ביטול גדרה חדרה, האם מגיע להם פרס? עדות מערד 519897
אלפי מילים נכתבו ונאמרו השבוע כמעט בכל אמצעי תקשורת מקובל יותר ופחות. על נושא העובדים הזרים, גירוש ילדים וגם קצת על הפליטים. מעולם לא הייתה התקשורת כל כך מבולבלת ולא ממוקדת. המעבר בין אירועים, עובדות ודעות היה היסטרי, עצבני ומהיר, לא ממוקד ומבלבל. החלק הכי מעניין היה הטוקבקים שמי שסקר אותם למד על אופיו ורצונותיו של הטוקבקיסט היהודי בארץ ישראל. האם נוהל גדרה חדרה בוטל כי הוא היה נוהל רע או בשל העובדה כי הוגש בג"ץ נגדו? או שמה בזכות מחאת תושבי ערד ואחרים? התשובה לא ברורה. גם.

הסיפור מתחיל בכסף ולצערנו יגמר בהרבה כסף. הסיפור הוא בכלל קבלני כ"א שמרוויחים המון מיבוא זרים לעבודה בארץ. וממש כמו יבוא צעצועים זולים מסין כך גם יבוא העבדים. חייב להיות פג תוקף אחרת הם לא יוכלו להמשיך להרוויח. בארץ היום כ 300 אלף עובדים זרים שפג תוקף שהייתם ולכן הם אמורים לצאת את הארץ. למעשה להיות מגורשים. באותו זמן ממש ממשיכה הממשלה לעודד במכסות שמנות קבלני עבדים לייבא עוד ועוד פועלים זרים בתמורה לבצע כסף ולתרוץ שהם יחליפו חיתולים להורינו. בינתיים מוקמת יחידת עוז במקום משטרת ההגירה (לא ברור למה) ויעדה ללכוד את השוהים הלא חוקיים ולשלוח אותם חזרה לארצות המוצא שלהם. כן, בינתיים לחלקם גם נולדים ילדים. שגם אותם צריכה יחידת עוז לסלק מהארץ בלשון התקשורת. מה שמעורר את חמת זעמם של ארגוני זכויות האדם שטוענים כי התרבות שלנו רואה בהם ילידי הארץ ולפיכך אזרחים לגיטימים של מדינת ישראל. האומנם? עוד נחזור לזה. בינתיים מגיעים לארץ עוד אורחים. הפעם מאפריקה המדממת. הם באים מסודן, סליחה ממצרים ורוצים לחיות בישראל כי במצרים לא נוח, אולי מפחיד ושם הם זרים ומנוכרים וממש לא נחמד שם, במצרים. אז בארץ נותנים להם לעבור את הגבול השוצרי בין ישראל למצרים. גבול דרכו עוברים מדי לילה גם סמים סחר בנשים ואמצעי לחימה. בבואם לארץ הקודש המובטחת ממתינים המסתננים בסבלנות שיבואו לאסוף אותם כוחות הביטחון ולשחרר אותם כשיעדם עד לא מזמן, לא בין חדרה לגדרה. רק מה? הם דופקים את העסק לקבלנים, כי אם יגלו בארץ שהם עובדים טובים אולי ישאירו אותם ויקטינו את מכסות היבוא של עבדים מה שאומר שקלגסי העבדים יפסידו המון כסף. להם אגב יש המון לוביסטים בכנסת. הם דואגים לעצמם. אז לא פלא שלממשלה קשה, מאוד קשה להחליט מה לעשות עם הבאלגן שנהיה להם עם הסודאנים.
בקיצור חברים הם איבדו שליטה. והיום יש לנו למעלה מ 30 אלף סודאנים בישראל (מספרם גודל כל לילה) שאותם בניגוד לעובדים הזרים אי אפשר להחזיר לשום מקום. אז לא נותנים להם מעמד ולא ביטוח רפואי ולא רשות לעבוד וכאילו שיבוא עוד רגע מסוק הקסם מסודאן ויאסוף את כולם. אז זהו שלא. אנחנו תקועים עם אנשים שלא עשו לכאורה כל רע לאף אחד אבל המדינה הפכה אותם למטרד ולמס קנס נוסף על החברה, בעיקר החברה החלשה בפריפריה. רוצים לתת להם פרס על ביטול "גדרה חדרה"?
חכו קצת, הדרך עוד ארוכה, אל תותרו. יש לנו עוד מאבקים רבים בדרך לגאולה שתבוא במהרה בימנו, אמן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים