טוב, זה סקר קל - ספרי קריאה! 51924
לספרי קריאה אצלי אין בכלל תחרות: יש לי כ-‏500 או 550 ספרי קריאה, לעומת רק כשלושים דיסקים וכחמישים קסטות מוזיקה.
ספרי לימוד ועיון יש לי אישית אולי 30.בספרי לימוד אני לא רואה צורך - יש אינטרנט. לספרי עיון - אני מעדיף בהרבה לקרוא ספר עם עלילה על פני ספר בלי :)

אבל, אם מדברים על הבית של הורי (שם גרתי עד לפני כשנתיים), המצב מסתבך.
ספרי קריאה עדיין לוקחים בגדול - האוסף שלי + האוסף של אחותי האמצעית (גם כמאתיים ספרים אני חושב) + עוד כמאה ספרים של אחותי הקטנה + עוד כמות של ספרי קריאה שונים שהצטברו אצלנו . ועוד הרבה ספרי ילדים מתקופות עתיקות שכרגע ארוזים בארגזים במכולה.
אבל - בבית יש לנו הרבה ספרי לימוד ועיון, בעיקר כמובן עבור ביצפר (ואני מחשיב כאן אנציקלופדיות גו'). וכל מיני אוצרות מזמנים עברו.
גם מבחינת תקליטים קלטות ודיסקים של מוזיקה יש לנו די הרבה (אולי 300-350 טוטאל).
קלטות וידאו יש בכמות נכבדה (משהו בין 300 ל400), רובן סרטים שהקלטנו מהטלויזיה.

עיתונים ישנים - אבא שלי אוסף כי הוא משתמש בהם במוסך כדי לצפות חלונות של מכוניות שהוא צובע :)

זה היה לגבי הסקר.
עכשיו רק אוסיף ואומר שאוסף הספרים שלי מורכב בתשעים אחוז או יותר מספרי מדע בדיוני ופנטזיה.
ספרי העיון שלי הם כולם ספרי מדע (1), מדע פופולרי (כל השאר, למעט:), ספרים על רוברט היינליין - סופר המד"ב הנערץ עלי (2) ועוד אחד על שייקספיר.
מבין הדיסקים וקלטות המוזיקה שלי, יש את האלבום "היקום בפיתה" http://www.forum2.org/joliet/pita/main.html (ואתה טוען שאני לא עושה לך פרומושיין, NY יקר?) והשאר מוזיקה קלאסית.
סתם פריטי טריוויה לא מעניינים עלי.

והנה עוד כמה פריטי טריוויה - זמני הקריאה החביבים עלי: בזמן שהאוכל נכנס לגוף, בזמן שהאוכל יוצא מהגוף ולפני השינה. עדיף שזה יהיה בליווי של מוזיקה קלאסית.
סופרים חביבים עלי: שאינם מד"ב : P G Wodehouse! שלצערי קראתי רק מזער מספריו, ג'ראלד דארל (למרות שכבר הרבה זמן ל קראתי ספר שלו).
סופרי מד"ב - ר. היינליין,א. אסימוב,ל. ניבן, ק. וויליס, ר. זילאזני, ד. אדאמס, א.ר. בורוז, טולקין, ולאחרונה התחבבו עלי גם פריץ לייבר ואריק פרנק ראסל.

ספרים חביבים עלי: גבעת ווטרשיפ (ר. אדאמס), שר הטבעות, אי המטמון, השבוי מזנדה (אנתוני הופ), מדריך הטרמפיסט לגלקסיה, המוסד והרובוטים של אסימוב, סדרת אמבר של זילאזני, גר בארץ נוכריה ועריצה היא הלבנה של היינליין (ובעצם כמעט כל היינליין אחר), פני מועדות לכוכבים (בסטר), טיק טוק (ג'ון סלדק), נורסטריליה (קורדווינר סמית').
טוב, זה סקר קל - ספרי קריאה! 51960
וכמה כלבים חתולים צבים ודבורים? לא יותר מספרים?
צודק! 51980
4 כלבים, 4 חתולים, מספר תוכים, כשלושים יונים, כ15 ברווזים, 2 ברברים, 4 אווזים, כ40-50 תרנגולות, כמה דגי זהב.
הופתעתי לא למצוא את 52025
רשומות המאדים (The Martian Chronicles) של ריי ברדבורי. לא מן הנמנע כי זה הספר הטוב ביותר שקראתי השנה, בהמלצתו של טל (1). למען האמת, זה היה זמן קצר אחרי שנעזבתי לאנחות, וההתפעמות מהספר סייעה לי להתנחם על הפרידה הכואבת. נו שוין. גם 'הדברים' של זורז' פרק, בהמלצת ידידיהריאקציונרששונאשמזכיריםאותובשמו, הוא מעולה. 'העיוורון' של סאראמאגו לא השפיע עלי לעומת זאת, כמו גם רפסודת האבן וספרו הנזכר להלן על ישו - טובים, לא מדהימים, לדעתי.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים