הרבה מאוד 520823
הרבה דיונים באייל גרמו לי לחשוב מחדש על דברים שלקחתי כמובן מאליו, ודעתי השתנתה בחלק מהמקרים. האייל גם גרם לי לחשוב על נושאים שקודם לכן לא חשבתי עליהם בכלל.

אם לקחת נושא אחד קיצוני יחסית: אלוהים, במהלך העשור האחרון ההגדרה העצמית שלי השתנתה בהדרגה מ"אתאיסט" ל"אגנוסטיקן", ואני בטוח שלדיונים באייל היה חלק חשוב בכך.

בעניין ימין/שמאל גם השתנו הדעות שלי בעשור האחרון אך מן הסתם היו הרבה גורמים שתרמו לעניין זה. למרות זאת חלק מהדיונים באייל בנושא זה זכורים לי היטב ואני עדיין מהרהר בהם מדי פעם בפעם (דיון אחד ספציפי שזכור לי היה בין גיל לניצה).

מעל הכל האייל לימד אותי הרבה על תרבות דיון ועזר לי לפתח את הכישורים שאנחנו משתמשים בעת בשעה שאנחנו מתדיינים (לוגיקה, בניית טיעון, וכד'), ואני עושה הרבה שימוש בכך בחיי המקצועיים.

תודה רבה לכל מי שתורמים ותרמו מזמנם הפנוי על מנת לאפשר לאייל להמשיך ולהתקיים.
הרבה מאוד 520873
"בעניין ימין/שמאל גם השתנו הדעות שלי בעשור האחרון..." לאיזה כיוון?
הרבה מאוד 521519
לכל מיני כיוונים. אבל בעיקר התרחקתי יותר ויותר מהמחשבה שיש פתרון פשוט לסכסוך.
הרבה מאוד 520878
מעניין. מה בדיוק השתנה באתאיזם שהפך אותו לאגנוסטיות?
הרבה מאוד 520882
לא נמצאו סימוכין לאי-קיומו של אלוהים, ולכן עפ''י חוקי האייל השאלה נשארת פתוחה.
הרבה מאוד 520917
אם כך, אז כל נושא שנידון מעולם באייל נותר פתוח (תמיד ייתכן שאנחנו במטריקס ובעצם שום דבר ממה שנידון באייל לא התרחש). השאלה היא האם אגנוסטי פירושו ''חושב שזו שאלה פתוחה'' או שפירושו ''חושב שזו שאלה פתוחה שתשובת ''כן'' עליה סבירה בדיוק כמו תשובת ''לא''''.
הרבה מאוד 520919
חושב שזו שאלה פתוחה שאין שום דרך לדעת או למדוד את הסבירות של התשובות האפשריות.
הרבה מאוד 520923
אז זה כך בנוגע לכל שאלה אפשרית שעוסקת ביקום הפיזי (להבדיל משאלות מתמטיות).
הרבה מאוד 520927
לא ממש. להרבה שאלות יש לנו עדויות מספיקות על מנת להעריך את הסבירות של התשובות שלנו. אנחנו למשל יודעים שהשמש זרחה אתמול, שלשום ויום לפני זה, ולכן אנחנו יכולים להניח שסביר שהיא תזרח גם מחר. לגבי קיומו של אלוהים אין לנו שום נתון.
הרבה מאוד 520933
מה זה אומר שהשמש זרחה אתמול ושלשום? אולי זה מעשה ידי שד מתעתע וגו'. אין לנו שום נתון שמפריך זאת.

לגבי אלוהים יש לנו נתונים של שואה שהוא לא מנע, חוטאים שהוא לא מעניש וכו', אפס התגלויות אמינות שלו וכו'.
הרבה מאוד 520934
מתחיל פה ויכוח על אלוהים?
הרבה מאוד 520935
מהשואה שהאל לא מנע אנחנו יכולים להסיק שהסבירות לקיומו של אל שיכול ורוצה למנוע שואה נמוך, לא לגבי הסבירות לקיומו של אל כלשהו.
הרבה מאוד 520957
הנקודה היא שלכל אל קונקרטי שתדבר עליו, יהיו נתונים שאפשר יהיה לדבר עליהם. אם בוחרים לצמצם את השאלה לשאלה ''האם יצור בלתי מוגדר כלשהו שנקרא אלוהים קיים'' היא חסרת טעם, ואני מקווה שלא יוצרים את ההפרדה בין אגנוסטים ואתאיסטים בה.
הרבה מאוד 520961
לא לכל אל קונקרטי, להרבה סוגי אלים שאפשר לחשוב עליהם אין שום השפעה על המציאות, ולאחרים ההשפעה בלתי ניתנת להכרה או להבנה. נכון שאין טעם באלים כאלה, אבל זה לא אומר שהם לא קיימים (או שהם כן קיימים, או שבכלל יש טעם בשאלת קיומם).
הרבה מאוד 520966
"הקיום לא יכול לא-להתקיים" (התזה הפילוסופית העיקרית של יארה צימרמן, מתוך "המהות של הקיום", 1886)
הרבה מאוד 521031
שר האוצר שלך עשה תיזה בנושא דומה.
הרבה מאוד 521038
צימרמן יותר מרתק בהרבה.
הרבה מאוד 521045
אתה מתכוון לצימרמן הזה? יארה צימרמן [ויקיפדיה]
הרבה מאוד 521047
האחד והיחיד ושניהם כאחד.
לפחות היתה לו מודעות עצמית 521324
הרבה מאוד 520975
כאמור, אני מקווה שההבדל בשאלת האגנוסטי/לא אגנוסטי לא מצוי באותם יצורים חסרי משמעות.
הרבה מאוד 520992
היצורים אולי חסרי חשיבות, אבל שאלת אי קיומים לא כל כך חסרת חשיבות. האתאיסט אומר שהסבירות שהיצורים האלה *לא* קיימים גדולה באופן משמעותי מהסבירות שהם כן קיימים, וזה אומר דרשני לא פחות מהאמירה של התאיסט שאחד מהיצורים האלה כן קיים.
הרבה מאוד 520994
כאמור, אני לא חושב שאתאיסטים מדברים על היצורים חסרי המשמעות בכלל. אם תשאל אותי, מי שעוסק בשאלת הקיום/אי הקיום שלהם לא עוסק בשום דבר.
הרבה מאוד 520998
אתה מתכוון להגיד שהאתאיסט לא מאמין רק בקיומם של יצורים מהסוג שהיה רוצה ויכול למנוע את השואה? ממממ... נראה לי שעל זה גם רוב התאיסטים יסכימו.
הרבה מאוד 520999
נראה לי שהוא *לא מאמין* בקיומם של אף יצורים, כולל מפלצת הספגטי המעופפת (בפרט, כל זיליארד האלים חסרי המשמעות הם משהו שבכלל לא מקדישים לו מחשבה, אז בטח שלא מאמינים בו).

בכל מקרה, זיהמתי די את הסקר הזה עם דיונים שחוקים.
הרבה מאוד 520968
עדיין יכול להיות אלוהים שברא את העולם, שאיננו מהווה השגחה פרטית ושקיים מעבר לטוב ולרע.
הרבה מאוד 520991
אל שברא את העולם ואז הושמד ע"י מפלצת הספגטי המעופפת?
הרבה מאוד 520996
הרבה מאוד 521029
לא הושמד. למה שיושמד? שחרר את הגוזלים מהקן להסתדר לבדם. עבר לעיסוקים אחרים. עצא לפנסיה. חטף אלצהיימר. משהו.
הרבה מאוד 521033
צודק. הוא ישן במצולות הים.
הרבה מאוד 521522
כל מיני דברים. אלו שבאייל היו שלל הדיונים לגבי קיום האלוהים. אלו שמחוץ לאייל היו חשיפה למגוון של אתאיסטים כמו גם כאלו שלא.

היום אני בדעה שאתאיזם הוא אמונה שיש בה 0 ישויות אלוהיות. מעבר לכך אני מזהה את כל האלמנטים של אמונה בקרב אתאיסטים כקבוצה. כלומר חוסר יכולת לזהות או לקבל בעייתיות ביסודות האמונה שלהם, שלילת האמונות המנוגדות, זלזול באלו הנמנים עליהם, חוסר סובלנות, וכו'.

השילוב של כל הגורמים האלו בסופו של דבר הביא אותי לדעה שהשאלה האולטימטיבית עדיין פתוחה, וכל מי שמאמין‏1 שהוא יודע, למעשה בוחר בחירה אישית שכוללת אלמנטים רציונליים ולא רציונליים כאחד. בחירה שקשורה יותר לערכים, תרבות וסגנון חיים מאשר לניסיון למצוא את התשובה האמיתית לאותה שאלה. חלק מתמודדים עם השאלה באופן יותר רציונלי, ומוכנים לשנות את מערכת האמונות וסגנון החיים שלהם בהתאם. חלק מתמודדים איתה באופן לא-רציונלי, ולמעשה מסמנים את המטרה מסביב לחץ. אבל אף אחד לא יכול באמת לענות עליה בוודאות.

בעיני התשובה האמיתית היחידה שאנחנו יכולים כיום לתת לשאלה הזאת היא "אנחנו (עדיין) לא יודעים". וזאת בעצם התשובה האגנוסטית. מעבר לכך אגנוסטיות היא הגדרה מאוד פתוחה ואני בטוח שימנו עליה גם כאלו עם דעות ואף סגנון חיים שונים מאוד משלי. ההבדל המעשי העיקרי שאני מוצא בין אתאיזם לאגנוסטיות, הוא שאגנוסטיות מייצרת פחות חוסר סובלנות.

עוד חלק חשוב מהסיבה שאני מגדיר את עצמי כאגנוסטיקן זה האמונה שלי שאנחנו לא באמת צריכים לענות על השאלה ההיא כדי לבסס מערכת מוסר, לבנות תרבות ו/או לבחור סגנון חיים. אפשר אולי לומר שכל זמן שאנחנו לא יכולים לענות על השאלה הזאת בוודאות, אני מוצא שבחירה באחת התשובות גורמת לנו יותר נזק, והאפשרות העדיפה בעיני היא קבלת חוסר הוודאות ומציאת דרכים להתמודד איתה.

1 והאתאיסטים המנוסים ישמטו את ה"מאמין" מהמשפט הזה.
הרבה מאוד 521528
לא הבנתי את הפסקה האחרונה שלך. כשאתה כותב "אנחנו לא באמת צריכים לענות על השאלה ההיא כדי לבסס מערכת מוסר...", האין אתה מתכוון שאנחנו יכולים לבסס מערכת מוסר ללא תלות בתשובה לשאלה ההיא? ואם כך, מדוע אתה "מוצא שבחירה באחת התשובות גורמת לנו יותר נזק"?
הרבה מאוד 521610
כי ניסיון החיים האישי שלי‏1 לימד אותי שמידת הביטחון העצמי של מי ביחס לתשובה לשאלה הזאת עומדת בד"כ ביחס ישר למידת חוסר הסובלנות שלו כלפי מי שבחרו בתשובה אחרת.

1 כלומר אין לי לינקים למחקרים שמבססים את האמונה הזאת.
הרבה מאוד 521614
זאת עמדה של שוויצרי, לא של בריטי.
הרבה מאוד 521627
אני לא בריטי.
הרבה מאוד 521635
אבל גם לא שוויצרי.

אתה שואף למשהו שהוא לא סובלנות (שהרי סובלנות היא כלפי עמדות שמרגיזות אותך) אלא אדישות. בעיניי, זאת אולי הסכנה הגדולה ביותר בחברה פלורליסטית, הן לאדם והן לחברה. במקום להתאמץ לפתח תרבות סובלנית, אנחנו מוותרים על מטאפיסיקה, פוליטיקה ורוח ומפתחים יחס אדיש כלפיהם. לא רק שאנחנו מקטינים את עצמנו ואת דמות האדם שבנו, אלא שאנחנו מעניקים מראש את הנצחון לקיצונים המחוייבים.
הרבה מאוד 521640
אני לא מסכים עם הקביעה הזו. אני לא מרגיש שהאגנוסטיות שלי בהכרח גוררת אדישות. בדיוק להיפך, היא מאפשרת לי להתעניין בנושאים כמו חקר התנ"ך וחקר האבולוציה מבלי שיתעוררו בי רגשות של כעס או סלידה. מה שאתה מתאר נשמע לי יותר כמו ניהליזם מאשר אגנוסטיות.

ורק למקרה שיש למי ספק: אני ישראלי.
הרבה מאוד 521642
למה שאתאיסט יחוש כעס למקרא התנ"ך?
הרבה מאוד 521645
אני לא יודע, אבל זה קורה.
הרבה מאוד 521646
שוב, נראה לי שאתה מבלבל אתאיסט עם ''מישהו שמאוד מעוצבן על הדתיים עד ששפיות דעתו אבדה לו''.
הרבה מאוד 521659
אני חושב שאתה מבלבל בין טענה מופשטת והכללה גסה במתכוון לצורך דיון לבין משהו אחר.

בכל אופן אתאיסטים זו קבוצה מאוד מגוונת והטרוגנית, ואם תקרא את התגובות שלי שוב תיווכח שהן מסוייגות לפי כל כללי האייל על מנת להמנע מהכשל הלוגי של גרירה מן הכלל אל הפרט.
הרבה מאוד 521680
לפחות כאן יש רבים שעונים לחלק הראשון של ההגדרה.
הרבה מאוד 521647
אני לא מתייחס לאגנוסטיות שלך, אלא לנימוק שנתת בתגובה 521610 ובתגובה שלפניה. שם, הבחירה באגנוסטיות לא מנומקת בטעמים ענייניים, אלא בכך שביטחון עצמי בתשובה יוצר חוסר סובלנות. משתמע (אולי בטעות?) שלמען הסובלנות יש להשתדל להמנע מלהחזיק בדעה בעניין.
הרבה מאוד 521657
יש הבדל בין "להחזיק בדעה" ובין "אמונה". אני לא מאמין שצריך להמנע מלהחזיק בדעה, בדיוק להיפך. אני מאמין שבריא יותר, גם ברמה אישית וגם ברמה קבוצתית/חברתית, לתבל את הדעה שמחזיקים בה בסקפטיות ובחינה עצמית, להיות מוכנים לקבל את האפשרות שהדעה תתברר כמוטעית ו/או להחליפה באחרת‏1. כל זה עומד בסתירה ל"אמונה" אבל לא עומד בסתירה ל"להחזיק בדעה".

1 או כמו שהמנהל שלי אוהב להגיד: לא שיניתי את דעתי, הנסיבות השתנו.
הרבה מאוד 521676
אז מה דעתך, יש אלוהים או אין אלוהים?
הרבה מאוד 521714
לא יודע. :-)

אל אישי, השגחה פרטית - מאוד לא סביר בעיני. בכל אופן אני בדעה שהתנ"ך וכל שאר כתבי הקודש למיניהם חוברו ע"י בני אדם.

"אל" לא מטאפיסי שברא אותנו באמצעות אבולוציה, או התערב בתהליך האבלוציוני שהתחיל באופן אקראי - זאת אפשרות שאני לא מוצא מופרכת לחלוטין, אבל אני לא מסיק ממנה את אותן המסקנות שהמטיפים הבריאתנים מסיקים ממנה. במילים אחרות, היום שבו היא תתברר כנכונה, הוא היום שבו אני אתחיל להגדיר את עצמי כאתאיסט. עד אז האופציה הזו לא רלוונטית בעיני לגבי שאלות כמו מה מוסרי ומה לא, או באיזה סגנון חיים ראוי או נכון לחיות.

אל מטאפיסי, לא אישי, לא רחום וחנון ו/או גחמתי, נשגב מבינתנו ו/או שמעולם לא התגלה אלינו או התערב בהתפתחות שלנו - גם זאת אפשרות לא סבירה בעיני, אבל במידה והיא מתקיימת, הניחוש של כל אחד מאיתנו לגבי מה הוא רוצה מאיתנו, אם בכלל, טוב כמשנהו - ולכן גם הוא לא רלוונטי באותו האופן.

אני מודע לעובדה כמובן, ששתי האפשרויות האחרונות יכולות להתקיים במקביל. אני לא חושב ששילוב בינהן משפיע על שאלת הרלוונטיות.

ומה איתך, מר אורן?
הרבה מאוד 521716
עוד תהיה - האם הדיונים באייל שינו את דעתך לגבי האלים הללו, או שהם שינו את דעתך לגבי משמעות המילה "אתאיסט" (כלומר, סייעו לך להכיר מועדון שלא רצית להיות חבר בו, די בדומה למה שהתש"חים כאן עשו)?
הרבה מאוד 521721
הדיונים באייל היו אחד המקורות העיקריים שהשפיעו על ההתפתחות של הדעות שלי לגבי האלים הללו, בהחלט. אם כי לא המקור העיקרי היחיד.

לגבי מועדון האתאיסטים, דווקא האייל לא קשור לכך. האתאיסטים שכאן הם דווקא מן הסוג שהייתי שמח להימנות עליהם. אלו שקוראים עליהם מדי יום בעיתון, או אלו שפוגשים ברחוב, הם אלו שמוציאים בעיני שם רע למועדון.
הרבה מאוד 521725
"אלו שקוראים עליהם מדי יום בעיתון"

מי?
הרבה מאוד 521733
זה היה סתם ביטוי כללי. בוא נשאל את זה אחרת: האם מבחינתך מעולם לא התקיימו גילויי חוסר סובלנות מצד אתאיסטים כלפי דתיים, על בסיס האמונה בלבד? כלומר לא בגלל שהם שורפים פחים, אלא בגלל אמונתם החשוכה והמטופשת, סגנון חייהם המשונה ותפיסת העולם הפרימיטיבית שלהם?
הרבה מאוד 521742
מה ז"א "מבחינתי"? אני לא זוכר מקרים כאלו, אבל אני בטוח שהיו ויהיו. השאלה היא עד כמה זה נפוץ ואיפה - התחושה שלי היא שמדובר במשהו מאוד לא נפוץ, ובטח שלא באותו קנה מידה של הכיוון ההפוך.

אגב, אי אפשר לערבב את אמונתם החשוכה והמטופשת עם סגנון חייהם המשונה; אין לי בעיה שאנשים יאמינו במה שהם רוצים, אבל כשמתוקף האמונה הזו הם חותכים את העורלה לתינוק רך ימים שלא נשאל לדעתו על כל העניין, זה כבר סיפור שונה לגמרי.
הרבה מאוד 521773
ובכן, התחושה שלי היא שזה הולך ונעשה נפוץ יותר, והמגמה הזו לא תשתנה. אני חושב שכבר ניתן לזהות תהליכים באירופה ובארה''ב של התלכדות של רגשות אנטישמיים, אנטי-איסלמיים ואנטי-דתיים לכדי רגשות אנטי-דתיים כלליים ללא אבחנה בין דת לדת, כולל הנצרות. במקביל אני חושב שאפשר לראות חלחול כלפי מטה של אתאיזם בין שכבות האוכלוסיה השונות, וככל שהאתאיזם הזה מחלחל יותר כלפי מטה, האופי שלו משתנה בהדרגה מתפיסה שניתן אולי לכנות אותה נאורה, למשהו שלא נראה שונה מהותית מהדתות הקיימות.

מצד שני אין לי לינקים שמוכיחים את כל זה, אז ייתכן שזה קיים רק במרתף שלי.
הרבה מאוד 521799
אני לא מבקש שתוכיח, אבל זה כן מעניין מאיפה אתה מקבל את התחושות הללו.
הרבה מאוד 521746
ֹאגב, יש מי שחושב ש"אתאיסט" הוא ספקן שחייב לבדוק הכל:

הרבה מאוד 521724
אתה יכול לקרוא לי יהונתן או יונתן. אני לא אעלב.

ולשאלתך - לא, אין אלוהים.

עם זאת, אני כמובן לא משייך את עצמי למסורת האתאיסטית שקנתה לה מקום מכובד בין אנשים חכמים באייל. אני מסכים אתך שהמסורת האתאיסטית הקיצונית אינה מבוססת רציונאלית, והיא נראית לי גם גישה לא רציונאלית. בנוסף, אני חושב שלמסורת הדתית יש ערך גם עבור אנשים חילונים, למרות שאני (עדיין?) לא יודע באיזו דרך לשלב אותה בחיי ובהשקפת העולם שלי.
הרבה מאוד 521728
אני פונה הרבה לאנשים בפנייה "מר <שם משפחה>". אם זה מפריע לך אני כמובן אפנה אליך בכל אופן שתעדיף.

אם כך הדעות שלנו מאוד קרובות, ואנחנו ניצבים בפני שאלות אישיות דומות.
הרבה מאוד 521813
זאת הסיבה שאני מגדיר עצמי ''אגנוסט מסורתי''.
הרבה מאוד 521850
אני מעדיף ''רציונאליסט ביקורתי''. מושג פופריאני, כאשר הביקורתיות מכוונת כלפי המסורת. כל מסורת, גם זו המודרניסטית.
הרבה מאוד 521816
עכשיו בלבלת אותי. אם הגישה שלך היא קביעה נחרצת ש"אין אלוהים", מהי לדעתך המסורת האתאיסטית ולמה אתה לא משתייך אליה?
הרבה מאוד 521851
המסורת האתאיסטית שאני מתייחס אליה אינה מתמצית בטענה ש"אין אלוהים". זאת אולי ההגדרה של אתאיזם, אבל המסורת היא רחבה יותר. היא כוללת אלמנטים שבאים בצירופים שונים, כמו: סיינטיסיזם, רדוקציוניזם, את הטענה שאנחנו יכולים לבנות את הידע שלנו מלמטה למעלה בהסתמכות על רשמי החושים שלנו (ומכאן, אגב, דחיית המסורת), זלזול במסורות חשיבה אחרות, איזושהי דחייה של מטאפיסיקה ו"עולם הרוח" וכולי. כמובן, לא כל אתאיסט שמשתייך למסורת הזאת מחזיק במכלול הטענות אבל זה הכיוון הכללי.
הרבה מאוד 521853
בקיצור, כמו שפאשיסט הוא שם ל"ימני שאת דעותיו איננו מחבבים", אז "אתאיסט" הוא שם ל"אדם לא מאמין שאת דעותיו איננו מחבבים"?
הרבה מאוד 521855
לא. הקשר בין מה שכינינו ''המסורת האתאיסטית'' לבין אתאיזם בהגדרתו המילונית הוא חזק מאוד, גם רעיונית וגם היסטורית. באוופן כללי, המסורת הזאת אפשרה את התפשטות האתאיזם בגרסתו המודרנית ועודדה אותו. אני חושב שהחיבור של המסורת האתאיסטית והעמדה האתאיסטית אינו הכרחי (ואני חושב שהמסורת מוטעית), אבל אני לא רואה סיבה להתעלם ממנה ומכך שרוב האנשים שמגדירים עצמם כאתאיסטים מחזיקים בגרסה כלשהי שלה.
הרבה מאוד 521532
ואני טוען שאלוהים פשוט הפך להיות לא רלוונטי בעולם המודרני
הרבה מאוד 521652
נראה לי שאין תמיכה לטענה הזו, לפחות לא מבחינה אמפירית.
הרבה מאוד 521543
אני לא הלכתי להגדרות מפורטות של האמונות שלי. מה שאני יודע שהן אינן קשורות לשום פולחן ולשום דת. אם בזה מסתכם אתאיזם אז אני אתאיסט. גם אני אומר לגבי הרבה שאלות שאינני יודע אבל זה אינו דוחף אותי אותי לכיוון האגנוסטיות (אם אתייחס לשורה הראשונה על האגנוסטיות בויקי-"אגנוסטיות, או אגנוסטיציזם היא השקפה פילוסופית הקובעת שאין להניח דבר או להסיק עובדות לגבי כל מיני דברים או גורמים שקיומם עדיין לא הוכח"). יש יותר מדי תופעות לא ברורות ולא מוסברות -הכוונה שלי דווקא בבני האדם. דוגמא קטנה: איזו הילרית צעירה כיוונה אותנו למקום המצאו של דרכון שנעלם שנתיים קודם.
הרבה מאוד 521569
איפה הוא היה?
הרבה מאוד 521820
באיזו קופסה שהיתה דחופה מתחת למיטה של הילדה הקטנה.
הרבה מאוד 521833
אתה זוכר באילו מילים היא השתמשה כדי לומר זאת?
הרבה מאוד 521967
מתחת למיטה של שיר- קופסה לבנה.
הרבה מאוד 521991
מעניין מאוד. מה היית עושה אילו היתה ההילרית אומרת "מתחת למיטה של שיר - קופסה לבנה, ותאכלו חצילים כל יום או שתיפגעו בתאונת דרכים"?
הרבה מאוד 521994
אתה נסחף- היא לא התייחסה לעתיד אפילו פעם אחת. סיפרתי מקרה אחד משלושה שהיו לנו עם ההילרית הזאת-צעירה בת 21. שני המיקרים האחרים היו: אחד על משהו שגנבו לנו מהבית- היא תארה לנו את הגנבת וכמובן לא עשינו עם זה שום דבר. המקרה השני עסק גם הוא בגנבה מהבית של החברה שלנו- גנבת תכשיטים. גם החברה לא עשתה שום דבר. סיפרתי על הראשון כי הוא היה ברור ומוכח. יותר לא פגשנו בהילרית הזאת ואני מקווה שהיא לא המשיכה עם התקשורים הללו שיש בהם סכנה.
הרבה מאוד 522000
איזה סכנה?
הרבה מאוד 522032
אחת שיכולה לגלות מעשי פשע.
הרבה מאוד 522003
למה נסחף? אני רק סקרן לדעת איך היית מגיב אילו היתה מוסיפה לראיה העל טבעית שהוכיחה גם הוראות התנהגות. היה כאן דיון בנושא ניסים והשפעתם על הנכונות להאמין, אם היא לא הכירה אתכם בכלל ולא ביקרה בביתכם, זה נראה לי מועמד טוב להיות "נס".

אתה צודק בכך שאתה מציין שהיא לא סיפקה תחזית של ממש, ולכן זה קצת חורג מהאלגוריתם לזיהוי נביא שקר, אותנו קראנו שלשום בפרשת השבוע. אחרי סדרת תחזיות מוצלחות אפשר להשתמש בנביא גם לאיתור דרכונים, חיפוש אתונות ומציאת מלוכה. אבל בוא לא ניצמד לפורמליסטיקה או ליהדות, אני מתעניין באופן כללי.

מכיוון שמעולם לא חוויתי דבר כזה, אין לי מושג איך אני עצמי הייתי מגיב.
הרבה מאוד 522034
ראה תגובה 522033
הרבה מאוד 522039
לא הבנתי איך תגובה 522033 קשורה לשאלה שלי. אתה זה שמעניין אותי, לא ההילרית...
הרבה מאוד 522041
כל הקשר שלנו איתה היה לעזור לאישתי שהיתה חולת סרטן. העניין התקשורי צץ במקרה ולרגע לא עלה על דעתנו לייחס לה איזו סגולה נבואית. אני חשבתי באותו הזמן שהיא הצליחה לתקשר עם זכרון חבוי אצל אישתי שהיא לא הצליחה להעלות. התשובה שלי לשאלה שלך ניסתה להראות שההילרית היתה מאד צעירה וצנועה ובכלל לא התיימרה לתת הוראות.
הרבה מאוד 522042
אם נגעתי בנקודה כואבת, אני מצטער. בכל מקרה לא התכוונתי לשאלה קונקרטית על הקשר שלכם עם אותה הילרית, אלא להעלות שאלה כללית לדיון (לתשובתו של מי שירצה ולא רק אליך. כאמור לי אין תשובה לשאלה להלן ואני סקרן לשמוע תשובת אחרים:

אם ידעוני כלשהו מציג בפניכם מופת שאינכם מסוגלים להסביר, מידע שלא יכול היה לדעת או תחזית לעתיד, האם תשעו גם להוראות שייתן לכם?
הרבה מאוד 522004
אם היא לא מתיימרת לעסוק בריפוי באמצעות אנרגיות, "הילרית" זה לא שם התואר המדויק. אולי "מתקשרת" או "ידעונית"?
הרבה מאוד 522033
היא למדה אצל הילר ועסקה בריפוי באמצעות אנרגיות. היתה מאד צעירה ואני חייב לצייןשגם די צנועה. העיסוק שלה היה לה מאד קשה נפשית והיא דיברה על מציאת עבודה אחרת. יכולת התקשור שלה היתה ערך מוסף.
הרבה מאוד 523835
תודה.
הרבה מאוד 521570
השאלה היא האם קיום אל בעינייך הוא סביר באותה מידה כמו קיום הדרקון הורוד שבמרתף שלי, והאם קיום האלים הסטנדרטיים הוא סביר בעינייך פחות מקיום הדרקון. אם כן, נראה לי שאפשר לכנות אותך ''אתאיסט'' ולהגיד שהדיון הוא על טרמינולוגיה (האם לקרוא ''אתאיסט'' לאי-אמונה חזקה, או רק לפנאטיזם של ''ידיעה שאין'').
הרבה מאוד 521582
את קיומו של הדרקון הוורוד במרתף שלך אפשר לבדוק, את קיומו של האל אי אפשר, לבן הוא דומה יותר לחד-קרן הוורודה הבלתי נראית.
הרבה מאוד 521584
עניין הדרקון והחד קרן הוא בדיחה לא רעה, אבל טיפשית קצת, השאלה היא אם יש משהו מעבר לעולם, מעבר לטבע, אנשים שמאמינים שיש משהו כזה הם דתיים, אנשים שחושבים שאין משהו כזה הם אתיאיסטים, אנשים שלא בטוחים - אגנוסטים.
הרבה מאוד 521586
בדיחה? בדיחה טפשית? חכה חכה תראה איך היא תדקור אותך...
הרבה מאוד 521587
לי זה נראה בעיקר שאנשים שמאמינים שיש משהו מעבר לעולם/טבע ואנשים שלא מאמינים נחלקים בינם על ההגדרה של "העולם/טבע". זה כמו לקרוא לטלקינזס "על טבעי" למרות שגם אם למישהו יש את הכוח הזה זה לא מעל הטבע בשום צורה.
הרבה מאוד 521591
אם יש ''טלקינזיס'' זו תכונה אנושית, ששייכת לעולם, ולא נמצאת מעבר לו.
הרבה מאוד 521594
זה בדיוק רוח הרעיון שהדוגמה מנסה להעביר. השלב הבא: להבין שגם "אלוהים" יכול להיחשב לחלק מהעולם.
הרבה מאוד 521597
זה פנתאיזם, צורה אחת של אמונה דתית.

(אבל השלב הבא ברעיון שלך לא כל כך פשוט אם נזכור שלרוב ההגדרה של אלוהים היא שלילית - לא שייך לעולם, נמצא מעבר לו, נמצא מעבר לתפישתנו).
הרבה מאוד 521598
מה ערכה של תפילה ל"אל" של הפנתאיסט?
הרבה מאוד 521601
למתפלל, כנראה שהערך הוא זהה.
הרבה מאוד 521602
אני לא פנתאיסט, שאל את שפינוזה.

היות אדם ''דתי'' לא מחייבת אותו בשייכות ל''דת'' כלשהי, או בפרקטיקות דתיות שמקובלות בדתות מסוימות.
הרבה מאוד 521605
לטעמי אלו הגדרות חסרות ערך שלא אומרות כלום, כך שאין צורך להאשים באגנוסטיות (להבדיל מאתאיזם) את מי שלא מתייחס אליהן בכלל.
הרבה מאוד 521612
רוב האנשים שחושבים שלהגדרות האלו יש ערך הם אנשים דתיים, אולי זה ההבדל המרכזי בין מאמינים לאתאיסטים.
הרבה מאוד 521607
אה, וכמובן - לא, אני לא מתכוון לפנתאיזם. אני לא חושב ש''הטבע הוא האלוהים'' היא טענה בעלת משמעות כלשהי. כשאני מדבר על אל, אני מדבר על יישות תבונית, שעושה דברים שמשפיעים על העולם שלנו.
הרבה מאוד 521609
אז אתה לא ''כופר'' באל של שפינוזה, אתה פשוט חושב שהוא חסר משמעות, אתה כופר באל שנוח לך לכפור בו.
הרבה מאוד 521623
אני כופר באל שלדעתי יש טעם לדבר על שאלת הכפירה/אי כפירה בו.
הרבה מאוד 521629
אם האל המשוער בחר שלא להתערב בעולם אחרי שברא אותו יש טעם לכפור בו?

ואם הוא מתערב בעולם אבל אין לו דרישות מוסריות מבני האדם?
הרבה מאוד 521636
לא ממש במקרה הראשון, כן במקרה השני.
הרבה מאוד 521639
למה "כן במקרה השני"?
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • דורון הגלילי
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • דורון הגלילי
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • אנטילופה
  לזכרו... • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  שאלה: • האייל האלמוני
  שאלה: • גדי אלכסנדרוביץ'
  שאלה: • האייל האלמוני
  שאלה: • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • האלמוני המזוהה
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  תשובה, הערת אגב ושאלה • איתי כ.
  תשובה, הערת אגב ושאלה • צפריר כהן
  תשובה, הערת אגב ושאלה • איתי כ.
  תשובה, הערת אגב ושאלה • גדי אלכסנדרוביץ'
  תשובה, הערת אגב ושאלה • צפריר כהן
  תשובה, הערת אגב ושאלה • איתי כ.
  תשובה, הערת אגב ושאלה • דורון הגלילי
  תשובה, הערת אגב ושאלה • צפריר כהן
  כבוד וזלזול • אנטילופה
  כבוד וזלזול • איתי כ.
  כבוד וזלזול • גדי אלכסנדרוביץ'
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • אנטילופה
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • גדי אלכסנדרוביץ'
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • אילנה
  כבוד וזלזול • גדי אלכסנדרוביץ'
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • גדי אלכסנדרוביץ'
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • צפריר כהן
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • צפריר כהן
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • צפריר כהן
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • צפריר כהן
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • צפריר כהן
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • אנטילופה
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • אנטילופה
  כבוד למגזר • האלמוני המזוהה
  כבוד למגזר • צפריר כהן
  כבוד למגזר • האלמוני המזוהה
  כבוד למגזר • אפופידס
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • גדי אלכסנדרוביץ'
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • גדי אלכסנדרוביץ'
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • גדי אלכסנדרוביץ'
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • גדי אלכסנדרוביץ'
  כבוד וזלזול • ע'
  כבוד וזלזול • ברקת
  כבוד וזלזול • גדי אלכסנדרוביץ'
  כבוד וזלזול • ברקת
  כבוד וזלזול • גדי אלכסנדרוביץ'
  כבוד וזלזול • ברקת
  כבוד וזלזול • גדי אלכסנדרוביץ'
  כבוד וזלזול • ברקת
  כבוד וזלזול • צפריר כהן
  כבוד וזלזול • ברקת
  אתאיזם דתי • אפופידס
  אתאיזם דתי • גדי אלכסנדרוביץ'
  כבוד וזלזול • צפריר כהן
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • גדי אלכסנדרוביץ'
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • גדי אלכסנדרוביץ'
  כבוד וזלזול • אנטילופה
  כבוד וזלזול • איתי כ.
  כבוד וזלזול • אנטילופה
  כבוד וזלזול • איתי כ.
  כבוד וזלזול • אנטילופה
  סליחה טעות • אנטילופה
  סליחה טעות • איתי כ.
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • גדי אלכסנדרוביץ'
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • צפריר כהן
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • צפריר כהן
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • צפריר כהן
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • צפריר כהן
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • האלמוני המזוהה
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • אנטילופה
  כבוד וזלזול • האלמוני המזוהה
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • האלמוני המזוהה
  כבוד וזלזול • איתי כ.
  כבוד וזלזול • אותו אלמוני מקודם, בלי שם קבוע
  כבוד וזלזול • האייל האלמוני
  כבוד וזלזול • תשע נשמות
  כבוד וזלזול • אותו אלמוני מקודם, בלי שם קבוע
  כבוד וזלזול • איתי כ.
  כבוד וזלזול • אותו אלמוני מקודם, בלי שם קבוע
  כבוד וזלזול • האלמוני המזוהה
  כבוד וזלזול • אותו אלמוני מקודם, בלי שם קבוע
  כבוד וזלזול • האלמוני המזוהה
  כבוד וזלזול • אותו אלמוני מקודם, בלי שם קבוע
  כבוד וזלזול • האלמוני המזוהה
  כבוד וזלזול • אותו אלמוני מקודם, בלי שם קבוע
  כבוד וזלזול • איתי כ.
  כבוד וזלזול • ראובן
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ראובן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • ראובן
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ראובן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • אנטילופה
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • אנטילופה
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • ראובן
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • אנטילופה
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • ראובן
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • אנטילופה
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • גדי אלכסנדרוביץ'
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • אנטילופה
  אחת, שתיים, נסיון • אנטילופה
  אבן מאסו המרימים • ירדן ניר-בוכבינדר
  אבן מאסו המרימים • צפריר כהן
  אבן מאסו המרימים • ירדן ניר-בוכבינדר
  אבן מאסו המרימים • צפריר כהן
  אבן מאסו המרימים • ירדן ניר-בוכבינדר
  אבן מאסו המרימים • צפריר כהן
  אבן מאסו המרימים • ירדן ניר-בוכבינדר
  אבן מאסו המרימים • דורון הגלילי
  אבן מאסו המרימים • יהונתן אורן
  אבן מאסו המרימים • דורון הגלילי
  אבן מאסו המרימים • יהונתן אורן
  אבן מאסו המרימים • ירדן ניר-בוכבינדר
  אבן מאסו המרימים • גדי אלכסנדרוביץ'
  אבן מאסו המרימים • ירדן ניר-בוכבינדר
  אבן מאסו המרימים • צפריר כהן
  אבן מאסו המרימים • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי לראש פינה? • אנטילופה
  מי לראש פינה? • זהריקו
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • ראובן
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • אנטילופה
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • ראובן
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • אנטילופה
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • לא חרדי ולא עורך-דין
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • ראובן
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • איציק ש.
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • אנטילופה
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • איתי כ.
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • ראובן
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • אנטילופה
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • יהונתן אורן
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • אנטילופה
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • יהונתן אורן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אפופידס
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • יהונתן אורן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אפופידס
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אפופידס
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אנטילופה
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אפופידס
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • יהונתן אורן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אפופידס
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אפופידס
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • יהונתן אורן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איציק ש.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • יהונתן אורן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • יהונתן אורן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • יהונתן אורן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • יהונתן אורן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • וטראן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • וטראן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • יהונתן אורן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • וטראן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ברקת
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ברקת
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • יהונתן אורן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ברקת
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • יהונתן אורן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ברקת
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ברקת
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ברקת
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • צפריר כהן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • תשע נשמות
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • תשע נשמות
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • תשע נשמות
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • תשע נשמות
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איציק ש.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • יהונתן אורן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • יהונתן אורן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • גדי אלכסנדרוביץ'
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • גדי אלכסנדרוביץ'
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • צפריר כהן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • גדי אלכסנדרוביץ'
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איציק ש.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איציק ש.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אפופידס
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אנטילופה
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איציק ש.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אפופידס
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איציק ש.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • צפריר כהן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ברקת
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איתי כ.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איתי כ.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איתי כ.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ברקת
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • צפריר כהן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איתי כ.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ברקת
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איתי כ.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ברקת
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ירדן ניר-בוכבינדר
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ידידיה
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ירדן ניר-בוכבינדר
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ברקת
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ירדן ניר-בוכבינדר
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • תשע נשמות
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ירדן ניר-בוכבינדר
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ידידיה
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ירדן ניר-בוכבינדר
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איתי כ.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ירדן ניר-בוכבינדר
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • ירדן ניר-בוכבינדר
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אחותו של שייקספיר
  זה הרבה יותר קרוב ממה שאת חושבת • האייל האלמוני
  צימר עם ג'קוזי על הגג • דורון הגלילי
  צימר עם ג'קוזי על הגג • אחותו של שייקספיר
  צימר עם ג'קוזי על הגג • דורון הגלילי
  צימר עם ג'קוזי על הגג • אחותו של שייקספיר
  צימר עם ג'קוזי על הגג • האייל האלמוני
  צימר עם ג'קוזי על הגג • וטראן
  צימר עם ג'קוזי על הגג • אביבה
  צימר עם ג'קוזי על הגג • ברקת
  צימר עם ג'קוזי על הגג • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אריק
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • גדי אלכסנדרוביץ'
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • צפריר כהן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • גדי אלכסנדרוביץ'
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אריק
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איתי כ.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אריק
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • צפריר כהן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איתי כ.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איתי כ.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • גדי אלכסנדרוביץ'
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איתי כ.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אריק
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • צפריר כהן
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • האייל האלמוני
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איתי כ.
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אריק
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין אורון
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אריק
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • אדם קלין
  יהדות כתרבות, יהדות כדת • איציק ש.
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • אנטילופה
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • יהונתן אורן
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • אנטילופה
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • ארז לנדוור
  לא פיזיקאי ולא אסטרולוג • אנטילופה
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • אפופידס
  כפית גדושה • אנטילופה
  כפית גדושה • אפופידס
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • וטראן
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • דרור
  התסברויות – ת"ט • דרור
  התסברויות – ת"ט • וטראן
  הסתברויות – ת"ט • דרור
  התסברויות – ת"ט • האלמוני המזוהה
  התסברויות – ת"ט • דרור
  התסברויות – ת"ט • האלמוני המזוהה
  התסברויות – ת"ט • גדי אלכסנדרוביץ'
  התסברויות – ת"ט • האלמוני המזוהה
  התסברויות – ת"ט • גדי אלכסנדרוביץ'
  התסברויות – ת"ט • האלמוני המזוהה
  התסברויות – ת"ט • צפריר כהן
  התסברויות – ת"ט • גדי אלכסנדרוביץ'
  התסברויות – ת"ט • האלמוני המזוהה
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אלון עמית
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אלון עמית
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • ראובן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ראובן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  בלי פאניקה • אנטילופה
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • ראובן
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אלמוני אחר, עם שם
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אלמוני אחר, עם שם
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אלמוני אחר, עם שם
  הרבה מאוד • דורון הגלילי
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • דורון הגלילי
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דורון הגלילי
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  Probability is a factor which operates within natural forces • ראובן
  Probability is a factor which operates within natural forces • אלמוני אחר, עם שם
  הרבה מאוד • אלמוני אחר, עם שם
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אלמוני אחר, עם שם
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אלמוני אחר, עם שם
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אלמוני אחר, עם שם
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • וטראן
  הרבה מאוד • אלמוני אחר, עם שם
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  מה? • וטראן
  מה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מה? • וטראן
  מה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מה? • אפופידס
  הרבה מאוד • וטראן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • וטראן
  הרבה מאוד • גיל
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • גיל
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • וטראן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • אלמוני אחר, עם שם
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • איציק ש.
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • ראובן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • דורון הגלילי
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • אא
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • אח של אייל
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • רון בן-יעקב
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • ראובן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • ראובן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  ביקורת ספרים מהירה על His Master's Voice • ראובן
  ביקורת ספרים מהירה על His Master's Voice • גדי אלכסנדרוביץ'
  ביקורת ספרים מהירה על His Master's Voice • ראובן
  סולאריס • MRP
  סולאריס • ראובן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • דורון הגלילי
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  טאותאולוגיה • ראובן
  טאותאולוגיה • גדי אלכסנדרוביץ'
  טאטוא-לוגיה • ברקת
  אני טועה, משמע אלוהים קיים • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני טועה, משמע אלוהים קיים • ברקת
  טאטוא-לוגיה • גדי אלכסנדרוביץ'
  טאטוא-לוגיה • האלמוני המזוהה
  טאטוא-לוגיה • גדי אלכסנדרוביץ'
  טאטוא-לוגיה • האייל האלמוני
  טאטוא-לוגיה • האייל האלמוני
  טאטוא-לוגיה • אא
  הרבה מאוד • ברקת
  המון • אנטילופה
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • דורון הגלילי
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • ראובן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ראובן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • איציק ש.
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • איציק ש.
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • איציק ש.
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • איציק ש.
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • MRP
  הרבה מאוד • אורי גוראל גורביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • MRP
  הרבה מאוד • וטראן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אלון עמית
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • וטראן
  הא! • אורי גוראל גורביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • עומר
  אחד נס בבקשה • אפופידס
  אחד נס בבקשה • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • אלון עמית
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • וטראן
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • אינקוגניטו
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אינקוגניטו
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אינקוגניטו
  הרבה מאוד • עומר
  הרבה מאוד • אינקוגניטו
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אינקוגניטו
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אינקוגניטו
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • אינקוגניטו
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • אינקוגניטו
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • אינקוגניטו
  הרבה מאוד • אינקוגניטו
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • אינקוגניטו
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  ומי סידר אותו? • אינקוגניטו
  הרבה מאוד • כ
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • דורון הגלילי
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • עצמאי
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אורי גוראל גורביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אורי גוראל גורביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • אורי גוראל גורביץ'
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • אורי גוראל גורביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  אשנב למתמטיקה • אפופידס
  אשנב למתמטיקה • גדי אלכסנדרוביץ'
  אשנב למתמטיקה • אפופידס
  אשנב למתמטיקה • האייל האלמוני
  אשנב למתמטיקה • גדי אלכסנדרוביץ'
  אשנב למתמטיקה • האייל האלמוני
  אשנב למתמטיקה • גדי אלכסנדרוביץ'
  אשנב למתמטיקה • האייל האלמוני
  אשנב למתמטיקה • גדי אלכסנדרוביץ'
  אשנב למתמטיקה • האייל האלמוני
  אשנב למתמטיקה • גדי אלכסנדרוביץ'
  אשנב למתמטיקה • האייל האלמוני
  אשנב למתמטיקה • גדי אלכסנדרוביץ'
  אשנב למתמטיקה • האייל האלמוני
  אשנב למתמטיקה • דרור
  אשנב למתמטיקה • גדי אלכסנדרוביץ'
  אשנב למתמטיקה • ברקת
  אשנב למתמטיקה • אפופידס
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  יש לכם עוגת גזר? • דורון הגלילי
  יש לכם עוגת גזר? • אנטילופה
  יש לכם עוגת גזר? • דורון הגלילי
  יש לכם עוגת גזר? • אנטילופה
  יש לכם עוגת גזר? • דורון הגלילי
  יש לכם עוגת גזר? • אנטילופה
  יש לכם עוגת גזר? • האייל האלמוני
  יש לכם עוגת גזר? • אנטילופה
  בוא אחרי הקורידה • דורון הגלילי
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • עוד אחד
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • אדם קלין אורון
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דורון הגלילי
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דורון הגלילי
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  עוד לא אבדה תקותנו • דורון הגלילי
  עוד לא אבדה תקותנו • גדי אלכסנדרוביץ'
  עוד לא אבדה תקותנו • אנטילופה
  הרבה מאוד • זהריקו
  הרבה מאוד • זהריקו
  לא כל כך הרבה • האייל האלמוני
  לא כל כך הרבה • האייל האלמוני
  לא כל כך הרבה • צפריר כהן
  לא כל כך הרבה • ידידיה
  לא כל כך הרבה • האייל האלמוני
  לא כל כך הרבה • חצי אלמוני
  לא כל כך הרבה • צפריר כהן
  לא כל כך הרבה • תשע נשמות
  לא כל כך הרבה • האייל האלמוני
  לא כל כך הרבה • תשע נשמות
  לא כל כך הרבה • האייל האלמוני
  לא כל כך הרבה • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אפופידס
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  נדבר גלויות, יש או אין • ירדן ניר-בוכבינדר
  נדבר גלויות, יש או אין • האייל האלמוני
  נדבר גלויות, יש או אין • האייל האלמוני
  נדבר גלויות, יש או אין • easy
  טיעונו של אנסלם • רון בן-יעקב
  נדבר גלויות, יש או אין • האייל האלמוני
  נדבר גלויות, יש או אין • ירדן ניר-בוכבינדר
  נדבר גלויות, יש או אין • easy
  נדבר גלויות, יש או אין • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • וטראן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • וטראן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • וטראן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • וטראן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • וטראן
  כן • ירדן ניר-בוכבינדר
  כן • אנטילופה
  כן • וטראן
  כן • גדי אלכסנדרוביץ'
  כן • אפופידס
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  ''הכוח העצום שאתה מייחס לפאי הזה'' • אפופידס
  Pi in the sky • אפופידס
  Pi in the sky • ברקת
  Pi in the sky • אורי גוראל גורביץ'
  Pi in the sky • אפופידס
  חלמתי שפגשתי את ג'ו היל אמש, חי כמוני וכמוך • ראובן
  חלמתי שפגשתי את ג'ו היל אמש, חי כמוני וכמוך • אפופידס
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  בחזרה לכדור הארץ • ברקת
  בחזרה לכדור הארץ • גדי אלכסנדרוביץ'
  בחזרה לכדור הארץ • אנטילופה
  בחזרה לכדור הארץ • גדי אלכסנדרוביץ'
  בחזרה לכדור הארץ • אנטילופה
  בחזרה לכדור הארץ • ידידיה
  בחזרה לכדור הארץ • אנטילופה
  בחזרה לכדור הארץ • ברקת
  בחזרה לכדור הארץ • צפריר כהן
  בחזרה לכדור הארץ • זהריקו
  בחזרה לכדור הארץ • ברקת
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • אפופידס
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • סתם יהודי
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • גיל
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • אריק
  הרבה מאוד • אפופידס
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • רון בן-יעקב
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אפופידס
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אפופידס
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אפופידס
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • אפופידס
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • גיל
  הרבה מאוד • ברקת
  הרבה מאוד • ברקת
  כאן תופרים בהזמנה • אנטילופה
  כאן תופרים בהזמנה • אפופידס
  כאן תופרים בהזמנה • אנטילופה
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • אא
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • ידידיה
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • סליחה שאני חוזר על עצמי
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • איתי כ.
  קרה גם קרה • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • דרור
  הרבה מאוד • צפריר כהן
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • דרור
  קו התפר • אפופידס
  קו התפר • יהונתן אורן
  קו התפר • צפריר כהן
  קו התפר • יהונתן אורן
  עידן האופטימיזם • אפופידס
  עידן האופטימיזם • יהונתן אורן
  טבע האדם • אפופידס
  טבע האדם • יהונתן אורן
  טבע האדם • תשע נשמות
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • איתי כ.
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • גדי אלכסנדרוביץ'
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • רון בן-יעקב
  הרבה מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  הרבה מאוד • רון בן-יעקב
  הרבה מאוד • האייל האלמוני
  הרבה מאוד • אנטילופה
  הרבה מאוד • אנטילופה

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים