שידור אפיזודי 518941
לפני יותר משש שנים חברת מחקר שוק הבינה שיש תחום שהולך להיות פופולרי: שידור תוכן דרך האינטרנט. המשפטים הבאים הם הנח בלבד שלי ולא מבוססים על עובדות. אני משאיר לקוראים לשפוט לגבי אמינותם.

הם סקרו את השוק וחיפשו רעיונות. הם הבינו שסביר להניח שאת התוכן נוח לצרוך בנגנים ניידים (כדוגמת הריו, שכבר היה אז) אולם שעדיף להשתמש במחשב אישי אשר מחובר לאינטרנט כל הזמן כדי להוריד את התוכן. כך נולד פטנט US7,568,213

(בחזרה לעובדות מוצקות יותר)
הם הפטנט מתייחס ל"שידור אפיזודי". כלומר שידור של חלקים (פרקים) של התוכן בנפרד, בניגוד למודל המקורי של שידור בזמנים קבועים.

כשנה (או אפילו פחות) לאחר מכן החלו הפודקסטים להפוך להיות פופולריים. פודקסטים הם, מבחינה טכנית, ערוצי RSS אשר התוכן שלהם הוא קובצי שמע ו/או וידאו במקום "סתם" מלל. לפרטים נוספים:
מכאן שגם הם סוג של "שידור אפיזודי" וגם הם משתמשים באותו פטנט.

שימו לב שהפטנט לא הוגש ע"י חלוצת טכנולוגיה. החברה המדוברת היא חברה אלמונית בתחום. היה לה מספיק שכל, זמן וכסף לאתר טכנולוגיה שנחשבת חדשנית ולרשום עליה פטנט.
שידור אפיזודי 518981
הפטנט הוא על הורדה אוטומטית של פרקים, תוך כדי התחשבות בגודל הזכרון הפנוי וכן הלאה. הפטנט אינו על שידור podcast-ים, כי כאמור podcast היה בגדר "ידע קודם" ב-‏2001.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים