיע דוא"ל תחת שמי ללא האפיונים האמורים אבקש למחוק אותו במהירות האפשרית. אינני חושב שדוא"לים מסוג זה יכולים להגיע ממני, היות ואני 'נקי' לחלוטין, מה גם שבימים האחרונים שהיתי בסמינאר בעיר אסן, ואיש לא ניגש ו/או השתמש במחשבי האישי בביתי.

בברכה

א. מאן
וירוס!! 52513
"אשר נמחקו על ידי באופן אוטומטי, כיוון שהם נראו לי מוזרים משהו" – לי יש בעיה קשה; *כל* הדוא"לים שאני מקבל מחברי הם מוזרים משהו, חלקם משהו-משהו, כך שקשה להבחין. מצד שני, מכיון שזה המצב הרגיל, קשה לומר על דוא"ל מסויים שהוא מוזר. לשם כך אשתמש בהבחנתו של דוגלס אדאמס (זצ"ל) בין מוזר באופן מוזר, למוזר באופן רגיל.
בכל מקרה, שיטת ההגנה שלי מורכבת יותר: אני מקבל את דוא"ליי דרך שרותים הבודקים את תוכנם בעזרת אנטי-וירוסים שונים, מעודכנים ביותר, וכשהדוא"ל מגיע אלי הוא נסרק ע"י האנטי-וירוס שלי, אשר כל לילה ב 4:30 לפנות בוקר מעיר את המחשב, מעדכן עצמו, ומחזיר את המחשב לשינה שקטה לחלוטין ונטולת חלומות. מיותר לציין שיש לי firewall.
אהמ! 52518
רק כדי לא לצאת יותר אשמה מהמינימום ההכרחי-המחשב שלי יצא מאנגליה בבריאות טובה, שט בים עד עכשיו והגיע אלי רק ביום רביעי; וכשהתחברתי לקיר ולאייל ההודעות שלך ושל עוד אנשים בעניין הוירוס כבר היו כאן.

לדעתי זה קרה תיכף אחרי ששלחתי את הדואל הראשון בהחלט מזה חודש, שהיה דווקא אל מערכת האייל (בקשה להעביר את ההתאמה האישית לדואלי החדש)...
זה גשם 51969
אבל אני הוזמנתי לפגישה איתו!
(-:
הבהרה והתנצלות 52196
הוירוס הנ"ל (בטראנס 32) עושה לי בושות ושולח בשמי דואלים לאיילים. אני ממש לא בעסק, תאמינו לי. וגם הזמנתי כבר טכנאי למחר שירפא לי את המחשב. עם כולכם הסליחה.

ולאלה ששאלו אותי אם זאת אני- ובכן, כן(כמובן בהסתיגויות המתבקשות מתוך הוויכוחים המלומדים שמסביב על ה"אני" וכו')

חזרתי לארץ, שלומי נפלא (חוץ מעניין הוירוס כאמור), ותודה לכולכם.
הבהרה והתנצלות 52360
אסתי, וגם אלכס:
קודם כל, קיבלתי את הוירוסים האמורים מכתובות הדוא"ל של שניכם.
דבר שני - היה לי ברור לחלוטין ש: א. מדובר בוירוסים. ב. לא שלחתם אותם אלי.

מחקתי אותם מייד, ללא התייחסות מיוחדת. מן הסתם היה עלי ליידע אתכם כשהדבר קרה, ואני מתנצל על כך שלא עשיתי זאת. עם זאת, יש לדעת שהשולח הרשום של הודעת דואר אלקטרוני לא בהכרח שלח אותה. מתברר שבמקרים שלכם אכן שוכן הוירוס בתוך מחשביכם.

אגב, הוירוס ממך נשלח לכתובת שאינני נוהג להשתמש בה באייל הקורא, להבדיל מהוירוס של מר מאן. אם הוא אכן הגיע ממחשבך, יתכן שהדבר מעיד על כך שביקרת בפורטל החדש שלי, שנאמר: אין רע בלי טוב.

לסיכום, אף פעם לא לפתוח קובץ שאין מצפים לו. אם קיבלת קובץ כזה, המינימום שיש לבצע הוא לשלוח שאילתה לשולח, האם אכן הקובץ הגיע ממנו, ורק לאחר שתוחזר אלייך התשובה, כשהשאלה מצוטטת בתוכה, ניתן יהיה להניח שהוא מקור הקובץ. במקרים רבים הדבר הפשוט ביותר הוא להרים טלפון.

יש שרתי דואר המאפשרים לך סריקת קובץ באנטי וירוס מעודכן לפני הורדתו. אחד היעילים ביותר הוא Yahoo. לעתים אני שולח לכתובת שלי שם קבצים חשודים, ומבצע את הסריקה שם, מבלי לפתוח את הקובץ.
מיקרוסופט ממציאה מחדש את הדואל: 52474
''הדבר הפשוט ביותר הוא להרים טלפון''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים