מדינת ישראל אתחלתא דגאולתא 520542
אני כמו רבים מחברי למחנה הדתי לאומי אני רואה במדינת ישראל את האתחלתא דגאולתא שהיא תחילת הגאולה צמיחת גאולתינו אחרי שלושת אלפים שנות גלות וסבל שעברו על העם היהודי. מדינת ישראל היא אכן נס ופלא והיא הצחון של העם היהודי על החושך והרוע. כיהודי דתי לאומי ציוני וצבר מאמין מטעמים דתיים וציוניים שארץ ישראל היא המולדת היחידה של העם היהודי כולו לעד ושמדינת ישראל היא ביתו הנצחי היחידי של העם היהודי כולו לעד. שני טעמים לי באמונה זו:הטעם הראשון הוא הטעם הדתי על ארץ ישראל מאמין בהבטחה הקדושה שנתן הקב"ה לאברהם אבינו שלזרעך נתתי את הארץ הזו. והטעם השני הוא שכאשר בברכת המזון לפני כל שבת מועד וחג נהוג לשיר את שיר המעלות בשוב ה' את שיבת ציון היינו כחולמים. את המזמור הציוני הקדוש הזה אני שר עם כל הכוונה הלב והאמונה ובכך אני מבטא את האמונה שלי את הכמיהה שלי את התקווה שלי שהעם היהודי בכל מקום איפה שהוא נמצא ישוב חזרה לארץ ישראל. ולכן יש לעלות יותר עולים לארץ יש ליההד את הנגב והגליל. ומעל הכל להיות ישראלים והיהודים גאים שסוף סוף לעם היהודי יש מדינה מדינת ישראל ושהיא ביתו הלאומי הנצחי של העם היהודי כולו לעד. להיות גאים שיש לנו את צבא ההגנה למדינת ישראל ושרות הבטחון הכללי והמוסד ומשטרת ישראל שעושים ימים כלילות למען בטחון ושלום וטובת מדינת ישראל ואזרחיה. להם מגיע כל הכתרים והיקרה שבעולם.
מדינת ישראל אתחלתא דגאולתא 520547
ולפטישיזם התאוקרטי לא תהיה תקומה. "יש להעלות" בכפייה? "יש ליהד" דרך גירוש? "ישראלים גאים" זה גם ערבים מוסלמים נוצרים רוסים חסרי דת. אני בטוחה שלהם אתה לא "שר עם כל כוונת הלב"
מדינת ישראל אתחלתא דגאולתא 520549
בררר... מפחיד.

מה שיותר מפחיד זה שעוד דור או שניים זה יהיה הרוב כאן, וגם אם לא רוב אין בישראל מי שיתנגד לזרמים האלה באופן אפקטיבי.

שמעתי לפני כמה שנים על יוזמה בשם new israel, מישהו יודע מה זה היה בדיוק ומה יצא מזה?
מדינת ישראל אתחלתא דגאולתא 520556
אני זוכרת שדיברו על זה קצת בתקשורת, אבל נראה לי שלא יצא מזה כלום. כמה חבר'ה הזויים למדי שרצו לארגן את הצופים היאפים במדינה אחרת, אולי יוון או משהו.
מדינת ישראל אתחלתא דגאולתא 520559
אני מוכן להסתפק באי מלאכותי מול חופי תל אביב
מדינת ישראל אתחלתא דגאולתא 520570
יופי. בסך הכל גם תל אביב היא אי מלאכותי מול חופי תל אביב.
מדינת ישראל אתחלתא דגאולתא 520585
נכון, אבל בצד הבעייתי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים